Sostinės Vokiečių gatvėje – unikalus takas „mobiliems“
Šiandien pasaulis mini Tarptautinę Programuotojų dieną. Šia proga, Vilnius priminė visuomenei, kad gyvename skaitmeniniame pasaulyje ir išskyrė naują eismo dalyvių rūšį – pėsčiuosius, kurie vaikšto įnikę į telefonus. Kartu su JAV programavimo paslaugų įmone „Devbridge Group“ Vilnius miestui pristatė 300 metrų dvipusio eismo juostą „mobiliesiems“ pačioje senamiesčio širdyje, Vokiečių gatvėje.
Tokiu būdu sostinė prisijungė prie Čongčingo, Vašingtono, Antverpeno ir tapo ketvirtuoju miestu pasaulyje, turinčiu taką „mobiliems“. Pasirinkta tako atidarymo data – ne atsitiktinė. Per Tarptautinę Programuotojų dieną visuomenei siekiama priminti apie technologinę pažangą ir už jos stovinčią profesiją – programuotojus.
„Sveikinu visas Lietuvoje ir sostinėje įsikūrusias IT bendroves su Programuotojų diena. Džiaugiuosi, kad antrus metus iš eilės šią šventę minime kartu su „Devbridge Group“, kuri nepaliauja stebinti vis naujais originaliais ir drąsiais šventės akcentais. IT sektorius vienas labiausiai augančių ir perspektyvių sektorių Vilniuje, o jo darbuotojai – alkani naujovių, greiti ir sumanūs: kaip ir miestas, kuriame mes visi gyvenam.“, – kalbėjo miesto meras Remigijus Šimašius.
Neretai pasigirsta – Lietuva yra IT šalis, o užsienio investicijos Vilniuje nuosekliai auga. Čia įsikūrusios įmonės labai vertina daugiakalbius bei išsilavinusius talentus bei vieną geriausių pasaulyje infrastruktūrų IT įmonėms. Geriausias viešas wifi ryšys, šviesolaidiniai kabeliai visoje šalyje, istoriška, žalia ir draugiška sostinę vertina užsieniečiai.
Dar daugiau, pasirodo, retas visuomenėje supranta, kas yra IT ar gali įvardinti joje veikiančius kūrėjus. Matydami tokią situaciją, „Devbridge Group“ nusprendė atkreipti visuomenės dėmesį į technologijų industrijos perspektyvą netradiciniu būdu – viešu atsiprašymu ir dovana miestui.
„Šiandien yra pati ta proga, kai su lengva ironijos gaidele galime visų programuotojų vardu atsiprašyti už tai, kad programėlės pernelyg palengvino žmonėms gyvenimą. Taip pat, prisiimti atsakomybę, kad pėstieji nebežiūri į kelią, nes vien kirtę gatvę sutvarko visus dienos reikalus. Kalbant rimčiau, siekiame atkreipti visuomenės dėmesį, kad beveik visos mūsų gyvenimo sritys priklauso nuo technologijų ir paskatinti visuomenės susidomėjimą IT, bei sureikšminti programuotojų kuriamą vertę“, – sakė projekto iniciatorius, „Devbridge Group“ viceprezidentas Viktoras Gurgždys.
V. Gurgždžio teigimu, programavimas yra dabartinė pažangos kalba, kuri yra neišvengiama visose darbo srityse bei gali būti laikomas bet kurios perspektyvios profesijos sėkmės pagrindas. IT raštingumas taps įprastu reikalavimu darbo skelbimuose, ypač geriau apmokamose pozicijose. „Devbridge Group“ viceprezidentas tikisi, kad naujoji eismo juosta paskatins visuomenėje diskusiją ir apie IT mokslų vietą šalies švietimo sistemoje.
„Tikimės pradėti diskusiją apie IT industrijos potencialą ir technologinio raštingumo svarbą, ypač, vaikų ugdyme. Na, o jei mums nepavyks, miestas tiesiog turės šaunią eismo juostą, kuri pėsčiuosius dar ir džiugina šmaikščiais užrašais“, – šypsojosi V. Gurgždys.
Taką papuošė unikalios, menininko Žygimanto Kudirkos kurtos žinutės, tokios kaip: „Įprasti takai skirti padams, o šis takas – ipadams. Pirmyn – juk tai eismo juosta mobiliems!“, „Jei visi komentuotų gryname ore – laimė tvyrotų ir internete. Pirmyn – juk tai eismo juosta mobiliems!“ ir kt.
„Devbridge Group” – JAV programavimo paslaugų įmonė, kurios centrinė būstinė yra Čikagoje. Tarptautinę įmonės komandą sudaro virš 400 darbuotojų. Jie pasiskirstę Čikagos, Toronto, Londono, Kauno ir Vilniaus padaliniuose. Įmonė kasmet auga kone dvigubai ir net penkis metus iš eilės patenka į prestižinį JAV privačių įmonių reitingą „Inc. 5000”. Jos klientai – „Fortune 1000“ sąrašo įmonės, pasaulinės finansų, paslaugų ir gamybos sektorių kompanijos.
Lietuvoje įmonė aktyviai investuoja į IT švietimą: vykdo tris skirtingas nemokamas „Sourcery“ akademijas jauniesiems IT talentams (programuotojams, testuotojams, Front-End) ir yra pirmoji Lietuvoje, pakvietusi 7-12 m. vaikus nemokamai mokytis programavimo pagrindų ir kūrybinių technologijų. „Sourcery for Kids“ akademijoje net 416 Lietuvos vaikų jau antrus metus iš eilės mokosi, kaip kurti, o ne tik vartoti technologijas.