Sostinės širdyje nugriaudėjo koncertas Berlyno sienos griuvimo trisdešimtmečiui

Koncertas „Laisvės banga“ / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Lapkričio 9-ąją minimas Berlyno sienos, tapusios Šaltojo karo simboliu, griuvimo trisdešimtmetis. Šią svarbią datą paminėti kvietė Vilniaus Lukiškių aikštėje vykęs koncertas „Laisvės banga: nuo Vilniaus iki Berlyno“.

Koncerto metu skambėjo muzika, griovusi sienas tarp valstybių ir žmonių. Scenoje pasirodė Algirdas Kaušpėdas (ANTIS), Saulius Urbonavičius-Samas (BIX), Nėrijus Pečiūra-Atsuktuvas (UŽ TĖVYNĘ), Šarūnas Mačiulis (POLIARIZUOTI STIKLAI), Rimantas Giedraitis (KARDIOFONAS), Jeronimas Milius, SKAMP, LEMON JOY, HAPPYENDLESS ir kiti.

„LRT kelia sau tikslą įdomiai ir aktualiai paminėti svarbias istorines datas, formavusias mūsų tautos charakterį. 1989-ieji buvo svarbūs lūžio metai visam Rytų ir Centrinės Europos regionui, per kurį nuvilnijo judėjimai už laisvę. Lietuva buvo ne išimtis: rugpjūtį kartu su kaimynais sustoję į Baltijos kelią – vieną didžiausių taikių protestų – visam pasauliui garsiai pareiškėme, kad mes pasiryžę kovoti už savo šalies laisvę. Tų metų kulminacija lapkritį tapo Berlyno sienos griūtis, simboliškai iliustravusi Šaltojo karo tarp Rytų ir Vakarų pabaigą. Ryžtinga to meto dvasia atsispindėjo ir muzikoje, kuri iš naujo suskambės jau šį šeštadienį Vilniaus Lukiškių aikštėje“, – prieš koncertą sakė LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Laisvės banga“ simbolizuoja devintojo dešimtmečio pabaigos išsilaisvinimo iš priespaudos judėjimą, nuvilnijusį per visą Europą. Lietuva buvo svarbi šios laisvės idėjos dalis ir būtent mūsų šalies pavyzdys tapo įkvepiančia sėkmės istorija.

Koncertas „Laisvės banga“ (19 nuotr.)
+13
Skaitykite daugiau