„Solo Ansamblio“ kūrinys nuskambėjo virtualiame festivalyje: taip groti teko pirmą kartą

„Solo Ansamblis“ / Tomo Tereko nuotr.
„Solo Ansamblis“ / Tomo Tereko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-01-07 15:53
AA

Septyni gyvo garso koncertai radijo bangomis pačiame karantino įkarštyje. Tokią prabangą melomanams šiemet padovanojo „Tilto namų radijo festivalis“. Šiandien jo organizatoriai dalinasi pirma daina iš būsimos festivalio dainų kompiliacijos. 

Tai – grupės „Solo Ansamblis“ kūrinys „Neturėjom dainos“, lydimas specialiai animatorių dueto „Emilemilija“ sukurto vaizdo klipo.

Festivalio leidiniui šį kūrinį atlikėjai pasirinko kaip klausomiausią ir mylimiausią dainą iš antro grupės albumo „Olos“.  Pats pasirodymas, anot atlikėjų, jiems buvo naujiena.

„Jausmas groti buvo kaip repeticijoje, tik su trupučiu jaudulio, nes žinojome, kad tai – tiesioginis eteris. Būtent tokio formato koncertą grojome pirmą kartą“, – prisimena „Solo Ansamblio“ nariai.

Vienus įdomiausių nepriklausomos lietuviškos scenos vardų sutraukiantis festivalis Vilniuje 2020-ųjų vasarą turėjo vykti jau ketvirtą kartą. Dėl karantino ribojimų renginį perkėlus į rudenį, festivalio organizatoriams teko žvalgytis naujo, saugesnio formato.  

Grupių „Kamanių Šilelis“, „Vilniaus Energija“, „Solo Ansamblis“, „Kabloonak“, „Monikaze“, „Egomašina“ ir „Garbanotas“ pasirodymai persikėlė į radiją. Gyvus koncertus internetinio bendruomenės radijo „Palanga Street Radio“ transliacijoms kolektyvai grojo tuščioje Kirtimų kultūros centro salėje. 

Pasirodymai buvo įrašyti, o nuo šiandien kas savaitę „Tilto namų radijo festivalis“ žada pasidalinti vis nauju, kolektyvų atsirinktu ir sumiksuotu gyvo garso kūriniu, kartu su specialiai animuotais vaizdais.  

Šis skaitmeninis rinkinys – ne tik pandemijos laikotarpiu vykusio festivalio dokumentacija, bet ir selekcija, skirta supažindinti užsienio klausytojus su dėmesio vertais nepriklausomos lietuviškos scenos vardais.

„Kol fizinis eksportas vykti negali, žinią apie mūsų kūrėjus skleisime po užsienio muzikos industrijos atstovų gretas“, – sako festivalio organizatorė Gabrielė Tamutytė.