Stebuklingame rojaus sode įžiebta drugeliais „plazdanti“ Kauno eglė

Drugeliais „plazdanti“ Kauno Kalėdų eglė / Teodoro Biliūno nuotr.
Drugeliais „plazdanti“ Kauno Kalėdų eglė / Teodoro Biliūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-11-27 18:35
AA

Lapkričio 27-ąją Kaune prasidėjo šventinis laikotarpis – Rotušės aikštėje įžiebta pagrindinė miesto eglė. Svarbiausias Kalėdų simbolis – originali žaliaskarė – į miestą įnešė džiugios nuotaikos, tačiau norintieji pasidžiaugti eglute buvo raginami likti namie ir šventinį renginį jaukiai stebėti prie televizoriaus ekrano.

Paskutinį lapkričio savaitgalį Kauno gyventojai, svečiai ir mylėtojai praleido galvodami ne apie besibaigiantį rudenį, o apie artėjančias gražiausias žiemos šventes.

Pagrindinės džiugaus laukimo kaltininkės – miesto centre įžiebta Kalėdų eglė ir gatves, aikštes, tiltus bei parkus papuošusios girliandos ir žibančios dekoracijos.

Drugeliais „plazdanti“ Kauno Kalėdų eglė / Teodoro Biliūno nuotr.

Šventė jautriausiems visuomenės nariams

Šiemet, kaip ir pernai, pagrindinis Kalėdų eglės įžiebimo renginys vyko ne Rotušės aikštėje. Pandemija renginio organizatorius privertė ieškoti saugesnių sprendimų ir atsisakyti minias žmonių sutraukiančio renginio – žmonės koncertą „Šiltos Kalėdos Kaune“ stebėjo iš namų.

Vis tik į užtvertą aikštės erdvę prie eglutės, kur filmuojama viena renginio dalis, pateko specialiai pakviesti vaikai ir juos lydintys asmenys. Tai – negalios paliesti ir globėjų šeimose augantys vaikai, kuriems iki šiol miesto eglės įžiebime nėra tekę sudalyvauti. Taip Kaunas prisidėjo prie gruodžio 3-iąją pasaulyje minimos Tarptautinės neįgalių žmonių dienos.

Koncertas „Šiltos Kalėdos Kaune“ / Teodoro Biliūno nuotr.

Koncerte „Šiltos Kalėdos Kaune“ pasirodė Saulius Prūsaitis ir Iglė, Ieva Zasimauskaitė, Rafailas Karpis, Linas Adomaitis, Neda Malūnavičiūtė, Leonas Somovas. Koncerto pabaigoje pasirodė grupės Sel ir Biplan. Eglutės įžiebimo nepraleido ir Kalėdų Senelis.

Kauniečiai turėjo progą matyti ir girdėti fejerverkus tiesiai iš savo namų, per balkonus ir langus: tokia šventinė alternatyva pasiūlyta prašant žmonių rinktis saugumą ir ryškiausių žvaigždžių koncertą „Šiltos Kalėdos Kaune“ žiūrėti iš namų.

Koncertas „Šiltos Kalėdos Kaune“ (49 nuotr.)
+43

Stebuklingas rojaus sodas žiemą

Pagrindinės Kalėdų eglės kūrimas šiemet vėl patikėtas unikaliomis idėjomis stebinančiai menininkei Jolantai Šmidtienei, kuri siekė grąžinti žmonėms vilties, jaukumo ir komforto jausmą.

„Šį kartą Kalėdų eglė bei Rotušės aikštė primins stebuklingą rojaus sodą. Idėja gimė netikėtai, galvojant apie šventės esmę – Kristaus gimimą, kuris pirmiausia asocijuojasi su pažadėtuoju sodu. Jis dažnai įsivaizduojamas kaip paslaptinga, spalvinga ir šilta oazė. Norėjosi žmonėms priminti, kad iš tiesų rojus yra akimirka žemėje, kuomet galime atsikvėpti, pajusti ramybę – lyg gulint pievoje vasarą ir stebint pro mus praskrendančius drugelius“, – pasakoja eglutės kūrėja.

Koncertas „Šiltos Kalėdos Kaune“ / Teodoro Biliūno nuotr.
Drugeliais „plazdanti“ Kauno Kalėdų eglė / Teodoro Biliūno nuotr.

Rankų darbo dekoracijos

Pagrindiniu šiltų Kalėdų simboliu tapo 600 įvairaus dydžio ryškiaspalvių drugelių, „nutūpusių“ ant eglės. Erdvę papildė 14 aukštų, baltų smilgų pievelių. Aikštėje iškilo ir 10 naujų stiklinių kupolų, kurių dauguma skirti prekybai, o viename įsikūrė vaikų edukacijų ir kūrybinių dirbtuvėlių erdvė bei Kalėdų senio rezidencija.

Drugeliais „plazdanti“ Kauno Kalėdų eglė / Teodoro Biliūno nuotr.

Eglės puošybos akcentai – drugeliai – pagaminti iš lazeriais pjaustyto specialaus organinio, perregimo ir įvairiaspalvio stiklo. Kiekvienas jų bus tvirtinamas prie specialių laikiklių. Šios dekoracijos kuria plazdėjimo ore įspūdį, tarsi supdamos žalią šiltų Kalėdų eglę.

Rotušės aikštėje kuriamas šiltas, spalvingas ir paslaptingas žiemos sodas kauniečius ir miesto svečius džiugins iki pat sausio 6 dienos.

Fotogalerija:

Stebuklingame Kauno rojaus sode įžiebta Kalėdų eglė (15 nuotr.)
+9