Sostinę sudrebino „Loftas Fest“: apsilankė tūkstančiai žmonių, o visi norintieji – netilpo
Savaitgalį Vilniuje praūžė jau tryliktą kartą vykęs muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“. Į muzikinius pasirodymus, meninius performansus, diskusijas ir šokius iki ryto susirinko daugiau nei 20 tūkstančių žmonių – dvi dienas iš eilės visi norintys netilpo į buvusio „Elfa“ fabriko erdves.
Nuo ketvirtadienio tris dienas vykęs festivalis siūlė roko, elektroninės muzikos, hiphopo ir kitų žanrų koncertus, parodas, instaliacijas, meninius performansus – visą tai išvysti buvo galima net aštuoniose nemokamo festivalio scenose.
Pagrindinėje scenoje laukė šūsnis puikių pasirodymų: ketvirtadienį festivalį pradėjo po ilgos pertraukos į sceną grįžę „punk-ska“ atstovai „Dr. Green“, karščiausią vakarėlį mieste kaskart užkuriantys „Baltic Balkan“, taip pat „Kanalizacija“ ir „Ministry of Echology“.
Penktadienį ant scenos žengė turbūt viena žymiausių Lietuvos repo grupių „Despotin Fam“, kuri nustebino publiką ir prisijungti pakvietė dainininkę Jazzu – su ja reperiai atliko jų bendrą dainą „Norių rėkt“.
Tačiau „Lofto“ kiemo talpumas buvo dar kartą išbandytas ant scenos žengus ukrainiečių duetui „5’nizza“, kuri sukvietė tūkstantinę minią, drauge su grupe traukusią visas žinomiausias jų dainas.
Vis dėlto vakarą vainikavo JAV hiphopo žvaigždės, šio žanro krikštatėviu vadinamo 66-erių didžėjaus Grandmaster Flash pasirodymas – kiekviena jo grojama daina privertė jo pasiklausyti susirinkusią 9 tūkstančių žmonių minią šokti vis linksmiau ir smarkiau.
Šeštadienį pagrindinėje scenoje tūkstančius žmonių pritraukė lietuviškos alternatyvios muzikos vardai – grupės „Kamanių Šilelis“, „Abudu“, dainininkai Gamką ir Kristijoną Ribaitį.
Menų fabriko „Loftas“ viduje įsikūrusioje antrojoje „Tuborg Zero Limits“ scenoje taip pat netrūko veiksmo: sceną drebino alternatyvaus roko grupė „Akli“, šią vasarą gerbėjus naujais singlais pradžiuginę „Skamp“ nariai, taip pat „Lapkričio Dvidešimtosios Orkestras“, „EGOMAŠINA“ bei susipažinti pakvietusios grupės iš Latvijos, Estijos, Rumunijos ir net tolimosios Kosta Rikos.
Šokiai šioje scenoje vyko iki pat ryto, nes pasibaigus gyvos muzikos programai, pajudėti kvietė elektronikos muzikos kūrėjai ir didžėjai.
„Nuoširdžiai dėkoju visai „Loftas Fest“ komandai, kuri sukūrė nuostabų renginį žiūrovams ir puikiai susitvarkė su visomis užduotimis bei netikėtais iššūkiais, kurie dažnai lydi tokių renginių organizavimą. Žiūrovai turėjo puikią galimybę atrasti daugybę naujų talentų ir išgirsti legendinį Grandmaster Flash, kuris sukūrė nepakartojamą atmosferą. Labai emocionalus buvo ir „5’nizza“ pasirodymas, o visi kiti atlikėjai taip pat prisidėjo prie įspūdingo festivalio sėkmės. Atmosfera buvo fantastiška, mums itin pasisekė su orais, ir nors tai buvo paskutinis tokio formato festivalis, džiaugiuosi, kad šis etapas baigiasi aukščiausia nata. Didžiulė padėka rėmėjams ir partneriams, be kurių tokio lygio renginys nebūtų įmanomas, taip pat sveikinimai „LRT OPUS“ su sėkmingu gimtadieniu“, – sakė menų fabriko „Loftas“ vadovas ir festivalio organizatorius Viktoras Diawara.
Festivalio organizatoriai tikina, kad tryliktasis „Loftas Fest“ – paskutinis toks, koks vykdavo iki šiol, tad apie naujienas ir pasikeitimus, kurie lauks kitais metais, renginio gerbėjai išgirs šiek tiek vėliau.