Sprogus Krymo tiltui – lietuvių „sveikinimai“ Putinui: atgimė S.Povilaičio hitas „Sudeginti tiltai“

Sprogęs Krymo tiltas, Vytaras Radzevičius, Mantas Stonkus, Neringa Rekašiūtė, Daiva Žeimytė-Bilienė / BNS ir socialinių tinklų nuotr.
Sprogęs Krymo tiltas, Vytaras Radzevičius, Mantas Stonkus, Neringa Rekašiūtė, Daiva Žeimytė-Bilienė / BNS ir socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt, 15min, BNS
2022-10-08 13:58
AA

Šeštadienį ant svarbaus automobilių ir traukinių tilto, jungiančio Maskvos 2014 metais aneksuotą Ukrainos Krymo pusiasalį su Rusija kilo didžiulis gaisras. Vieno svarbiausių strateginių objektų, kuriuo buvo aprūpinama Rusijos kariuomenė Chersono fronte, sprogimas internete sukėlė reakcijų audrą. Socialinius tinklus tiesiog užplūdo ugnies naikinamos konstrukcijos vaizdai ir su tuo susiję juokeliai, kuriais dalijosi ir žinomi Lietuvos žmonės.

Tiltas, kuris buvo pastatytas Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu ir atidarytas 2018 metais, yra svarbi transporto jungtis; ja taip pat gabenama karinė įranga Ukrainoje kovojantiems rusų kariams, vežami patys kariai.

Per sprogimą įgriuvo du automobilių tilto tarpatramiai, gaisras apėmė tilto geležinkelio dalį ir aštuonis tuo metu greta važiavusio traukinio vagonus-cisternus. Vėliau kovos su terorizmu komitetas nurodė, kad iš dalies sugriautos dvi automobiliams skirtos tilto atkarpos. Maskva teigia, kad sprogimą sukėlė sunkvežimyje padėta bomba, Ukrainos kol kas dėl to neapkaltindama.

Krymo tilto sprogimas sukėlė tikrą audrą socialiniuose tinkluose. Savo reakcijoms bei kurtais memais pasidalijo ir nemažai žinomų žmonių. Visuomenininkas ir žurnalistas Andrius Tapinas pašiepė rusų panegiriką.

„Neįveikiamas, nepasiekiamas, apsaugotas trimis moderniausiais gynybos žiedais iš vandens, sausumos ir oro, Rusijos pergalės simbolis – gyrėsi rusai.

Su gimtadieniu, prezidente putinai – pasakė ukrainiečiai“, – ironiškai rašė A.Tapinas.

Dainininkas Andrius Mamontovas Krymo tilto sprogimo proga pasidalijo savo kūrinių, kuriuose minima ugnis, ištraukomis. Muzikantas pacitavo „Kai tu atversi man duris“, „Ugnis ligi dangaus“, „Laužo šviesa“ ir kitų dainų žodžius.

„Dek, šviesk ir neužgesk“

„Pavers mus pelenais ugnis ligi dangaus“

„Aš sudegsiu ugnyje“

„Neužgesk tiktai neužgesk“

„Aš troškau degti ugnyje bet dūmai nuodyjo akis“

„Degt ir krįst“

„Rytuose šią naktį kils gaisrai“, – dalijosi A.Mamontovas.

Žurnalistas Andrius Užkalnis rašė, kad „degantis Krymo tiltas yra tik pradžia.“

„Laukiu liepsnojančių Kremliaus bokštų, mauzoliejaus nuodėgulių su keptu marinuotu Lenino lavonu, išniekintų kapų prie Kremliaus sienos su Stalino grabu, perdurtu uosionio strypo, kaip drakulos, apmyžto laukinių kačių, ir paskui pakasto po mėšlu, ir bunkeryje iškepusio fiurerio, su kartuvių šou Sankt Peterburge ir ten besitabaluojančiais propagandininkais, saugumiečiais, kadyrovcais, wagnerio samdiniais ir gazmanovu su mikrofonu, sukištu jam į vieną vietą.

Kalėdų senelis, atvykęs 2022 į Rusiją, bus nustebęs, kaip pasikeitė šalis“, – rašė A.Užkalnis.

Aktorius ir komikas Mantas Stonkus po Krymo tilto sprogimo pasidalijo ikoniškos Stasio Povilaičio dainos „Sudeginti tiltai“ posmu.

„Tu jau sudeginai tiltus, tik tu

Grįžt negali, nes vienai tau sunku

Žodžiai tie beverčiai, lyg pinigas senas

Man taip ilgai neatvėrė tiesos…“, – feisbuke rašė Mantas Stonkus.

Tuo tarpu keliautojas, žurnalistas Vytaras Radzevičius taip pat pacitavo maestro dainos žodžius, „patobulinęs“ juos pagal didžiausią dienos aktualiją.

„Arteko rauda.

Jau sudeginai tu, tu, tu, volodka

Netgi viltį sugrįžti

Viskas buvo ne taip, ne taip

Viskas buvo netikra

Ir tik vienam krante liko vienatvė

Jau sudeginti tiltai, mūs praeiti“, – dalijosi jis.

Į šį įvykį sureagvo ir TV laidų prodiuseris Dominykas Kubilius, fotografė Neringa Rekašiūtė, žurnalistai Šarūnas Černiauskas ir Daiva Žeimytė-Bilienė, komikas Olegas Šurajevas, politologas Linas Kojala ir kiti.