Stano prisipažino apie nemalonius sveikatos patikrinimus: „Artėjant rugsėjo viduriui, vėl slėpsiuosi pakampėse“

Stanislovas Stavickis-Stano
Stanislovas Stavickis-Stano
Šaltinis: Žmonės
2019-06-20 22:24
AA

Garsus Lietuvos kompozitorius Stanislavas Stavickis-Stano birželio 19 dieną vėl grįžo į Santariškių klinikas. Sunkią ligą išgyvenusiam muzikantui ten atlikti sveikatos tyrimai. Prieš metus Stano sužinojo, kad serga kraujo vėžiu, vėliau atvirai prisipažino šią ligą įveikęs. Tačiau iki šiol žinomas vyras kas tris mėnesius turi atlikti tyrimus. Jis neslepia – sugrįžus į ligoninę, aplanko įvairiausios emocijos.

Trečiadienį Stano pasidalijo jautria žinute, mintimis, kurios jį aplankė sugrįžus į gydymo įstaigą sveikatos patikrinimui:

„Santariškių klinikos. Vienintelė vieta, kur dirba nuostabūs žmonės, kurių vėl sutikti nebenorėtum. Aišku, darbo vietoje. Šiandien užėjau pasisveikinti su seselėmis, kurios statė lašelinės ir rūpinosi chemoterapijos metu praėjusią vasarą, jos nužvelgė mane išsigandusios – bene atkrito. Nuraminau, kad tai tik planinis patikrinimas, pajuokavom ir palinkėjom vienas kitam šitose patalpose nebesusitikti.

Stanislovas Stavickis-Stano

O iš tiesų, aš primelavau, nes tuo metu nežinojau, ar man viskas gerai. Prieš kelias valandas buvau pasidaręs kraujo tyrimus ir į nelemtą devintą aukštą (onkologijos dienos stacionarą) atėjau sužinoti atsakymų, vaikščiojau ir galvojau, kad labai baisu... Tas jausmas užplūsta dabar kas tris mėnesius likus savaitei iki planinių tyrimų, pradedi jausti simptomus, įsikalbi sau visas ligas ir komplikacijas, o po to išgirsti atsakymus....tai va, šiandien gavau dar tris mėnesius, o atrodo dar vieną gyvenimą.

Artėjant rugsėjo viduriui vėl slėpsiuosi pakampiais – ateis patikrinimo laikas, ir išgirdęs geras žinias žiūrėsiu į tolstantį Santariškių kompleksą nuoširdžiai šypsodamasis. Bet kažkada žinios bus ne tokios geros ir šis pastatas susitapatins su kateterių, pro kurį į veną teka chemija.

Dažnai manęs klausia, kas pasikeitė per tą laiką. Na kas, aš turiu dar TRIS mėnesius! Ar tu daugiau turi?“

Kad serga kraujo vėžiu Stano atvirai prisipažino 2018-ųjų pabaigoje. Dainininkas sunkų laikotarpį pergyveno tyliai, susilaikęs nuo bet kokių komentarų. Ligą jam pavyko įveikti, tačiau niekada per anksti džiaugtis nelinkęs žinomas žmogus, visuomet apie savo išgyventas emocijas atsiliepė santūriai.