Spektaklis „Broliai Liūtaširdžiai“ paliko ryškų pėdsaką Beatos Nicholson mintyse

Spektaklis „Broliai Liūtaširdžiai“  / Lauros Vansevičienės nuotr.
Spektaklis „Broliai Liūtaširdžiai“ / Lauros Vansevičienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-01-31 14:22
AA

Valstybinis jaunimo teatras viduržiemį pasitiko dar viena premjera – publikai pristatė visai šeimai skirtą vizualinę garso dramą „Broliai Liūtaširdžiai“. Naujojo spektaklio pažiūrėti atvyko ir Beata Nicholson kartu su savo dviem vyresniaisiais vaikais – dukra Izabele ir sūnumi Jurgiu. Žinomai moteriai, kuri teatrą vadina geriausia terapija ir maistu sielai, ši premjera suteikė naujų patirčių ir įspūdžių.

„Po šio spektaklio premjeros galiu pasakyti, kad tai, ką mačiau scenoje, į mano smegenų operacinį diską įsirašė ilgam. Žinote, mes dabar gyvenam informacijos pertekliuje – naujienos, žinios, vaizdai ir garsai į mūsų smegenis lenda visur, tad teatrui susirungti su visu šiuo triukšmu nėra paprasta. Bet teatras turi tai, ko neturi ekranas – jis turi čia pat juntamą kito žmogaus energiją, žmogaus, kuris sėdi šalia, ir to, kuris transliuoja tai stovėdamas ant scenos“, – savo tinklaraštyje įspūdžiais dalijosi B. Nicholson.

Spektaklis „Broliai Liūtaširdžiai“ – tai istorija, pasakojama garsais, vaizdais ir balsais. Įvairiose pasaulio šalyse kurianti danų režisierė Kirsten Dehlholm sugebėjo sukurti spektaklį, kuris sužadina žiūrovo vaizduotę ir pojūčius. Ir nors švedų rašytojos Astridos Lindgren knyga „Broliai Liūtaširdžiai“ skirta vaikams ir jaunimui, to paties pavadinimo Valtybinio jaunimo teatro spektaklis paliečia ir jaunąją kartą, ir suaugusius žiūrovus.

„Iš tiesų, spektaklis tikrai jokiu būdu ne apie savižudybę, o apie amžinybę, meilę ir apie didvyriškumą, o man tai labiausiai apie brolišką meilę, kuri yra nesulyginama ir nepagaminama niekaip kitaip, o tik augant kartu vienoje šeimoje. Tas brolybės jausmas ir pasiaukojimas, ir baimė dėl kito yra įmanoma turbūt tik tokiame – kraujo ryšyje. Ėjau be jokių nuostatų, skaičiau gal tik kokį sakinį, kad vizualiniai ir audio sprendimai pagauna dėmesį ir emociją, bet mane tiesiog įtraukė, ir, žinoma, nunešė į tą paralelinį pasaulį“, – rašo B. Nicholson ir džiaugiasi, kad kartu su sūnumi spektaklį stebėjo jaukiai apsikabinę.

Spektaklis „Broliai Liūtaširdžiai“ / Lauros Vansevičienės nuotr.

Spektaklis „Broliai Liūtaširdžiai“ kuriamas pasitelkiant įvairias audiovizualines technologijas – nuo erdvinio garso iki 3D vaizdo projekcijų, kurioms specialiai buvo pagaminta net 20 kilnojamų ekranų, tačiau jame apstu ir autentikos. Kūrėjams pavyko visą spektaklio dramaturgiją atrinkti tiesiai iš Astridos Lindgren knygos, neperrašant nei vienos frazės. Tad net jei tarp žiūrovų bus niekada neskaičiusių vieno žinomiausių A. Lindgren kūrinių, iš jo išėję jie galės nesunkiai cituoti autorės knygą.

Premjeriniame Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje istorijos pasakotoju tampa Karlas Leonas, arba kitaip – Skrebutis Liūtaširdis. Pasitelkiant jo vidinį pasaulį – ligos, mirties, išdavystės, tironijos, broliškos meilės, ištikimybės, drąsos ir kitus išgyvenimus, perteikiamas emocinis ryšys bei atskleidžiami įvairūs istorijos sluoksniai.

Skandinaviško braižo spektaklis buvo kuriamas daugiau nei metus, o jų kūrybos procese susitiko tarptautinė kūrėjų komanda. Spektaklį režisavo jau minėta danė Kirsten Dehlholm, pagrindinius pasakos brolių vaidmenis atlieka jaunosios kartos aktoriai – Matas Dirginčius ir Karolis Kasperavičius, tačiau vaidina būrys teatro gerbėjams puikiai žinomų aktorių: Viktorija Kuodytė, Saulius Sipaitis, Gediminas Storpirštis, Sergejus Ivanovas, taip pat Ignas Ciplijauskas, Nerijus Gadliauskas, Aleksas Kazanavičius.

Spektaklis „Broliai Liūtaširdžiai“ Valstybiniame jaunimo teatre bus rodomas vasario 10, 17, 18 d., kovo 17 ir 18 d., taip pat balandžio 14 ir 26 d. Bilietus į premjerinį spektaklį platina „Tiketa“.

Spektaklis „Broliai Liūtaširdžiai“ (7 nuotr.)
+1