Stano pirmąkart išbandė maudynes lediniame vandenyje: „Neįmanoma atpasakoti patirto jausmo“

Stanislavas Stavickis-Stano / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvą užklupus ilgai lauktam sniegui ir šaltukui, daugelis iškišo nosis iš namų ir pasidžiaugė žiemos linksmybėmis. Kol kiti slidinėjo su rogutėmis, muzikantas Stanislavas Stavickis-Stano nėrė į ledinį vandenį ir išbandė savo ištvermę. „Pirmų kartų gyvenime vis dar pasitaiko“, – sakė jis.

Stanislavas Stavickis-Stano, lydimas savo kaimyno, pirmą kartą išbandė maudynes lediniame vandenyje. Dainininkas socialiniuose tinkluose pasidalijo savo emocijomis ir paviešino vaizdo įrašą. „Pirmų kartų gyvenime vis dar pasitaiko. Štai pirmas kartas, kai lipu į ledinį vandenį!“, – rašė Stano.
 
Portalui Žmonės.lt susisiekus su muzikantu, paaiškėjo, kad idėja maudytis lediniame vandenyje kilo stebint kaimynų šeimą, kuri jau ilgą laiką propaguoja šią veiklą.
 
„Gretimame name gyvenantys kaimynai jau kelis metus žiemą maudosi šalia esančiame tvenkinyje. Stebint juos, nusprendžiau savo jėgas išbandyti ir aš. Iš pradžių galvojau, kad tai tas pats, kas po pirties šokti į vandenį, tačiau čia viskas vyksta visai kitokiu principu – šis žingsnis turi būti apgalvotas, negali jausti streso“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Stano.
Stanislavas Stavickis-Stano / „Stop“ kadras
Prieš pirmą kartą žengiant į ledinį vandenį, Stano su kaimyno pagalba atliko 15-20 min. trukmės specialius kvėpavimo pratimus. „Tai padeda paruošti kūną ir mintis“, – užsiminė jis.
 
Dainininkas pasakojo, kad po atliktų kvėpavimo pratimų įlipus į tvenkinį visai nejautė stingdančio šalčio. „Buvau nustebęs. Supratau, kad baisiausia dalis – apsispręsti, ar aš tikrai to noriu, o įlipus į vandenį, viskas tampa paprasčiau – nei baisu, nei šalta“.
 
Tiesa, dar prieš priimant tokį sprendimą, S.Stavickis-Stano turėjo pasitarti su gydytojais, kadangi visai neseniai jis kovojo su onkologine liga. Visgi, jam buvo patikinta, kad tai puikus būdas stiprinti imunitetą. Dabar dainininkas mano, kad ateityje maudynes lediniame vandenyje išbandys vėl.
 
Stanislavas Stavickis-Stano / Asmeninio albumo nuotr.
„Neįmanoma atpasakoti patirto jausmo. Kai leidiesi parašiutu, gali ši jausmą palyginti su šuoliu nuo tilto prisirišus guma, tuo tarpu jausmo lediniame vandenyje negali palyginti su niekuo. Emocijos labai stiprios, išlipus jauti adrenalino pliūpsnį, o po to jautiesi tarsi gimęs iš naujo. Iš patirties žinau, kad mūsų visų sveikatai tai yra labai naudinga, kadangi geriausias priešas ligoms – gera dvasinė savijauta“, – portalui Žmonės.lt sakė Stanislavas Stavickis-Stano.
 
Žiūrėkite vaizdo įrašą:

Pirmų kartų gyvenime vis dar pasitaiko :) Štai pirmas kartas, kai lipu į ledinį vandenį! Galimai (neatsimenu) kažkada durnas ir girtas buvau ikritęs po pirties į kokią balą. Bet čia tas pats kaip snukiu į mišrainę. Tuo tarpu ramiai, be streso, be alko, be pirčių - kita kalba. Tai koks jausmas? Labai sušalo kojos kol ant sniego stovėjau. Ir vandenyje labiausiai šalo kojos (nors buvau tikras, kad kita vieta šals). Dabar kaimynas, Alanas Dzeranovas, kuris mane palydėjo ir pamokė, turi konkurentą.

Posted by Stanislavas Stavickis on 2021 m. sausio 9 d., šeštadienis
Skaitykite daugiau