Spalvingas V.Kaniušonio gyvenimas: badavimas ir „netyčia“ gauti vaidmenys ryškiausiuose filmuose

Vytautas Kaniušonis / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Vytautas Kaniušonis / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-12-06 14:10
AA

Tokiuose filmuose kaip „Lošėjas“ ar „Piktųjų karta“ suvaidinusį Vytautą Kaniušonį be jokios abejonės būtų galima vadinti vienu iš populiariausių bei režisierių geidžiamiausių aktorių Lietuvoje. O jau netrukus jį išvysime ir dar viename Emilio Vėlyvio seriale, „Kas būtų, jeigu nebūtų mėnulio“.

Tačiau nors esame įpratę matyti Vytautą kine, laidoje „Gero vakaro šou“ jis atskleis ir ne visiems girdėtų savo asmeninio gyvenimo detalių. O iššūkių čia netrūko niekuomet… „Juos arba perlipi, arba palūžti“, – sako jis ir praskleidžia savo įvairiausių spalvų kupino gyvenimo užkulisius.

Laidos „Gero vakaro šou“ akimirka / TV3 nuotr.

Ne daug kas žino, bet prieš tapdamas aktoriumi, V.Kaniušonis turėjo ir kitokių svajonių – norėjo tapti poetu. Vis dėlto stojamųjų egzaminų į universitetą metu, jam koją pakišo vokiečių kalbos egzaminas. Teko rinktis kitą kelią – taip netikėtai jo gyvenime atsirado aktorystė. Ir, kitaip nei kitų, kodėl V.Kaniušonio mokslai tęsėsi net 13 metų.

Vėliau gyvenimas V.Kaniušonį nubloškė net… į Švediją. O įdomiausia tai, kad kaip pasikeitė V.Kaniušinio gyvenamoji vieta, taip kardinaliai pasikeitė ir jo paties veikla – aktorystei nebeliko vietos.

Laidos „Gero vakaro šou“ akimirka / TV3 nuotr.

„Ten buvau didmenininkas – prekiavau linu. Pirkdavau Lietuvoje liną ir parduodavau jį Švedijoje. Tiesa, iš pradžių į Švediją išvažiavau todėl, kad planavau jų teatro mokykloje studijuoti režisūrą. Pusę metų pastudijavau, bet taip ir liko…“ – pasakojo jis ir pridėjo, kad visą gyvenimą kovoja su nepastovumu.

Tiesa, siekdamas pragyventi, Švedijoje V.Kaniušionis išbandė ir kitokius darbus. Vienas iš jų – nors ir trumpalaikis – pozavimas dailės instituto studentams. Tiesa, iš pradžių aktorius nė nenutuokė, kad pozuoti teks visiškai nuogam…

Vytautas Kaniušonis filme „Piktųjų karta“ / Stop kadras

O štai grįžęs atgal į Lietuvą jis jau netrukus gavo vaidmenį garsiajame režisieriaus Igno Jonyno filme „Lošėjas“. Tą prisiminęs, V.Kaniušonis šypsosis, mat ir čia pakliuvo… netyčia.

„Tuo metu buvau labai storas – svėriau gal 110 kilogramų. Ant pilvo netgi galėjau laikyti rankas! Tačiau įdomiausia, kad tuo metu buvau vegetaras… Būti vegetaru nebuvo lengva – buvo ir picų, ir visko. Svarbiausia, kad tik nebūtų mėsos. Pamenu, man pasakė, kad viskas tvarkoje – su filmu galime pabandyti. Bet reikės numesti svorio. Režisierius sakė: „Tavo personažas gyvena ne taip gerai, kaip tamsta“, – su šypsena pasakojo V. Kaniušonis.

Ir nors kai kam atrodytų, kad svorį mesti – labai sunku, aktorius tikins priešingai. Dažnu atveju, anot Vytauto, svorio priaugti yra netgi sunkiau. Tuo tarpu badauti aktorius teigė netgi mėgstantis…

V.Kaniušonis prabilo ir apie bendravimą su E.Vėlyviu, bei kaip ruošėsi savo vaidmeniui filme „Piktųjų karta“. Netikėtais savo linkėjimais laidoje pasidalino ir kartu su Vytautu itin intymioje scenoje suvaidinusi aktorė Toma Vaškevičiūtė.

Dalia Michelevičiūtė ir Vytautas Kaniušonis / Kadras iš filmo „Piktųjų karta“

Ji ne tik papasakojo, kaip tokios intymios scenos filmuojamos, bet ir girė V.Kaniušonį – Toma pripažino esanti didžiulė jo talento gerbėja.

„Visą gyvenimą liksiu dėkinga už tokią didelę pagarbą moteriai – partnerei – tokioje sunkioje scenoje. Prisimenu daug šiltų pokalbių ir nuostabią partnerystę. Labai ačiū, kad kuri, kad esi. Tave visuomet prisimenu labai šiltai“, – pasakojo ji.

„Gero vakaro šou“ – trečiadieniais, 19.30 val. per TV3.