Stano – apie laikus, kai išgirdo širdį veriančią vėžio diagnozę: „Šeima sužinojo tik po 3 dienų“

Stanislovas Stavickis-Stano
Stanislovas Stavickis-Stano
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-01-22 11:15
AA

Tuomet, kai viskas einasi kaip per sviestą, kai ateitis atrodo šviesi, o galimybių – begalė, viską gali sustabdyti vienintelis sakinys: „Jūs sergate onkologine liga“. Būtent taip atsitiko žinomam kūrėjui Stano, kuris, būdamas toks jaunas, tikrai nesitikėjo, kad jo lauks kova už gyvenimą.

Išgirdę tokią diagnozę, vieni puola į depresiją ir užsidaro savyje. O Stano pasirinko apie tai kalbėti garsiai. Tiesa, ne iš karto – tam prireikė laiko.

„Iš pradžių niekam apie tai nepasakojau, niekas to nežinojo. Net, tiesą sakant, artimiausia aplinka. Žmona sužinojo tik po trijų dienų“, – laidoje „Pasaulis pagal moteris“ atvirai apie savo kovą už gyvenimą pasakoja dainininkas.

Nieko neslėpdamas, jis pasidalins savo istorija, kuri padėjo jau ne vienam tą patį išgyvenusiam žmogui. Anot Stano, baisiausia yra jaustis vienam. „Vienas baisiausių dalykų yra tada, kai susergi ir atrodo, kad visas pasaulis juda toliau. Visi gyvena, visi sveiki, o tu vienas ir vienintelis toks sergantis, kuriam yra blogai“, – teigia laidos vedėjos Kristinos Rimienės pašnekovas.

Kristina Rimienė / TV3 nuotr.

O kai pradėjo apie savo ligą kalbėti garsiai, Stano sako galvojantis, jog pirmiausiai padarė paslaugą sau – reikėjo išsikalbėti, nekaupti visko savyje. Anot jo, tai – labai svarbu. Tačiau tokiu viešu kalbėjimu jis padėjo ir kitiems. Stano papasakoja, kaip jo dalijimasis savo išgyvenimais padėjo aplinkiniams, kokias išvadas jie sau pasidarė, ir kaip tai pakeitė jo paties gyvenimą.

Pasikeičia viskas

Atlikėjas atskleidžia, kokių reakcijų sulaukė iš pačių artimiausių, kai pranešė baugią žinią apie jį užklupusį kraujo vėžį. Anot jo, liūdėti yra labai normalu. Tačiau įdomiausia yra tai, kad ilgą laiką turėjęs didžiausią gyvenime tikslą – išgyventi – gavęs žinią, kad pasveiko, jis suglumo.

„Tas labai stipriai „duoda“ per smegeninę. Tiek šeimoje, tiek tavyje įvyksta didžiulės audros, nes, vis dėlto, buvo kaupiamas nerimas. Ir staiga viskas baigta. Kas toliau?“ – pasakoja Stano, kuris neslėpia, kad nerimo būna ir toliau.

Stano ir Kristina Rimienė / TV3 nuotr.

Onkologinė liga – ne kojos lūžis, kuriam sugijus gali būti visiškai ramus. Tad ir po onkologinės ligos visada išlieka dalelė nežinios, kuri, žinoma, kelia įtampą ir nerimą. Stano papasakoja ir apie labiausiai erzinančias kitų žmonių reakcijas sužinojus, kad jis serga. Vienos jų nustebina, o kitos – kelia juoką pro ašaras.

Svarbūs patarimai

Stano neslėpia, kad po ligos bando gyventi sveikiau. „Vėžys yra puikus vaistas nuo visų ydų – daugiau motyvacijos nereikia jokios“, – šiandien sako vyras, kuris vertina, ir ką valgo, ir ką geria.

Jis pabrėžia, kad sulaukus tokios diagnozės, labai svarbu neieškoti informacijos internete arba „pas bobelką, kaimynką ar užkalbėtoją“. Iš savo patirties jis atskleidžia kas gali padėti žmogui, susidūrusiam su tokia skaudžia žinia. Laidos žiūrovams, galbūt kaip tik šiuo metu svarstantiems, ką daryti, šis patarimas gali būti itin vertingas.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3.

Stanislavas Stavickis-Stano / „Stop“ kadras