Sportinio stiliaus aukso amžius: įvaizdžiai, kuriuose susipina mada ir komfortas

Sportinio stiliaus tendencijos / Vida Press nuotr.
Sportinio stiliaus tendencijos / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-08-12 09:49
AA

Sportinių drabužių mada tapo neatsiejama gyvenimo dalimi, kuri jau senai nebėra tik tendencija. Sportas užvaldė ne tik gatves, bet ir podiumus. Kiekvieną sezoną garsieji dizaineriai pristato vis kitokius šio stiliaus sprendimus, kuriuose susipina mada ir komfortas. Sportinė mada jau ilgą laiką išgyvena savo aukso amžių, o kuomet ribos tarp to, kas tarpusavyje dera ar nedera po truputį nyksta, stiliaus taisyklės jau nebėra tokios aktualios.

Dabar sportas tarpusavyje derinamas tarp įvairių kitų stilių. Juk kai gyvenimo tempas toks greitas ir įtemptas, visi nori jaustis stilingai, tačiau visgi svarbiausias aprangos kriterijus yra patogumas. Bet ar sportinis stilius gali atrodyti stilingai? Žinoma, kad taip.

Maždaug prieš trejus metus sportinė mada buvo nepavaldi tendencijoms. Ryškios spalvos buvo matomos tik sporto salėje, o gatvėje dažniausiai buvo galima pamatyti tik tamsius, neutralius atspalvius. Tačiau dabar šis stilius kaip niekad priklauso nuo tendencijų – įvestos ryškios, dažnai net ir neoninės spalvos, raštuoti audiniai, įvairios detalės, netikėčiausios faktūros.

Kad dalykinis kostiumėlis ar šventinė apranga derinama prie laisvalaikio batelių jau seniai nieko nebestebina, tačiau sportinį džemperį, striukę ar net kelnes derintį prie aukštakulnių batelių išdrįstu, ko gero, ne kiekviena, nors tai ir viena karščiausių šio ir ateinančio sezono tendencijų.

Treninginio stiliaus audinių tendencijos / Vida Press nuotr.

Ribos tarp elegancijos ir laisvalaikio stiliaus akimirksniu nyksta. Kas anksčiau galėjo atrodyti nepriderinama ir net kiek keistoka, kaip, pavyzdžiui, prieš keletą metų Marc Jacobs sukurti sportiniai bateliai su užslėpta platforma, buvo sensacija, tačiau moterims jie nelabai pritiko. Lyg ir sportiniai bateliai, bet lyg ir auštakulniai, kurie vis dėl to nėra nei itin patogūs, nei dailiai atrodantys. Tačiau kas žino, gal ši tendencija ir vėl atgims kaip naujas ir įdomus iššūkis?

Kalbant apie platformas, šį sezoną mados namai Balenciaga atnaujino ir ant podiumų iškėlė pasaulyje jau pasmerktus ir klaida išvadintus Crocs batelius, kuriuos užkėlė ant dešimties centimetrų lygiapadės platformos, nudažė ryškiomis spalvomis bei dekoravo įvairiomis žaismingomis detalėmis. Nors šie „bjaurūs“ batai jau dabar laikomi ateities avalyne, bet ar jie užvaldys miesto gatves, spręsti jums.

Bjauriųjų batų tendencija / Vida Press nuotr.

Mados namai Balenciaga, kaip vieni iš labiausiai propaguojančių sportinę madą po Vetements, išleido ir „bjauriuosius“ sportinius batelius su „Triple S“, kurie tapo patys geidžiamiausi visame pasaulyje. Kaip ir 1 600 svarų kainuojančią mėlyną rankinę, kuri primena „Ikea“ krepšį. Akivaizdu, jog patogumas, „bjaurioji“ tendencija ir postsovietinė mada yra tai, kas šiomis dienomis aktualiausia.

Treninginio stiliaus audinių tendencijos / Vida Press nuotr.

Pagal šio ir ateinančio sezono tendencijas madingos vis dar išliks sportinės rankinės per juosmenį, primenančios turgaus pardavėjų pinigines, ir treningai lyg iš sovietinio laikotarpio, tačiau jie itin stilingi ir dekoruoti blizgučiais bei kitomis dėmesį atkreipiančiomis detalėmis. Beje, sportinius batelius palikite sporto salėje, prie jų derinkite atvirus aukštakulnius batelius.

Rankinės ant juosmens / Vida Press nuotr.

Ir viena iš karščiausių šio sezono tendencijų – dviratininko šortai. Aptempiantys blauzdas, nesiekiantys kelių, itin prigludę ir derinami net prie klasikinio stiliaus, žaibo greičiu spėjo užvaldyti gatves.

Dviratininko šortų tendencija / Vida Press nuotr.

Įtemptas gyvenimo tempas, noras visur suspėti reikalauja komforto ir laisvės jaustis nevaržomai. Patogumas ir mada tapo neatsiejami, o dizaineriai jau kurį laiką semiasi įkvėpimo būtent iš įvairių sporto šakų. Regis, pasaulis jau pavargo nuo perdėto glamūro ir estetikos, o vietoje jos renkasi tai, kas atspindi šių dienų gyvenimo būdą.