Sostinėje – sausio 13-osios aukų pagerbimas: 6 tūkst. bėgikų neatbaidė nei šaltis, nei sniegas
Vilniuje šeštadienį 31 kartą įvyko pagarbos Sausio 13-osios įvykių aukoms bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, kuriame dalyvavo apie 6 tūkst. žmonių.
Jie įveikė simbolinę 9 kilometrų trasą Vilniaus gatvėmis, nusidriekusią nuo Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto.
Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija skelbia, kad dalyvauti bėgime užsiregistravo beveik 2,5 tūkst. bėgikų iš visos Lietuvos, taip pat pavieniai dalyviai iš JAV, Kroatijos, Belgijos, Latvijos, Baltarusijos, Ekvadoro, Jungtinės Karalystės, Vengrijos.
Asociacijos prezidentas Vidmantas Dobrovolskas BNS sakė, kad bėgime taip pat dalyvavo apie 1,2 tūkst. Šaulių sąjungos narių bei 2,6 tūkst. kariškių.
Visiems finišavusiems dalyviams įteikti atminimo medaliai, atskirai apdovanoti gausiausios organizacijos ir sporto klubai.
Asociacija bėgimą organizuoja kartu su Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomene.
Bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ vyksta kasmet nuo 1992 metų ir tik 2021-aisiais neįvyko dėl COVID-19 pandemijos apribojimų. Rekordinio dalyvių skaičiaus sulaukta prieš trejus metus, kai į renginį susirinko daugiau nei 8 tūkst. bėgikų.
Bėgimu išreiškiama pagarba bei padėką žmonėms, žuvusiems 1991-ųjų sausio 13-osios naktį ir mirusiems nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą.
1991 metų sausio 13-ąją žuvo ar nuo patirtų sužalojimų vėliau mirė Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vytautas Koncevičius, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Stasys Mačiulskas, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus.
Fotogalerija: