Specialistė: medžiagų apykaita sparčiai sulėtėja sulaukus atitinkamo amžiaus

Sportiška moteris paplūdimyje / Fotolia nuotr.
Sportiška moteris paplūdimyje / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Greičiausiai dažna moteris pasakytų, kad buvo metas, kai sukirtusi kepsnį, desertą ir dar begalę kito maisto, ji nesijausdavo apsunkusi, o juo labiau negalvodavo, kad priaugs svorio vos po vienos sočios vakarienės.

Tačiau netikėtai, stuktelėjus stebuklingam amžiaus skaičiukui, situacija apsivertė aukštyn kojom. Dabar tai yra kai kas, ką mes vadiname „ak, aš storėju vien žiūrėdama į maistą“.

Supermodelis Chrissy Teigen, neseniai nuoga papuošusi žurnalo „Women‘s Health“ viršelį tikina, kad ji turinti išties daug dirbti, kad atrodytų puikiai: „Anksčiau didžiavausi, kad man nereikia mankštintis, tačiau ateina tas laikas, kada tai tiesiog neišvengiama“. Užtat sportas jai atperka nedideles nuodėmes – gardų maistą ir tai, kad ji galinti „daryti tai, ką nori“.

Taip pat skaitykite: Emocijos, dėl kurių auga svoris

Ne paslaptis, kad medžiagų apykaita su amžiumi lėtėja. Tačiau kada tiksliai prasideda šis procesas? Medicinos direktorius Peteris LePortas iš Pietų Kalifornijos sako, kad visa tai prasideda vos peržengus 30, bet dauguma mūsų į metabolizmo pokyčius dėmesį atkreipia tik sulaukę 40-ies.

Tačiau sutikite, kad dar iki trisdešimtmečio medžiagų apykaita atrodo kiek pakitusi. Kad tuomet vyksta? Endokrinologė Rita R. Kalyani tikina, kad sunku palyginti metabolizmą, kai esate suaugę ir paauglystėje.

Taip pat skaitykite: Kontrastinis dušas: stangrina odą ir gerina medžiagų apykaitą

„Paauglystės metas yra kiek apgaulingas, kadangi tuomet sparčiai augama. Dauguma tada gali suvartoti nemažą kiekį maisto, tačiau taip ir nepriaugti svorio. Ir vėliau, kai šis laikotarpis praeina, suaugame, daugelis mano, kad jų medžiagų apykaita dirba blogai ar su ja kažkas nutiko“, – tikino endokrinologė.

Realybė tokia, kad mūsų metabolizmas keičiasi, kai mes senstame. Priaugame svorio, padaugėja riebalų, menksta raumenų masė. Tokie kūno pokyčiai gali turėti įtakos raumenims – jie nebeturės galimybės metabolizuoti energijos ir visa tai atsilieps papildomais kilogramais.

Endokrinologė pastebi, kad moterų gyvenime yra keli momentai, kada medžiagų apykaita dramatiškai kinta – tai nėštumas ir menopauzė. Ekspertai sako, kad mes negalime sugrąžinti laiko, tačiau galime pakeisti procesą.

Taip pat skaitykite: 5 būdai greitai ir efektyviai išvalyti organizmą

Reikia padidinti atliekamų pratimų kiekį, valgyti daugiau baltymų ir daržovių bei pamiršti greitąjį maistą.

„Jeigu valgysite tą patį maistą, ypač nesveiką, net ir gerokai daugiau sportuodami priaugsite svorio“, – pastebi Peteris LePortas. Trumpai tariant, viskas paprasta – mažiau valgykite, daugiau sportuokite! Fizinis aktyvumas, kaip pastebi specialistai, išties svarbus faktorius, jeigu norite, kad jūsų savijauta nenukentėtų, o medžiagų apykaita nesulėtėtų.