Šokėjas Raidas Petrauskas: „Nustojus grimzti į minčių dumblą, atsirado aukštakulniai, grožio salonai“

Raidas Petrauskas / Asmeninio albumo nuotrauka
Raidas Petrauskas / Asmeninio albumo nuotrauka
Monika Urbonaitė
Šaltinis: Žmonės
2022-12-07 13:23
AA

Projekto „Lietuvos talentai“ publiką žavėjo plastiški choreografo, šokėjo Raido PETRAUSKO (25) judesiai ir kruopščiai apgalvoti pasirodymai. Iki laimėjimo šiek tiek pritrūko, tačiau dėl to jis nesisieloja. Vilniuje su kolegomis neseniai atidarė antrąją šokio studiją ir yra geidžiamas įvairių renginių svečias. Tiems, kurie juo netikėjo, Raidas seniai parodė jų vietą. Į šokėjo pamokas iš įvairių šalies kampelių veržiasi entuziastai, patarimų prašo scenos žvaigždės.

Lietuvius su vogue šokio kultūra supažindinęs jaunas vyras dėmesį kausto ryškiais drabužiais, ilgais purpuriniais nagais ir elegantiška eisena. Visgi labiausiai jį garsina neeilinis talentas. „Man klijuoja vaikino su aukštakulniais etiketę, bet norint šokti vogue jie visai nebūtini“, – šypteli Raidas.

Išvertus iš anglų kalbos žodis „vogue“ reiškia „populiarus, madingas“. Šokis toks gali būti?

Žinoma! Vogue gimtinė – mados sostinė Niujorkas. Tai – stilizuotas, žurnaluose besipuikuojančių modelių manierų ir pozų įkvėptas šokis. Užsienyje kultūra, iš kurios jis kilo, vadinama „ballroom scene“. Vogue – ryškus jos akcentas. Grakščius judesius ir panašią stilistiką prieš daugelį metų pirmosios demonstravo drag karalienės. Dalis jų Jungtinėse Amerikos Valstijose kentė diskriminaciją, užgauliojimus dėl rasės. Vogue šokis suklestėjo Harleme, kai juodaodės ir lotynoamerikietės atsiskyrė ir įkūrė savo bendruomenę. Šiandien su drag karalienėmis jis taip stipriai nebesiejamas, bet viskas prasidėjo nuo jų.