„Solo Ansambliui“ kurtas Dr.GoraParasit klipas Berlyne kovos dėl apdovanojimo – vaizdai šokiruoja

Dr.GoraParasit  video klipo „Baloje“ akimirkos
Dr.GoraParasit video klipo „Baloje“ akimirkos
Šaltinis: Žmonės
A
A

Menininkė Gintarė Minelgaitė, pasivadinusi kūrybiniu vardu Dr.GoraParasit, už drąsų vaizdo klipą „Solo Ansamblio“ dainai „Baloje“ nominuota Berlyno muzikinių video klipų apdovanojimuose. Juose lietuvė puikuojasi tarp tokių kūrėjų kaip FKA Twigs, Nothing But Thieves, Khruangbin.

Žmonės.lt menininkė pasakoja besidžiaugianti, kad, su komanda aplikavus į Berlyno muzikinių video klipų apdovanojimus, pavyko į juos patekti, o būti tarp tokių muzikos įžymybiu kaip FKA Twigs, Nothing But Thieves, Khruangbin – geras įvertinimas.

„Nominacija šalia tokių nuostabių kūrėjų mane labai ramina, nes tada žinau, kad keliaujame teisinga linkme“, – sako Dr.GoraParasit.

Gintarė Minelgaitė, Dr. GoraParasit / Asmeninė nuotr.
Gintarė Minelgaitė, Dr. GoraParasit / Asmeninė nuotr.

Video klipas „Baloje“ yra antrasis menininkės video klipas po „Despotin FAM“ klipo „Nemiriau“, kuris „Kino pavasario“ festivalyje 2016-aisiais buvo nominuotas geriausiu metų video klipu.

„Dainos „Baloje“ klipe dalinausi savo kūrybine metodologija, estetika ir vizijomis, kurios visada jungiasi, tęsiasi, kartojasi, pinasi mano darbuose. Klipo procese buvau prodiuserė, scenarijaus rašytoja, režisierė ir kostiumų dizainerė“, – pasakoja kūrėja.

Šis klipas jau yra laimėjęs geriausio video klipo apdovanojimą 2020-aisiais Šveicarijoje, Lozanoje, Kino filmų festivalyje. Komisija aukštino klipo estetinį ir kūrybinį originalumą – teigė, jog tai yra „nepamirštamas meno kūrinys visomis prasmėmis“. 

„Kurdama muzikinio vaizdo klipo „Baloje“ siužetą rėmiausi Ikaro mitu – puikia istorija, kurioje pavaizduota, kaip būtinybė padėjo išrasti tai, kas niekada nebuvo skirta žmogui, ir kaip tai paskatino jį žlugti.

Mitas nori mums parodyti, kad žmogaus galia neturi ribų, bet taip pat turėtume būti labai atsargūs, kaip naudotis šia galia“, – pasakoja menininkė.

Dr.GoraParasit klipo akimirka / Autorės nuotr.
Dr.GoraParasit klipo akimirka / Autorės nuotr.
Dr.GoraParasit klipo akimirka / Autorės nuotr.
Dr.GoraParasit klipo akimirka / Autorės nuotr.

Kūryboje pasitelktas simbolis – Vilniaus televizijos bokštas, kuris laikomas vienu iš didžiausių laisvės simbolių Lietuvoje: prie jo vyko tragiški 1991-ųjų metų sausio įvykiai, lietuviams kovojant dėl nepriklausomybės, siekiant laisvės nuo Sovietų Sąjungos.

„Gilinamės į dalykus, kurių nereikėtų laikyti smagiais ar įprastais. Manau, bandau pasisakyti, kas yra laisvė. Šiandien man pasisekė, kad galėjau daug pasirinkti savo gyvenime, taigi man laisvė – atsakingai pasirinkti“, – toliau mintį plėtoja ji.

Gintarė Minelgaitė, Dr. GoraParasit
Gintarė Minelgaitė, Dr. GoraParasit

Visi vaizdo klipo veikėjai yra apsirengę latekso kostiumais, kas jau tapo šios menininkės skiriamuoju kūrybos bruožu.

„Lateksas visuose mano meno kūriniuose simbolizuoja antrą odą – jautrumą, kuris, manau, daugeliu atvejų yra prarastas...“ – sako Dr.GoraParasit.

Kaip jai su komanda seksis Berlyno muzikinių video klipų apdovanojimuose paaiškės birželio 16 dieną per festivalio atidarymą.