Sportinė avalynė – kaip išsirinkti tinkamiausią?
Nusprendus pradėti sportuoti, vertėtų iškart pasirūpinti tinkama avalyne. Treneriai sutaria, kad, renkantis sportinius batelius, pagrindinis kriterijus yra patogumas. O į ką dar reikėtų atsižvelgti perkant sportinę avalynę?
Sveikatingumo klubo „Impuls“ treneris Kazimieras Čiginskas dalijasi savo patarimais, kaip išsirinkti tinkamiausius sportinius batelius.
Batai turi būti pritaikyti treniruotėms. Sportinius batelius reikėtų rinktis pagal tai, kokias treniruotes norite lankyti. Bėgimui reikės vienokių batelių, mankštai sporto salėje – visai kitokių.
„Jei žmogus nusprendė sportuoti treniruoklių salėje, jam reikės avalynės kietesniu padu“, – pataria treneris.
Jis atkreipia dėmesį, kad, įsigijus batus vienoms treniruotėms, geriau jų nenaudoti kitai veiklai.
„Jei per treniruotes sporto salėje nuolatos avite bėgiojimui skirtus batus, jie be reikalo dėvisi, todėl bėgiojant šie bateliai tarnaus trumpiau“, – įspėja K.Čiginskas.
Treniruotėse nenaudoti laisvalaikio batelių. Treneris pabrėžia, kad, sportuojant su laisvalaikiui skirtais bateliais, galima padaryti labai didelę žalą savo sveikatai: netinkama avalynė gali ne tik nutrinti kojas, bet ir rimtai pažeisti čiurnas, kelius, klubo sąnarius ir stuburą.
„Kai pamatau, kad žmonės įvairiuose maratonuose bėgioja su vadinamaisiais „inkariukais“, suprantu, kad jie nesirūpina savo sveikata. Žinoma, jau mažėja taip darančių, tačiau vis dar pasitaiko. Patarčiau jiems tinkama avalyne pasirūpinti kuo greičiau, nes vėliau gali prireikti reabilitacijos“, – tikina treneris.
Kai pamatau, kad žmonės įvairiuose maratonuose bėgioja su vadinamaisiais „inkariukais“, suprantu, kad jie nesirūpina savo sveikata.
Sportbačiai neturi skleisti nemalonaus kvapo. Anot K.Čiginsko, sportuojant svarbu atsižvelgti ir į tai, kaip smarkiai prakaituoja pėdos treniruočių metu.
„Reikia atkreipti dėmesį net į kojų kvapą – jei jis labai nemalonus, reiškia, kad avalynė nėra gera, vadinasi, ji pagaminta iš netinkamų medžiagų. Tai yra labai nepatogu – pasportavai, kojai labai šilta, ji prakaituoja, o grįžęs namo dėl blogo kvapo neturi kur batų padėti“, – sako „Impuls“ treneris.
Sportiniai batai nebūtinai brangūs. K.Čiginskas tikina, kad nederėtų be reikalo vaikytis naujausių madų ir ieškoti labai brangių sportinių batelių.
„Tam nėra prasmės – norint sportuoti, nebūtini brangūs sportiniai bateliai. Svarbiausia – jų patogumas. Pasitarus su specialistais ar pardavėjais, tikrai galima išsirinkti tinkamą avalynę ir už nedidelę kainą“, – tikina K.Čiginskas.
Sportavimas basomis? Sporto klubuose yra užsiėmimų, kuriuose mankštintis galima ir visai be avalynės – kai atliekami, tarkim, raumenų tempimo pratimai, pavyzdžiui, jogos ar pilateso treniruotėse. Tačiau sveikatingumo klubo „Impuls“ treneris pastebi, kad, jei sportuojama aktyviau, sportiniai bateliai yra būtini.
„Treniruojantis be sportbačių galima paslysti ant grindų, bėgiojant gali užsilenkti kojos pirštas – taip žmogui gresia traumos, tad geriau sportuoti apsiavus“, – tvirtina K.Čiginskas.