Sostinėje nugriaudėjo festivalis „Jaunas kaip Vilnius“: minią užbūrė škotų žvaigždė Lewis Capaldi

Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ Vingio parke su Lewis Capaldi / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Liepos 25 dieną įvyko sostinėje ypatingai lauktas renginys – Vingio parke nugriaudėjo festivalis „Jaunas kaip Vilnius“, skirtas paminėti šv. Kristoforo dieną ir artėjantį sostinės 700 metų jubiliejų. Šia proga į sceną žengė būrys lietuvių atlikėjų, o vakarą vainikavo škotų muzikos žvaigždė Lewis Capaldi.

Pirmadienio pavakarę, vos festivaliui „Jaunas kaip Vilnius“ atvėrus vartus, prasidėjo linksmybės – renginio teritorijoje vyko edukacijos, skirtos tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Į festivalį būriais pradėję plūsti žmonės nekantriai laukė muzikinės fiestos, kuri pirmadienio vakarą džiugino įvairiausio muzikinio skonio atstovus. Šou prasidėjo ypatingu reginiu – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro koncertu. Kartu su Ričardo Šumilos diriguojamu orkestru į sceną žengė tikros Lietuvos operos žvaigždės, tokios kaip Viktorija Miškūnaitė, Justina Gringytė, Merūnas Vitulskis ir Kostas Smoriginas.

Operos gerbėjus džiuginęs reginys netrukus įgavo kiek kitokių spalvų – nuo scenos nužengus orkestrui, prasidėjo Lietuvos atlikėjų duetų vakaras. Šis nestokojo siurprizų – vienoje scenoje pasirodė 10 puikiai pažįstamų Lietuvos atlikėjų, kurie specialiai šiam renginiui buvo sujungti į skirtingų žanrų duetus.

Pirmadienio vakarą žiūrovams dainas dovanojo Egidijus Sipavičius, Vaido Baumilos ir Justės Starinskaitės duetas, Saulius Urbonavičius-Samas, nustebinęs žiūrovus kartu su Ieva Narkute. Rodos, scenoje susidūrė skirtingi pasauliai, siekę tik vieno tikslo – priversti klausytojų širdis plakti stipriau.

Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ Vingio parke / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ Vingio parke / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Audringais plojimais buvo sutiktos tiek žinomos ir publikos mėgstamos dainos, tiek naujai interpretuoti legendiniai kūriniai – „Senieji Vilniaus stogai”, „O aš taip myliu”, „Pokštas”. Susirinkusiems buvo akivaizdu, kad šis reginys – spalvingas, jautrus ir kartu energingas lietuviškos muzikos šou, kviečiantis švęsti Vilniaus jaunystę.

Tūkstančiai vilniečių ir sostinės svečių kartu su Lewis Capaldi dainavo jo hitus

Lietuvoje pirmą kartą besisvečiuojantis Lewis Capaldi žengė prieš tūkstantinę vilniečių bei miesto svečių minią ir kiek ilgiau nei valandos koncertu užbaigė festivalio „Jaunas kaip Vilnius“ programą.

Prieš atvykdamas į Lietuvą sekmadienį Lewis Capaldi taip pat pasidalino vaizdo žinute vilniečiams, kviesdamas juos į šventinį koncertą. „Labai džiaugiuosi galėdamas apsilankyti Vilniuje, kuriame pirmadienį surengsiu savo pasirodymą likus metams iki miesto 700 metų gimtadienio. Tikiuosi, galvosite, kad esu siaubingas – greit pasimatysime“, – kaip visuomet juokavo atlikėjas.

Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ Vingio parke / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Nuo vaikystės grojęs būgnais ir gitara, Capaldi jau dvylikos koncertuodavo užeigose, o aštuoniolikos jo įrašą „SoundCloud“ paskyroje netikėtai aptiko muzikos vadybininkas Ryanas Walteris ir liko sužavėtas vaikino balsu. Į pasaulio populiariosios muzikos viršūnę 1996 metais gimęs muzikantas šovė kaip raketa: Lewis tapo pirmuoju atlikėju, paskelbusiu ir išpardavusiu arenų turą dar prieš išleisdamas debiutinį albumą. O 2017 metais išleista jo daina „Bruises“ platformoje „Spotify“ iš karto sulaukė beveik 28 milijonų perklausų visame pasaulyje.

Klausytojus jis jaudina savo meilės dainomis, o kritikai atidavė duoklę jo profesionalumui – 2020 metų Britų muzikos apdovanojimuose Lewis Capaldi buvo nominuotas net keturiems apdovanojimams, tarp jų – Metų britų albumo apdovanojimui už „Divinely Uninspired to a Hellish Exten“ bei Metų britų solo atlikėjo apdovanojimui. Juose jis laimėjo geriausio debiuto ir Metų dainos apdovanojimus už „Someone You Loved“, kuri prieš tai jau buvo nominuota „Grammy“ apdovanojimuose.

Fotogalerija:

Festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ Vingio parke (77 nuotr.)
+71
Skaitykite daugiau