„Šok su žvaigžde“ paliko favoritais laikyti Eglė Jakštytė ir Vykintas Širmas: laidoje – suklupimai ir ašaros

Eglė Jakštytė ir Vykintas Širmas / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.
Eglė Jakštytė ir Vykintas Širmas / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-11-06 20:58
AA

Šeštadienio vakarą ant „Šok su žvaigžde“ parketo ir vėl virė arši kova – dėl išlikimo rungėsi devynios poros. Laidos pabaigoje paaiškėjo, kad šio vakaro pasirodymas Eglei Jakštytei ir Vykintui Širmui buvo paskutinis.

Praėjusį šeštadienį susumavus komisijos bei žiūrovų balus paaiškėjo, kad tretieji projektą turėjo palikti atlikėja Asta Pilypaitė ir Edvinas Belousovas.

Penktoje laidoje dėl išlikimo varžėsi devynios poros – sopranas Jomantė Šležaitė-Paukštė ir Rafal Narkevič, raitelė, reklamos specialistė, prekių ženklo kūrėja Roberta Orlauskaitė ir Gedvinas Meškauskas, aktorė Paulina Taujanskaitė ir Rolandas Beržinis, dainininkas Jurgis Brūzga ir Katerina Voropaj.

Savo jėgas šokio aikštelėje taip pat išbandė choreografas Marijanas Staniulėnas ir Ieva Brigita Riepšaitė, aktorė Aleksandra Metalnikova ir Audrius Kleišmantas, atlikėjas Norbertas Liatkovskis (Norbė) ir Viktorija Šeinker, dainininkė Eglė Jakštytė ir Vykintas Širmas, LRT laidos „Į sveikatą“ vedėjas, sporto treneris Alanas Dzeranovas ir Eglė Bertulytė.

Laidos pabaigoje teko atsisveikinti su Egle Jakštyte ir Vykintu Širmu.

Penktoji „Šok su žvaigžde“ laida / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Vakaro pabaigoje žiūrovų laukė išskirtinis Vilniaus tango teatro pasirodymas. Kompozitoriaus Astoro Piazzollos 100 metų jubiliejaus proga dainininkė Egidija Mačiulytė kartu su šokėjais Ieva Konopliovaite ir Emmanueliu Riquelme parengė muzikos ir šokio reginį pagal A.Piazzollos tango „Obvilion“.

Porų pasirodymus stebėjo, vertino ir komentavo sportinių šokių profesionalai. Penktajame šokių vakare dalyvius vertino 20 medalių iš pasaulio ir Europos pirmenybių Lietuvai parvežusi profesionali sportinių šokių šokėja Lina Chatkevičiūtė, Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas, nusipelnęs Lietuvos sporto treneris Virginijus Visockas ir triskart Europos profesionalų Lotynų Amerikos šokių vicečempionas Justas Kučinskas.

Kaip ir kiekvienoje laidoje, buvo svarbi ne tik profesionalų komisija – savo balsą už patinkančią porą buvo kviečiami atiduoti ir projekto žiūrovai.

Penktoji „Šok su žvaigžde“ laida / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Pirmieji „Šok su žvaigžde“ pasirodė Alanas ir Eglė, penktajai laidai pasirinkę sušokti fokstrotą. Pagal romantiškąją „Besame mucho“ ant parketo besisukusi pora komisijos liaupsių neišgirdo.

„Mes matėme ir tango užuomazgų, ir rumbos, na, fokstrotas, tai jau buvo kietesnis riešutėlis. Pats žodis simbolizuoja švelnų lapės žingsnį, deja, šito nemačiau“, – sakė V.Visockas.

„Šiandien jūsų fokstrotas buvo šiek tiek kietokas. Jame svarbu naudoti kelius, čiurną, o jūsų dalis žingsnių buvo ant tiesių kojų“, – antrino L.Chatkevičiūtė.

„Gražus sumanymas. Fokstrotas su rumba, su flamenko elementais. Tačiau fokstrotui norėtųsi matyti ne atskirus žingsnius, o pakilimus, nusileidimus su muzikos užlaikymu“, – kalbėjo J.Kučinskas.

Komisija porai skyrė 18 balų.

Alanas Dzeranovas ir Eglė Bertulytė / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Antrieji pagal Gyčio Paškevičiaus dainą „Žiūrovai“ rumbą sušoko Roberta ir Gedvinas.

„Jūs patekote į dainos spąstus – jūsų šokis buvo tarsi dainos klipas. Galėjote pasirinkti laisvesnę interpretaciją, daugiau rumbos ir mažiau Paškevičiaus“, – pastebėjo J.Kučinskas.

„Ta nedrąsa yra savotiškai žavi, kaip jūs šokote. Gal tai ateityje pasikeis, bet tai, ką jūs darote scenoje – veža“, – sakė V.Visockas ir pagyrė porą už drasą, nes esą pats būtų pabijojęs pasirinkti tokią stiprią dainą.

Teisėjai Robertai ir Gedvinui skyrė 19 balų.

Roberta Orlauskaitė ir Gedvinas Meškauskas / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Tretieji – Jurgis ir Katerina, sušokę kvikstepą. Energingas šokis sulaukė teigiamų komisijos vertinimų. 

„Man patiko ir saksofonininkas, ir būgnininkas, ir Jurgis su Katerina patiko“, – po poros pasirodymo šmaikštavo V.Visockas.

„Noriu pasakyti, kad šokis įvyko. Mano galva, tai yra pirmas šokis, kuris pavyko šiandien. Viskas buvo labai neblogai“, – antrino J.Kučinskas.

Teisėjai poros pasirodymą įvertino 25 balais.

Jurgis Brūzga ir Katerina Voropaj / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Ketvirtieji į šokių aikštelę žengė Aleksandra ir Audrius. Pora penktajai laidai pasirinko lėtą valsą. Tiesa, jis buvo kaip niekad jautrus.

„Ėjau į kapines ir pamačiau kūdikio kapą. Pagalvojau, kad tam noriu skirti pasirodymą“, – po šokio apie pasirinktą temą kalbėjo Aleksandra.

Poros pasirodymas sujaudino teisėjus, tad šie Aleksandros ir Audriaus šokį įvertino 27 balais.

„Na, aišku, tai yra labai jautri tema, kuri iš pradžių net neleidžia laisvai žiūrėti į šokį, kaip jūs šokate. Bet mes tą turime padaryti. Noriu pasidžiaugti ir mokine, ir mokytoju, nes buvo išmokta daug judesių, jie atlikti išties techniškai“, – pastebėjo V.Visockas.

„Šiandien jums noriu paploti. Taip, taip, jūs iš tiesų esate uolūs, užsispyrę ir geri šokėjai“, – gyrė L.Chatkevičiūtė.

Aleksandra Metalnikova ir Audrius Kleišmantas / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Penktieji pasirodė Paulina ir Rolandas, atlikę pasadoblį. Tiesa, pasirodymas neapsiėjo be nesklandumų – šokio metu Paulina slystelėjo. Dėl nedidelės nesėkmės dalyvė nerimavo, o jos akyse pasirodė ašaros.

„Skauda širdį, skauda“, – sakė ji. 

Visgi nerimauti nevertėjo – Paulina sulaukė ne tik palaikančių komisijos žodžių, bet ir pagyrų.

„Dar jūs net nepradėjote šokti, man jau patiko. Jūsų kūnas pasakojo tą istoriją, kuri ir skambėjo“, – kalbėjo L.Chatkevičiūtė.

„Kodėl įvyko tas kritimas? Gal dėl to per didelio tonuso. Norisi sukurti daugiau judesio iš laisvės, o ne iš įtampos, nes jūsų koordinacija yra puiki. Tai yra labai potencialus šokis“, – sakė J.Kučinskas.

Teisėjams Paulinos ir Rolando pasirodymas paliko gerą įspūdį – jie skyrė 25 balus.

Paulina Taujanskaitė ir Rolandas Beržinis / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Komisijos kritikos vis sulaukiantys Norbertas ir Viktorija šįkart sugebėjo nustebinti tiek teisėjus, tiek žiūrovus. Rumbos ritmu ant parketo pagal Justės Arlauskaitės-Jazzu dainą „Po mano oda“ besisukusios poros pažanga buvo įvertinta.

„Nesutinku, kad tu – ne šokėjas. Tikrai daug sugebi, net tą momentą, kai praradote balansą, radote išeitį. Duodu tau iššūkį – susiimk ir laimėk šį projektą. Manau, kad tu gali“, – Norbertą gyrė J.Kučinskas. 

„Pasirašiau, kad esi gabus, bet nenorintis dirbti vaikinas. Linkiu pagauti tą paukštį, kuris nuvestų tave į šokių pasaulį, nes tu tikrai gali būti ne tik dainininkas“, – antrino V.Visockas.

Teisėjai Norbertui ir Viktorijai skyrė 24 balus.

Norbertas Liatkovskis ir Viktorija Šeinker / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Septintieji lėtojo valso žingsniu žiūrovus ir komisiją sužavėti bandė Eglė ir Vykintas. Visgi, teisėjų nuomone, jausmingas kūrinys porai pakišo koją.

„Atrodo, kad per repeticijas daugiau laiko praleidote dainuodami nei šokdami. Muzika išties puiki, bet galbūt ji buvo per lėta. Atrodė, kad jums buvo sudėtinga šiandien šokti. Eglė atrodė labiau įsitempusi nei visada“, – kalbėjo V.Visockis.

„Pagal tokią muziką sunkiau išpildyti lėtojo valso choreografiją. Bet pakankamai neblogai tai padarėte“, – pridūrė L.Chatkevičiūtė.

Komisija Eglės ir Vykinto šokį įvertino 23 balais.

Eglė Jakštytė ir Vykintas Širmas / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Aštuntuoju numeriu pasirodė Marijanas ir Ieva, sušokę tango pagal kiek netikėtą kūrinį – „One Republic“ dainą „Love runs out“. 

„Šokis tikrai stiprus. Techniniai elementai atlikti tikrai neblogame lygyje, tačiau man kažkas nederėjo... Lyg muzika su tematika nederėjo. Jūs esate kūrybiški žmonės, manau, kitam kartui pagalvosite. Šiaip geras šokis, tačiau druskos ir pipirų pritrūko“, – kalbėjo V.Visockas.

„Šiame tango nemačiau nė lašelio meilės, vien agresija. Techniškai gal ir neblogai atliktas šokis, bet mano širdžiai buvo per grubu“, – sakė L.Chatkevičiūtė.

Marijanas ir Ieva sulaukė 24 komisijos balų.

Marijanas Staniulėnas ir Ieva Brigita Riepšaitė / Justino Stacevičiaus | LRT nuotr.

Paskutinieji – Jomantė ir Rafal, čia čia čia ritmu besisukę pagal filmo „Džeimsas Bondas“ garso takelį. Šou lyderiais tituluota pora sulaukė komisijos kritikos strėlių. 

„Geras šokis, bet neužtikrintas šūvis pabaigoje. Visą šokį šokote ne ritme. Jei būtų rimtos varžybos, kalbėtume apie nulį balų“, – kritikos negailėjo V.Visockas.

„Jūs turite grakščią, moterišką figūrą, kurie gerai atrodė šokant Lotynų Amerikos šokius. Tik šiek tiek griežtumo klubuose ir bus puikus čia čia čia“, – šypsojosi L.Chatkevičiūtė.

Teisėjai skyrė 22 balus.

Fotogalerija:

Penktoji „Šok su žvaigžde“ laida (12 nuotr.)
+6