Sportininkų dvynių Navickų gyvenimas: vienas vairuotojo pažymėjimas dviems ir kitos neeilinės istorijos
Sporto pasaulyje lietuviai dvyniai Navickai yra puikiai žinomi. Kęstutis – olimpietis, badmintono žaidėjas, o Gediminas – garsus krepšininkas. Tačiau sutikę kurį nors gatvėje, niekaip neatspėtumėte, kuris yra kuris. Abu jie – be galo panašūs.
Dvyniai neslepia, kad dėl nepaprasto panašumo juos nuolat painioja, o kurioziškomis istorijomis ir savo sėkmės receptais jie dalijosi laidos „Pasaulis pagal moteris“ filmavimo metu.
Brolių panašumas pribloškė ir laidos vedėją Kristiną Rimienę, kuriai šįsyk laidoje teko išbandyti ne tik kamuolį, bet ir badmintono raketę. Abi šias sporto šakas bandė ir Kęstutis.
„Tai, matyt, priklauso nuo asmenybės. Kęstutis yra labiau individualistas, o aš esu daugiau komandinis žaidėjas. Brolis bandė iš badmintono pasukti į krepšinį, tačiau labai greitai grįžo atgal“, – laidoje pasakojo Gediminas.
Atviros istorijos, kurioms jau suėjo senaties terminas
Broliai Navickai, kaip, turbūt, visi dvyniai, vaikystėje buvo rengiami vienodais rūbais, kartais vienas kitą pakeisdavo egzaminuose ir netgi naudojosi vienomis teisėmis vairuojant automobilį. Tokių neįtikėtinų istorijų, būdingų tik dvyniams, būta ir daugiau, o kelias jų broliai papasakojo ir laidos žiūrovams.
Abu jie savo gyvenimo kelyje pasirinko sportą, tačiau kiekvienas save realizavo skirtingoje srityje. Siekdami karjeros ir jausdami besąlygišką tėvų palaikymą, abu jie gana anksti išvyko iš Lietuvos. Tačiau broliai – neįtikėtinai artimi. Todėl net būdami toli vienas nuo kito jausdavo ryšį, kuris kartais persipindavo su mistika.
Kęstutis džiaugiasi buvęs 38 geriausiu badmintono žaidėju pasaulyje, savo dalyvavimu olimpinėse žaidynėse, o Gediminas žaidė vienoje komandoje su Arvydu Saboniu ir Tanoka Beardu. Šiandien jis mano, kad tuo metu iki galo neatsiskleidė, nes tokie autoritetai jį šiek tiek... slėgė.
Kaip nežlugti baigus karjerą?
Baigę profesionalias karjeras, jiedu mėgaujasi kitokiu gyvenimu. Kuris, žinoma, vis tiek neatsiejamas nuo sporto. Kęstutis atviras – visame pasaulyje vis garsiau kalbama apie tai, kad sportininkams, visą gyvenimą paskyrusiems sportui, nėra lengva integruotis į normalų, įprastą gyvenimą.
„Mūsų atveju tai vyko tikrai labai sklandžiai. Visame pasaulyje esu matęs labai sunkių pavyzdžių, kaip sportininkai nesuranda savo kelio ar per ilgai užtęsia savo karjeras, nes nežino, ką veikti. Mūsų atveju tas kelias buvo labai sunkus, bet kai žinai, ko nori, kai kryptingai eini savo keliu, po truputėlį pajauti malonumą“, – teigė Kęstutis.
Šiandien svarbiausias jų tikslas – paruošti jauną žmogų siekti sporto aukštumų. Kęstutis įkūrė savo vardo badmintono akademiją, o Gediminas dirba su „Žalgirio“ jaunimo programa, tad abu broliai jaučiasi realizavę save ir turi daug planų bei ambicijų.
Kęstutis atskleidė, ar Lietuva turės badmintono atstovą 2028 m. olimpinėse varžybose, o Gediminas papasakojo apie tai, kad pagrindinei „Žalgirio“ komandai ruošiami ne tik žaidėjai, bet ir asmenybės. Abu jie jaučia didelę atsakomybę ir jaunąją kartą ugdo negailėdami atsidavimo bei jėgų.
Norintys sužinoti, kaip Gediminui sekėsi šalia krepšinio grandų, kaip šiandien broliai save realizuoja ir kada jaučia konkurenciją, kviečiami nepraleisti laidos jau šį sekmadienį.
„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3.