Sostinėje duris atvėrė padelio arena: tarp svečių – ir Š.Marčiulionis, ir D.Laukys

Sostinėje duris atvėrė padelio arena / S.Čirbos ir organizatorių nuotr.
Sostinėje duris atvėrė padelio arena / S.Čirbos ir organizatorių nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-12-19 15:29
AA

Savaitgalį Vilniuje, „Ogmios mieste“, duris atvėrė „RATO padelio arena“. Sparčiai šalyje populiarėjantis padelio tenisas sudomino būrį smalsuolių, neabejingų sportiškam gyvenimo būdui. Tarp apsilankiusių atidarymo renginyje – ir garsenybės, jau atradusios šį aktyvų žaidimą arba planuojančios išbandyti.

Kviestiniai svečiai smalsiai apžiūrėjo vieną moderniausių – 2 000 kv. metrų ploto – padelio arenų Lietuvoje. 5 šiuolaikiškai įrengtuose panoraminiuose kortuose vyko turnyras, kur jėgas išbandė šio žaidimo mėgėjai ir profesionalai. Renginio svečiai stebėjo žaidimą iš specialiai antrame aukšte įrengtos žiūrovų zonos. Visame pasaulyje paplitusi į tenisą ir skvošą panaši sporto šaka itin sudomino garsenybes, kai kurios iš karto užsirašė į treniruotes.

„RATO padelio arenos“ atidaryme apsilankė vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų, padelio entuziastas Šarūnas Marčiulionis, garsaus dainininko Merūno Vitulskio žmona ir verslininkė Erika Vitulskienė su sūnumis, dainininko Donato Montvydo žmona Veronika Montvydienė su vaikais, dainininkė Dileta Meškaitė-Kisielienė, TV projektų dalyvis, „X faktoriaus“ nugalėtojas Dovydas Laukys, lenktynininkas Dominykas Butvilas, stilistė Viktorija Šaulytė-Mockė su vyru Juliumi, vizažo meistrė Justina Gafaro, tituluota gražuolė, grožio specialistė Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė-Pitkauskienė su vyru Mantu ir sūnumi bei kiti svečiai.

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.

Tarp neabejingų padelio tenisui – ir garsus krepšininkas Linas Kleiza bei jo žmona verslininkė Agneta Kleizienė. Žinoma pora yra šio sporto entuziastai, dažnai laisvą laiką leidžiantys padelio arenos kortuose.

Renginio akimirka / S.Čirbos nuotr.

Lietuvos krepšinio legenda Šarūnas Marčiulionis vadinamas padelio teniso pradininku mūsų šalyje. Renginyje kalbintas olimpinis čempionas negailėjo pagyrų naujai padelio arenai, gyrė lokaciją ir tai, kad turnyrus galima patogiai stebėti nuo pakylos. Š.Marčiulionis tikisi, kad ateityje šis rakečių sportas dar labiau išpopuliarės, vaikai bus supažindinami su padeliu dar mokykloje ir taip užaugs būsimų žaidėjų karta.

„Padelio paslaptis yra paprastumas. Šis žaidimas panašus į tenisą, tačiau nereikia tiek lakstyti, tad tenka mažiau apkrovos keliams. Padelį gali žaisti moterys prieš vyrus, gali būti mišrios komandos. Išmokti žaisti tenisą labai sudėtinga, o padelį kur kas paprasčiau. Šis žaidimas taip pat labai patinka vaikams, tai – pramoginis dalykas“, – kalbėjo Š.Marčiulionis, padelį žaidžiantis bent porą kartų per savaitę.

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.

Padelio arenoje dirbantis treneris Danielis Minkovskis pasakojo, kad šiame žaidime svarbiausia gera nuotaika, o viso kito išmokstama. „Žmonės ateina į padelio treniruotes pasisemti gerų emocijų, susirasti naujų draugų ar kaip į kardiotreniruotę. Šį žaidimą perprasti lengviau nei lauko tenisą, kortuose mažesni atstumai, ne taip pavargstama. Tave visuomet gali išgelbėti komandos draugas, nes žaidžiama du prieš du. Padelio teniso raketė yra vientisa, be stygų, todėl kamuoliukas skrenda ten, kur jį ir nukreipsi. Jei klientas ateina du kartus per savaitę, jis jau gali žaisti su malonumu po poros mėnesių. Padelis – labai smagus žaidimas, o didžiausias azartas atsiranda laimint“, – teigė treneris.

Prieš daug metų pirmoji apie padelį E.Vitulskienei papasakojo atlikėja Irena Starošaitė. Vėliau žinoma moteris dar kartą išgirdo pagyras šiam žaidimui iš draugų. Praėjusią vasarą Vitulskiai atostogavo Nidoje ir, kaip pastebėjo, daug sutiktų pažįstamų žaidė padelį. Žinoma moteris apie šį žaidimą nėra girdėjusi blogų atsiliepimų. Visi, kas išbandė, pamėgo ir žaidžia toliau.

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.

„Pagalvojau, kodėl man nepabandžius, tačiau per darbus vis nebuvo laiko. Sulaukusi kvietimo į renginį, negalėjau atsisakyti, supratau, kad tai ženklas. Sutariau su treneriu pradėti treniruotis iš karto po Naujųjų metų. Tikiuosi, kad ši aktyvi veikla taps nauju hobiu bei atstos treniruotę sporto klube“, – entuziazmo išbandyti naują sporto šaką nestokojo E.Vitulskienė.

V.Montvydienė pirmą kartą padelio tenisą išbandė atostogaudama prie jūros. Žinoma moteris liko sužavėta ir grįžusi į Vilnių užsirašė į treniruotes. Šiuo metu Veronika lanko „RATO padelio areną“ du kartus per savaitę, o labiausiai ją žavi, kad žaidimas greitai perprantamas bei skirtas įvairaus fizinio pasirengimo žmonėms.

„Padelio tenisas gali atstoti intensyvų sportą arba būti tiesiog geras būdas praleisti laiką. Labai smagu, kad Vilniuje atsidarė tokio lygio arena. Šis sportas nepriklauso nuo sezoniškumo, galima žaisti visus metus. Kol kas nesu sau išsikėlusi didelių tikslų, treniruojuosi i ir laukiu, kada galėsiu pradėti žaisti komandoje“, – pasakojo renginio viešnia.

D.Laukys neįsivaizduoja savo gyvenimo be sporto ir aktyvaus laiko leidimo būdo. Žinomas vyras kurį laiką žaidė lauko tenisą, todėl vos įžengęs į padelio areną susižavėjo šiuo sportu. Ypač D.Laukiui patiko greitas žaidimo tempas ir smagi atmosfera.

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.

„Iš karto užsirašiau į padelio treniruotę, žinau, kad man ši veikla patiks. Paprašiau trenerio, kad treniruotė būtų sunki, noriu išsikrauti fiziškai. Pažadėjo, kad pamatysiu, ko nematęs. Mačiau, kad Vaidas Baumila lanko padelio treniruotes. Jis bando mane grąžinti į ledinę eketę, o aš pakviesiu jį pažaisti padelio“, – juokėsi aktorius.

D.Meškaitė-Kiselienė žaidžia padelį nuo rugpjūčio kelis kartus per savaitę. Atlikėja pasakojo labai greitai perpratusi šį žaidimą, nes kelerius metus žaidė lauko tenisą. Žinoma moteris teigė visada norėjusi išmėginti padelį, o pabandžiusi nebegalėjo sustoti. Nors gruodį Diletai yra koncertų maratonas, laiko padeliui visada atsiranda.

Renginio akimirka / Organizatorių nuotr.

„Mane sudominti sportu labai sudėtinga, tačiau padelis nenusibodo ir nemanau, kad nusibos. Būna, kad ateinu pažaisti du kartus per dieną, o kažkada žaidėme net 6 valandas. Labai smagu, kad gali tą daryti su draugais. Tai ne tik sportas, bet ir labai įtraukianti pramoga. Nesu ryto žmogus, tačiau dėl padelio galiu anksti atsikelti. Šis žaidimas man tarsi lengva meditacija, smegenų pravalymas“, – pasakojo dainininkė.

„RATO padelio arena“ atidaryta „Ogmios mieste“, J. Kubiliaus g. 21, Vilnius. (Tel. nr. +37065555092).

Fotogalerija:

Naujos padelio arenos atidaryme Vilniuje – būrys garsių svečių (156 nuotr.)
+150