Sporto klubą Londone valdantis Rytis Akranglis: „Kai kurie karantino atradimai išliks ir pakeis mūsų gyvenimus“

Rytis Akranglis/Asmeninio archyvo nuotr.
Rytis Akranglis/Asmeninio archyvo nuotr.
Kristina Kučinskaitė
Šaltinis: Žmonės
A
A

„O dabar – penki pritūpimai. Darant šį pratimą reikėtų labiau ištiesti nugarą. Na, liko nedaug – dar keli atsilenkimai ir pilvo presas bus kaip iš žurnalo viršelio“, – tai ir dar daugiau galima išgirsti iš asmeninio trenerio, pamokas vedančio nuotoliniu būdu.

Londone gyvenantis ir čia sporto klubui vadovaujantis bei ne vieną solidžių pasiekimų turintį sportininką treniruojantis lietuvis Rytis Akranglis (31) turbūt vienas pirmųjų Europoje virtualioje erdvėje, realiu laiku ėmė vesti treniruotes tiek profesionalam, tiek besirūpinantiems savąja fizine forma sporto mylėtojams.

„Sportuojantieji ne žiūri treniruotės įrašą, o ryšio priemonėmis bendrauja su manimi. „Šalia“ būnu visą užsiėmimo laiką“, – sako R. Akranglis.

Jis patikina – „sporto klubas“ gali būti bet kuriuose namuose ir tam tereikia žinoti vos kelis niuansus.

Rytis Akranglis/Asmeninio archyvo nuotr.
Rytis Akranglis/Asmeninio archyvo nuotr.

„Tam, kad pasiektum gerų rezultatų, nereikia jokios ypatingos įrangos. Neretai užtenka turėti kelias gumas, svorius ir sumaniai panaudoti savo kasdienėje aplinkoje turimus daiktus“, – neabejojo treneris, kurio auklėtinių pasiekimų ir apdovanojimų sąrašas yra gana ilgas bei įspūdingas.

R. Akranglis įsitikinęs, kad nuotoliniu būdu vedami užsiėmimai suteikia daug emocinės laisvės bei motyvacijos įprastai sporto klubų vengiantiems žmonėms. Be to, jis gali padėti mankštintis bet kuriame pasaulio krašte esančiam žmogui,  besinaudojančiam internetiniu ryšiu.

Rytis Akranglis/Asmeninio archyvo nuotr.
Rytis Akranglis/Asmeninio archyvo nuotr.

„Yra besidrovinčių savo išvaizdos ar sporto klube besivaržančių prieiti prie trenerio. Tokiems žmonėms sportuoti, kai jie yra įprastoje sau aplinkoje, bet neakivaizdžiai stebimi profesionalo, yra daug komfortiškiau. Be to, sutaupoma nemažai laiko“, – paaiškino pašnekovas.

Jo partnerė – IFBB tarpautinių varžybų laimėtoja bei mitybos specialistė Mariana Semchii.

„Maistas ir sportas – tai įpročiai, tarp kurių turi būti akivaidus lygybės ženklas, nes vienas be kito jie tik egzistuoja, o ne duoda mums realios naudos“, – sako treneris.

Rytis Akranglis, baigęs studijas Lietuvos sporto universitete, į Londoną nusprendė išvykti prieš aštuonis metus. Vaikinas pirmiausia ieškojo trenerių tobulinimosi kursų ir jam patinkančio sporto klubo. Užsukęs į esantį netoliese jo gyvenamosios vietos pasimankštinti, netrukus jame gavo administratoriaus darbą, o po dviejų metų tapo pamėgtos sporto oazės savininku.

Rytis Akranglis/Asmeninio archyvo nuotr.
Rytis Akranglis/Asmeninio archyvo nuotr.

Dėl COVID-19 viruso Didžioji Britanija, kaip ir visas pasaulis, ėmėsi tam tikrų saugumo priemonių. Į ligos plitimo mažinimo planą įėjo ir laikinas sporto klubų veiklos apribojimas.

„Institucijos daugiau stebėjo verslo veiksmus nei ribojo pavienius žmones. Kaukių nešioti neprivalėjome, bet rekomenduota nesibūriuoti, o parkuose būti tik norint pasimankštinti“, – sakė R. Akranglis.

Bauginimo ir sankcijų britai iš savo valdžios nesulaukė. Bent apie tokius atvejus Rytis nėra girdėjęs.

Rytis Akranglis/Asmeninio archyvo nuotr.
Rytis Akranglis/Asmeninio archyvo nuotr.

„Žmonės patys yra gana sąmoningi. Jie laikėsi atstumų ir kitų rekomendacijų. Parkuose važinėjo policija ir primindavo, kad gamtoje būti reikėtų tik mankštinantis. Niekas nebaudė ir už kaukės neturėjimą, nes visiems žinoma, kad jas nešioti turi tik sergantieji“, – pasakoja pašnekovas.

Griežtos nuobaudos taikytos tik verslui. Jei Rytis karantino metu būtų įleidęs į sporto klubą pasportuoti bent vieną žmogų, jam tektų sumokėti 6000 svarų sterlingų bei visam laikui atsisveikinti su mėgstama veikla – po karantino jis nebeturėtų teisės jos tęsti.

„Sąlygos po truputį jau švelnėja. Netrukus grįšime į įprastą ritmą. Bet kai kurie karantino atradimai išliks ir pakeis mūsų gyvenimus – pavydžiui, jau atsirado supratimas, kad daug kas gali vykti nuotoliniu būdu“, – įsitikinęs R. Akranglis.