Sporto ir meilės fronto pergalės: koks ryšys?

Sportiški kūnai / Vida Press nuotr.
Sportiški kūnai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-08-24 20:20
AA

Priimta manyti, kad prieš svarbias varžybas sportininkams geriau susilaikyti nuo seksualinių santykių. Tik štai kodėl šiųmetinės Rio de Žaneiro olimpiados dalyviams buvo nupirkta 400 000 kontracepcijos priemonių?

Psichologijos profesorė Kelly Campbell su kolegomis apsilankė olimpiniame kaimelyje ir bandė išsiaiškinti, ar tikrai sporto pergalės sietinos su pergalėmis meilės fronte.

„Iškart noriu sugriauti mitą, kurio laikosi dauguma trenerių, kad meilės santykiai – tiek platoniški, tiek seksualiniai – gali turėti negatyvios įtakos sportininko rezultatams. Tyrimai rodo, kad yra priešingai“, – teigia psichologė.

Tačiau ką apie tai mano patys sportininkai? Psichologai pabandė išsiaiškinti jų nuomonę apie meilę ir seksą prieš ir po varžybų. Beje, buvo apklausti ne tik sportininkai, bet ir juos aptarnavęs personalas.

Pati olimpinio kaimelio atmosfera tarsi sudaro sąlygas pažintims ir romantiškiems santykiams: juk čia suvažiuoja jauni, gražūs, sveikata trykštantys žmonės, kurie kelias savaites gyvena šalia vieni kitų, be to, jie jaučiasi artimi, nes visus juos vienija meilė sportui ir troškimas nugalėti.

Tik 10 proc. apklaustų sportininkų prisipažino, kad turėjo intymių kontaktų. Aišku, jie buvo trumpalaikiai – sportininkai turi šeimas, draugus, be to, jų mintis buvo užvaldžiusios treniruotės ir varžybos. Kiti 10 procentų prisipažino, kad labai norėjo užmegzti intymų ryšį, bet neleido sau „eiti toliau“. Juos stabdė populiarumas, žinomumas, jie bijojo, kad apie tai nesužinotų žiniasklaida. Tačiau pareiškė, kad jei būtų buvę tikri, kad tie „epizodai“ neišplauks į viešumą, būtų sau leidę seksualinių kontaktų. Dažniausiai patrauklų partnerį jie nusižiūrėdavo bendroje valgykloje ar kitose vietose, kur rinkdavosi sportininkai.

Rio de Žaneiro olimpinis kaimelis (23 nuotr.)
+17

Personalas, dirbantis kaimelyje, pasakojo, kad prieš pat olimpiadą ir per pirmąsias jos dienas, sportininkai jautė didžiulę įtampą, tačiau jau žaidynėms baigiantis, jie pastebėdavo nemažai porelių – sportininkai laikėsi už rankų, vaikščiojo apsikabinę ir atrodė atsipalaidavę.

Pastebėta, kad į porą greičiau sueidavo tos pačios šalies ir tos pačios sporto šakos sportininkai.

Kambarių tvarkytojai papasakojo, kad baigiantis olimpiadai vis daugiau porų užsibūdavo vienas pas kitą, prašydavo patarnautojų pusryčių ar vakarienės. Pastebėta, kad į porą greičiau sueidavo tos pačios šalies ir tos pačios sporto šakos sportininkai.

Sportininkų buvo klausiama ir apie platoniškus ryšius. Maždaug 25 procentai apklaustųjų pasakė, kad jokių švelnių jausmų jiems nekilo. Priežastis? Laiko stoka arba kalbos barjeras. Dar 25 procentai prisipažino, kad jie užmezgė draugystę su savo šalies sportininkais. 45 procentų apklaustųjų nesustabdė kalbos barjeras – jie susidraugavo su kitų šalių atletais.

Rio de Žaneiro olimpiados uždarymo momentas / Vida Press nuotr.

Taigi, paaiškėjo, kad žiniasklaidoje pasirodanti informacija apie sportininkų pergales meilės frontuose yra gerokai prasilenkianti su realybe. Taip, romantiški jausmai kartais kyla, bet tų visų 400 000 prezervatyvų tikrai visiems neprireikė... Na, bent jau sportininkams, nes, kaip pajuokavo vienas iš personalo darbuotojų: „Čia juk ne tik sportininkai, bet ir kiti gyvi žmonės, kuriems visa, kas žmogiška, nesvetima...“