„Solo Ansamblis“ pristato sapnišką vaizdo klipą, kuriame pirmąsyk – visi grupės nariai

„Solo Ansamblis“ / Tomo Tereko nuotr.
„Solo Ansamblis“ / Tomo Tereko nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-06-14 11:04
AA

Kiekviena pradžia visuomet yra kažko pabaiga? Vasaros koncertų sezoną ką tik atidarę „liūdnojo šokio“ vėliavnešiai „Solo Ansamblis“ pristato naują vaizdo klipą: jį išleisdama hipnotiškos muzikos grupė užveria antrojo albumo „Olos“ vaizdinių ciklą. Metaforinė studijinio įrašo kelionė vaizdais simboliškai baigiama vizualine dainos „Piligrimai“ išraiška.

Šis „sad dance“ ambasadoriais praminto ketverto kūrinys – vienintelis iš antrojo grupės albumo „Olos“, iki šiandienos neturėjęs vaizdo klipo. Jį išleidus, vaizdinė minėto studijinio įrašo dėlionė, džiaugiasi muzikantai, – baigta.

Simbolizmo muzikiniame klipe – ir daugiau: visi jo vaizdai buvo nufilmuoti grupės „Solo Ansamblis“ studijoje, kurioje ir gimsta visos muzikinės, tekstinės bei vaizdinės idėjos. „Tai taip pat yra vienintelis vaizdo klipas, kuriame sušmėžuoja visi grupės nariai“, – šypsosi tamsios elektroninės muzikos ir postpanko hibridą grojančio kolektyvo nariai.

Kadangi vizualinėje kūrinio „Piligrimai“ išraiškoje dominuoja dokumentuotas turinys, vaizdo klipas, sako ketvertas, būtų realistinis ir itin konkretus – jei ne meniška ir meistriška bičiulio, talentingo jaunosios kartos režisieriaus Beno Ąžuolo Šarkos akis. „Jo puikūs montažo įgūdžiai paprastus, buitinius fragmentus paverčia sapniškais ir siurrealiais“, – sako muzikantai ir priduria, kad vaizdų dinamika absoliučiai atitinka muzikos skambesį ir tempą.

„Klipe šios dvi raiškos vienareikšmiškai papildo viena kitą“, – muzikinio klipo autoriui dėkoja kolektyvas.

„Solo Ansamblis“/Tomo Tereko (Tomografija) nuotr.

Dainos „Piligrimai“ vizualizacija – ne vienintelis įelektrinantis veiksnys kūrėjų nūdienoje. Intensyviai koncertinei vasarai besiruošiantys muzikantai teigia su jauduliu laukiantys visų numatytų pasirodymų, taip pat besitikintys, kad šiuose grupę atras bent keletas naujų klausytojų. Be koncertų gimtinėje, rugpjūtį „Solo Ansamblis“ pasirodys ir festivalyje Švedijoje.

Kartu kolektyvo narių akiratyje – nauja muzika. „Nieko nėra maloniau, kaip kaitrią vasaros dieną nusileisti į mūsų vėsią studiją ir pakurti naujų garsų. Tikime, kad tikrai rasime laisvą minutę tarp suplanuotų koncertų ir jau esamus dainų eskizus paversime pilnaverčiais kūriniais“, – lūkesčiais ir planais dalijasi autoriai.

Antrasis grupės „Solo Ansamblis“ albumas „Olos“ 2020 m. pasirodė po Kanados leidybinės kompanijos „Artoffact Records“ vėliava. Rankomis su jos įkūrėju Jaceku Kozlowskiu kolektyvo nariai sukirto po sėkmingo pasirodymo 2019 m. festivalyje „Eurosonic“.