Spindesys šventėms ir po jų

Šventinis spindesys / Vida Press nuotr.
Šventinis spindesys / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-12-21 08:48
AA

Jei yra nors vienas sezonas, skirtas be menkiausio kaltės jausmo spindėti nuo galvos iki kojų, tai – žiemos šventės.

Rudens–žiemos tendencijose įprastai užtenka blizgesio, tačiau (gatvės mados įkvėpti) dizaineriai renkasi ignoruoti nusistovėjusias taisykles: žvyneliuoti, blizgantys audiniai – viena iš dominuojančių 2018-ųjų pavasario–vasaros tendencijų ne tik puošnioms suknelėms, bet ir kasdieniams garderobo juodadarbiams: parkoms, šortams, kelnėms, marškinėliams, sijonams ir megztiniams. Kuo daugiau, tuo geriau.

„Michael Kors“ / Vida Press nuotr.

Mados istorijoje itin puošnios, blizgios tendencijos dažnai žymi politinius ir socialinius sunkmečius: trečiasis dešimtmetis, aštuntasis, devintasis... Šiuolaikinių dizainerių kolekcijose atsikartoja minėtų laikmečių spindinti estetika: tiesios, sunkios nuo žvynelių, pažemintu juosmeniu suknelės, kombinezonai, ekstravagantiškos spalvos, petukai, mini. Tarsi siūlydama bent laikiną prasiblaškymą, mada vilioja hipnotizuojančiais blizgučiais. Gera proga atsiduoti savo šarkiškiems instinktams (visos jų turim).

„Temperley“ / Vida Press nuotr.

Tad apžiūrinėdamos blizgančias šventines sukneles, sijonus, kombinezonus ar tik batelius, nesibaiminkite, kad šie taps pirkiniu vienam kartui: daytime sequins, t. y. dienos meto žvyneliai, yra šiuolaikinio stiliaus dalis: nepaisyti sezonų, progų ir visiems galvos sopulius keliančių aprangos kodų. Jei anksčiau „niekas man neaiškins, ką rengtis“ buvo maištingos sielos šūkis, tai moderniojoje madoje tai – aktuali tendencija. Tik ji daugiau krypsta puošnesnio „nesiskaitymo“ link.

Eugenie Skvarska / Vida Press nuotr.

Griežtų taisyklių, kaip derinti blizgančius drabužius kasdieną, kaip ir nėra: gatvės madistai eina mažiausiai komplikuotu keliu, derindami blizgančius drabužius su kasdieniais: žvyneliuoti sijonai – į kompaniją su džemperiais ir tvido švarkais, suknelės – su sportiniais bateliais ir panašiai. O kalbant apie batelius, spindintys ir nuostabūs oksfordai, loaferai, balerinos ir sportiniai bateliai akimirksniu suteikia glamūro ir prabangos bet kokiam deriniui. Na ir šiaip – maloniai nuteikia akį.

Batai / Vida Press nuotr.
Spindesys šventėms ir ne tik (58 nuotr.)
+52