Špagatą padaranti 74-erių senjorė Sabina išpildė seną svajonę: pasidarė pirmąją tatuiruotę

Sabina Uptienė / Tomo Petrovskio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Kad 74-erių metų Sabina Uptienė gyvena pavyzdinga sveikuolišką gyvenimą, žino visa senjorų bendruomenė, mat 2020-aisiais dalyvaudama „Metų senjoro rinkimuose“ laimėjo „Metų sveikuolės“ nominaciją. Jos energija ir veržlumas – tikras pavyzdys net jaunimui, nuo kurio moteris stengiasi neatsilikti. Todėl griaudama bet kokius vyraujančius stereotipus apie savo amžių, Sabina pagaliau įgyvendino seną svajonę ir savo kūną papuošė pirmąją tatuiruote, neslėpdama minties, jog galbūt tai tik pradžia.

Šeštadienio rytais „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus jau kurį laiką žadina laida „Pirmi kartai. 60+“, kurioje dalinamasi ne tik senjorams aktualia šių dienų informacija, bet ir unikaliomis istorijomis, kurių herojai, laužydami mitus apie savo amžių, išpildo ilgai kauptas svajones ir pasiryžta išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.

Šios savaitės herojė – 74-erių metų kaunietė Sabina Uptienė, kuri stebina visus vis dar galėdama ir šiandien lengvai padaryti špagatą. Moteris prisipažįsta, kad kai reikia kažkur nurodyti gimimo metus, nustemba ir ji pati, mat visai nesijaučia sulaukusi tokio amžiaus. Senjorė tvirtina, kad to priežastis – sportas, kuriuo ji užsiima nuo vaikystės.

Sabina Uptienė / Tomo Petrovskio nuotr.

„Stengiuosi palaikyt gerą fizinę formą, nes pensininkams reikalų milijonas ir gyvenimas nesustoja. Aš buvau pasiruošus išeiti į pensiją, psichologiškai ir morališkai. Atsimenu, buvo tuomet vasara, gražus oras, darbai sode, o paskui rudenį, susikviečiau drauges ir dešimčiai dienų išvykom į Izraelį, prie Negyvosios jūros, kad palepinčiau ir atgaivinčiau savo kūną“, – laidoje pasakojo senjorė.

Sabina tvirtino, jog daugelis vyresnio amžiaus žmonių per daug nuvertina senatvę. Pati moteris į gyvenimą žvelgia optimistiškai ir drąsiai sako, jog perkopus ne tik 60-ies, bet ir 70-ies metų ribą, gyvenimas yra toks pats gražus, kaip ir jaunystėje.

Sabina Uptienė / Tomo Petrovskio nuotr.

„Išėjus į pensiją supratau, kad prasideda geras gyvenimas. Nėra ko bijoti, reikia džiaugtis, kad tai užsitarnavai. Matau daug paniurusių, suvargiusių veidų, bet juk įmanoma Lietuvoje iš pensijos gyventi ir visai neblogai“, – drąsiai teigė Sabina.

Nors senjorė jau skaičiuoja aštuntą dešimtį, jos gyvenime vis dar yra neišpildytų svajonių ir pirmų kartų, kuriuos laidos kūrybinė komanda bus pasiruošusi išpildyti. Pasirodo, moteris jau ilgą laiką galvoja apie tatuiruotę ir net jeigu vyresniems žmonėms jos dažnai atrodo nepriimtinos, Sabina laikosi kitokios nuomonės, be baimės sėsdama į meistro kėdę.

Sabina Uptienė / Tomo Petrovskio nuotr.
Sabina Uptienė / Tomo Petrovskio nuotr.

„Aš svajoju apie tatuiruotę. Žiūriu į jaunus žmones ir man gražu. Man patinka įvairūs simboliai, ypač lotoso žiedas, kur kiekvienas lapelio atsivėrimas duoda žmogui išmintį. Man tiesiog gražu ir galbūt tai netgi primins, sunkesniais momentais, kad žmogus turi būti harmoningas, nepasiduoti emocijoms“, – apie išsvajotą piešinį ant kūno pasakojo Sabina.

Laida „Pirmi kartai. 60+“ – šeštadienį, 10 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.

Skaitykite daugiau