Specialus filmo „Moliūgėlio gyvenimas“ seansas ir diskusija – kad vaikai augtų laimingi

„Moliūgėlio gyvenimas“
„Moliūgėlio gyvenimas“
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Kokybišką kiną įvairaus amžiaus žiūrovams rodantis „Kino pavasaris“ siekia ne tik suteikti pramogą, bet ir įžiebti socialinę atsakomybę skatinančias diskusijas. Vienas tokių seansų įvyks balandžio 5 d. 15.30 val. Festivaliui prisijungus prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“, bus parodytas filmas visai šeimai „Moliūgėlio gyvenimas“, o po jo organizuojama atviroji diskusija.

Pagrindinis diskusijos klausimas – ką daryti, kad beglobiai vaikai taip pat augtų laimingi? Diskusijoje dalyvaus – specialiai į festivalį atvykstantis „Oskarui“ nominuotas „Moliūgėlio gyvenimo“ režisierius Claude Barras; kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorius Remigijus Gataveckas; psichologas, „Vaikų linijos“ vadovas Robertas Povilaitis; , „Žiburio fondo“ vadovė Kristina Stepanova ir „Gelbėkit vaikus“ vadovė Rasa Dičpetrienė. Diskusiją modernuos žurnalistas Richardas Jonaitis.

„Kino pavasaris“, jau 22 metus rengdamas didžiausią kino šventę Lietuvoje, jungiasi prie aktyvių, sąmoningų Lietuvos piliečių ir organizacijų, siekdamas atkreipti dėmesį į vieną aktualiausių ir jautriausių socialinių temų – beglobius vaikus bei paskatinti įvaikinimą ir vaikų globą šeimose.

„Moliūgėlio gyvenimas“ (orig. „Ma vie de courgette“, ang. „My Life as a Zucchini“) pasakoja apie devynerių metų našlaitį, besivadinantį Moliūgėliu, kuris po motinos mirties atsiduria vaikų namuose. Nors berniukas nebeturi vilties kada nors gyventi didelėje šeimoje ar gražiuose namuose, jis vaikų namuose susiranda draugų, įsimyli mergaitę ir pasijunta laimingas.

Ši juoko, skausmo ir džiaugsmo kupina istorija – žmogaus širdies atsparumo ir gelmių simbolis, tapsiantis įkvėpimu kalbėtis labai svarbiomis temomis. Diskusijoje bus aptariami socialiai atsakingi žingsniai, kurie padėtų beglobiams vaikams atsiskleisti, kad jie augtų laimingi, kad galėtų reikštis jų pomėgiai ir gabumai. Diskusijos dalyvių pasisakymais, kaip ir parodytu filmu, bus skatinamas ne tik įsivaikinimas, bet ir globa šeimose – kviestis vaikučius svečiuotis, lankytis savaitgaliais. Diskusijos dalyviai, remdamiesi savo gyvenimiška ir darbine patirtimi, atkreips dėmesį į tai, kad vaikai labiausiai kenčia nuo suaugusiųjų problemų ir priklausomybių.

Dešimtmetį kurtos lėlinės animacijos šedevrą „Moliūgėlio gyvenimas“ išvys ne tik kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai ir bičiuliai, našlaičius globojančios bei įsivaikinusios šeimos bei mažyliai iš vaikų globos namų, bet ir bilietus į seansą įsigiję žiūrovai.

Kampanija „Už saugią Lietuvą“ telkia visuomenę – bendruomenes, savivaldybes, socialinius darbuotojus, valstybės institucijas, švietimo ir kultūros įstaigas, socialiai atsakingo verslo įmones, žiniasklaidos kanalus ir žinomus žmones – bendromis pastangomis keisti Lietuvą ir prisidėti sprendžiant skaudžiausias visuomenės problemas.