Stebuklingi išgijimai – jokia mistika

Angelas / Fotolia nuotr.
Angelas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Norite tikėkite, norite ne, bet stebuklų šiame pasaulyje būna, jie vyksta. Stebuklingus išgijimus nenoriai, bet kai kuriais atvejais yra priversti pripažinti ir gydytojai. Na, o magijos žinovams tai seniai – jokia mistika.

Kartą laidoje „Akivaizdu, bet neįtikėtina“ rusų aktorė S. Lebedeva pasakojo, kad prieš  keletą metų filmavosi scenoje, kurioje jai mirtinai peršauna petį. „Buvau taip įsijautusi į vaidmenį, kad tą akimirką išties pajutau skausmą, lyg mano plautį būtų kliudžiusi kulka. Viskas pavyko puikiai, kino juosta gana greitai buvo nufilmuota. Tačiau po kurio laikau ėmiau blogai jaustis. Nei iš to, nei iš šio imdavau dusti, skaudėjo krūtinę. Iš pradžių gydytojai nieko nerado, bet po kurio laiko peršvietę pastebėjo, kad viena plaučių pusė juosta ir nyksta. Nors ligos priežastis taip ir liko neaiški, man buvo pasiūlyta operacija, po kurios geriausiu atveju laukė invalido vežimėlis. Tokia perspektyva nedžiugino. Apimta nevilties, paklausiau vienos kaimo žiniuonės patarimo aplankyti ir pasimelsti devyniose cerkvėse. Taip ir padariau. Vienoje iš jų, stovėdama prie stebuklais garsėjančio šventojo skulptūros, pajutau, kaip grįžta jėgos, galiu lengviau kvėpuoti. Tą akimirką persmelkė vidinis žinojimas, jog mano liga pasitrauks, nes tai buvo ženklas. Pamažu sveikata išties ėmė taisytis. Medikai skėsčiojo rankomis, nes, anot jų, tai buvo neįmanoma. Tiesiog stebuklas. Dabar aš visiškai sveika. Toliau filmuojuosi, tik vengiu scenų, kuriose turiu mirti ar mane turi sužeisti“, – neįtikėtiną istoriją papasakojo aktorė.

Tokių istorijų yra begalė. Užfiksuota daugybė atvejų, kai sunkūs medikų „nurašyti“ ligoniai pasveiksta melsdamiesi Lurde, Šiluvoje ar kitose šventose vietose. Gerdami vandenį iš vadinamųjų šventų šaltinių ar tiesiog įtikėję, kad pasveiks. Ne viena istorija apie tai, kaip po hilerių „operacijos“ žmonėms dingdavo augliai, grįždavo regėjimas ar išnykdavo kiti negalavimai. Hileriai (šis gydymas labiausiai paplitęs Brazilijoje ir Filipinuose) operuoja rankomis, be jokių instrumentų ir narkozių, net skausmą malšinančių vaistų. Visada operuojamas ir išimamas tam tikras darinys iš bambos srities. Vieni hilerius vadina stebukladariais, kiti – šarlatanais. Tačiau iš tikrųjų niekas negali nei 100 procentų patvirtinti, nei paneigti, kad  tarp jų išties yra sugebančių daryti stebuklus...

Parapsichologai teigia, kad stebuklingi išgijimai daugiausiai susiję su pačiu sergančiuoju – begalinis tvirtas jo tikėjimas ir karštas noras pasveikti gali daryti stebuklus.

Mokslininkai apie stebuklingus išgijimus

Mokslininkų manymu, žmogaus sąmonė ir protas gali veikti biocheminius organizmo procesus. Psichologinis nusiteikimas, t. y. teigiamos mintys, viltis ir optimizmas, turi įtakos hormonų ir imuninei sistemai. Anot tyrėjų, gydymo veiksmingumu tikintis pacientas gavęs „vaistų“ iškart nusiteikia, kad jam pagerės. Smegenys šią informaciją fiksuoja ir tarsi kompiuterinė programa siunčia komandą visam organizmui. Sužadinama natūrali organizmo reakcija, t. y. savigydos procesas. Mokslo jau įrodyta, kad teigiamos emocijos tiesiogiai skatina gyvybinę energiją ir stiprina organizmo atsparumą. Kai stipri imuninė sistema, organizmas pats geba išgydyti daugelį negalavimų, prireikus išskiria natūralius antibiotikus ir virusus bei  piktybinius darinius naikinančių medžiagų. Taigi tikėjimas veikia placebo principu.

Bioenergetikas J. A. Dainauskas

Kovą su liga pirmiausiai lemia žmogaus tikėjimas galimybe pasveikti. Tačiau vien tikėjimo neužtenka. Reikia ir trupučio pastangų. Kai susirgęs žmogus ima keisti požiūrį, galvoti, ką daro ne taip, atsikrato neigiamų emocijų, ima gyti žaizdos energiniame lygmenyje, o paskui sveiksta ir fizinis kūnas. 

Ne paslaptis, kad daugelio ligų priežastis, kuri pirmiausiai pažeidžia subtiliąsias žmogaus struktūras, yra netinkamas bendravimas su aplinkiniais, neigiamas mąstymas, geopatogeninės zonos arba karma. Pašalinus priežastį, pradedama sveikti. Kai į mane kreipiasi žmonės, iš pradžių nustatau, kas būtent sukėlė ligą, surandu priežastį. Būna, žmogus skundžiasi įvairiais negalavimais, o paaiškėja, kad jo širdies ir padidėjusio kraujospūdžio priežastis yra pyktis, pagieža, pavydas. Iš darbo praktikos galiu pasakyti: užtenka žmogui nuoširdžiai mintyse atleisti visiems, kurie jį yra įskaudinę, taip pat paprašyti atleidimo tų, kuriuos pats yra įžeidęs ar jiems padaręs ką nors bloga, ir liga ima trauktis. Tai – joks stebuklas.

Norint pasveikti, būtina negalvoti apie ligą. Tikinčiajam labai padeda malda, ne davatkiška, o sklindanti iš visos širdies. Per daugelį darbo metų pastebėjau, kad tai labai veiksminga. Jau seniai domiuosi stebuklingais išgijimais. Lankiausi ne vienoje šventoje vietoje. Štai Lurde yra sudaryta speciali komisija iš teologų ir medikų, kurie oficialiai fiksuoja stebuklingus išgijimo atvejus. Lurde tokia stipri energija, kad jos „pasikrovę“ ligoniai išties sveiksta. Ir tai – jokia magija, nes veikia mentalinės atminties fenomenas. Kai tik žmogus mintimis grįžta į tą vietą, energiškai prisijungia prie jos energoinformacinio lauko ir kaskart gauna pliūpsnį gydančios bei harmonizuojančios energijos. Taip, net nekeldamas kojos iš namų.

Blogai daro tie žmonės, kurie mintimis grįžta į blogas situacijas, kada patyrė smurtą,  išgyveno liūdesį ar skausmą. Taip „pasikraunama“ tos neigiamos energijos, kuri susargdina. Todėl sakoma, kad nereikia dairytis į praeitį, ypač prisiminti ir iš naujo išgyventi to, kas buvo bloga. Visada sakau: nuleidęs inkarą į vandenį dumbluotu dugnu, niekada nepasveiksi, nes „užsiprogramuojame“ neigiamai, teršiame blogomis mintimis energinį kūną, o paskui pažeidimų atsiranda ir fiziniame. Viską lemia, kaip gyvename, kaip mąstome, kokias emocijas įsileidžiame.

Šventųjų vietų lankymas, kaip kad rusų aktorės istorijoje, išties sustiprina žmogaus tikėjimą, suteikia jėgų kovoti su liga. Tai – joks stebuklas. Pats per atstumą, naudodamas bioenergetinius metodus, padedu žmonėms. Savo darbo praktikoje turėjau atvejų, kai iš inkstų, tulžies savaime išnykdavo akmenys, dingdavo antrosios ir trečiosios stadijos vėžys, praeidavo depresijos, žmonės pabusdavo iš komos ir pan. Tereikia padėti žmogui mobilizuoti organizmo galimybes, „užlopyti“ pažeidimus energiniame kūne, ir jis pats įveikia ligos židinį.

Taip pat jokia mistika, kad gali išgydyti šventojo šaltinio vanduo. Pats esu tyrinėjęs ne vieną. Tuose šaltiniuose, kurie žmonių laikomi šventaisiais ir gydomaisiais, yra labai stipri energetika. Aš juos vadinu „gyvuoju vandeniu“. Tokiomis savybėmis garsėja ir Alksnėnų šaltinėlis (tarp Pilviškio ir Vilkaviškio), Krokulės šaltinis, esantis Anykščių rajone. Gyvo vandens energinės vibracijos harmonizuoja mūsų organizmą, subtiliąsias struktūras ir visai realu, kad žmogus ima sveikti. Natūraliai gamtoje vanduo įgyja gydomųjų savybių per Jonines, sausio 19-ąją ir vasario 15-ąją, nes tada gamtoje vyksta galingas virsmas. Tuo metu naktį vanduo įgyja ypatingų galių, pakinta jo energetika. Tai esu išmatavęs prietaisais. Tomis dienomis tam tikri vandens ritualai, apsiplovimai ar gėrimas vandens išties turi gydomąjį poveikį. Verta išsisaugoti tokio vandens, nes natūraliai gamtos įkrautas jis išsaugoja ypatingas savybes daugelį metų. Beje, jo poveikis dar labiau sustiprėja, jei toks vanduo yra papildomai pašventinamas cerkvėje.  

Šventosios ir stebuklingasis išgijimais garsėjančios vietos

Lurdas

Prancūzijos pietuose esantis Lurdas tapo šventąją vieta, kai 1858 m. vasario 11 d. keturiolikmetei mergaitei Bernadetai Subiru pasirodė Jėzaus motina Marija. Marija paragino Bernadetą tam tikroje vietoje kasti žemę, ir ištryškęs šventasis šaltinis, kurio vanduo išgydęs daugybę ligonių. Garsas apie stebuklų vietą akimirksniu paplito po visą pasaulį. Iki šiol maldininkai iš viso pasaulio traukia į Lurdą, kur pastatyta didelė Dievo Motinos bazilika. Čia kiekvienas gauna didžiulę dvasios atgaivą. Yra įrengtos sveikatos maudyklės. Prie Lurdo apsireiškimo grotos visada būriuojasi minios piligrimų ir turistų. Teigiama, kad šventojo šaltinio vanduo padeda atgauti regėjimą akliesiems,  invalidams atsistoti ant kojų ar išgydo net pačias sunkiausias ligas.

Anot rašytinių šaltinių, bažnyčios sudaryta medikų ir teologų komisija oficialiai yra patvirtinusi daugiau kaip šešiasdešimt čia įvykusių stebuklingų išgijimo atvejų.

Fatima

Viena švenčiausių vietų pasaulyje laikoma Fatima – miestelis Portugalijoje. Nuo 1917 metų, kai Fatimoje piemenukams apsireiškė Švenčiausioji Mergelė Marija, ji tapo viena garsiausių ir lankomiausių piligrimystės vietų, patvirtintų paties popiežiaus. Daugelis šį miestelį vadina šventąja Marijos žeme.  
1928 m. buvo pradėta statyti bazilika, kuri baigta tik 1953 m. Greta šventovės yra ligoninės ir viešbutukai, kuriuose gali apsistoti piligrimai.

Teigiama, kad Fatimoje yra pasveikę nemažai žmonių.

Gvadalupė

1531 m. gruodžio 12 dieną  Meksikoje kalnuose gyvenančiam indėnui Juanui Diego apsireiškė Gvadalupės Marija. Nuo to laiko ši vieta laikoma šventa. Buvo pastatyta Gvadalupės Marijos  bazilika. Kasmet joje apsilanko iki dvidešimt milijonų piligrimų, ligonių, tikinčių stebuklingu išgijimu. Sakoma, čia išties vyksta stebuklai.

Tabgha

Viena švenčiausių krikščionims vietų yra ir Tabgha. Pagal evangelistą Morkų, ant Tiberiados ežero (dar vadinamo Galilėjos arba Kinereto) kranto Jėzus sakė pamokslą iki pat nakties. Jam pagailo alkanų žmonių, todėl paėmė du kepaliukus duonos ir dvi žuvis, sukalbėjo maldą, palaimino maistą ir liepė išdalyti jį žmonėms. Teigiama, kad tuo maistu pasisotino penkiatūkstantinė minia. Toje vietoje, kur įvyko stebuklas, V a. buvo pastatyta Duonos ir žuvies padauginimo bazilika. O Palaiminimų kalnas, ant kurio, kaip teigiama, įvyksta stebuklai, išgyja sunkūs ligoniai, numintas piligrimų.

Alyvų kalnas

Jeruzalėje piligrimai neaplenkia ir Getsemanės sode esančio Alyvų kalno, Tautų bažnyčios (ją statė skirtingų tautybių žmonės). Pasakojama, kad nukryžiavimo ir kančios išvakarėse Jėzus su savo mokiniais nakvojo kriptoje, kuri buvo įrengta Getsemanės alyvų sode, esančiame už Jeruzalės miesto sienos. Melsdamasis Jėzus čia praleido paskutiniąsias valandas, būtent čia Judas Iskariotas išdavė jį romėnų kareiviams. Prieš didįjį šios bažnyčios altorių yra erškėčiais padabinta uola, prie kurios buvo suimtas besimeldžiantis Jėzus. Ši vieta laikoma šventa, teigiama, jog čia sklinda stipri energija, suteikianti dvasiai atgaivos.

Sinajaus kalnas

Kiekvienam tikinčiajam Egipte esantis Sinajaus kalnas yra šventa vieta. Piligrimai ir šiaip turistai per naktį kopia į jį ne tik sutikti nuostabaus saulėtekio, bet ir pajusti tvyrančią ypatingą energiją bei dvasiškai apsivalyti. Išėjimo knygoje pasakojama, kad ant šio kalno Mozė gavo įsakymus, kurie buvo duoti jo tautai (izraelitams) ir buvo sudaryta sandora su Viešpačiu. 

Šiluva

Šiluva, dar vadinama Lietuvos Lurdu, yra viena iš penkių Europos vietų, kur Mergelės Marijos apsireiškimą yra oficialiai pripažinusi bažnyčia. Teigiama, kad meldžiantis Švenčiausiosios Mergelės Marijos gimimo bazilikoje prie stebuklinguoju vadinamo Dievo Motinos paveikslo pildosi norai ir net pasveikstama.

Pivašiūnai

Stebuklais garsėjančius Pivašiūnus, nediduką Dzūkijos krašto bažnytkaimį, esantį šalia Ilgio ežero (25 km nuo Alytaus), garsina bažnyčioje esantis stebuklais garsėjantis Dievo Motinos su kūdikiu paveikslas. Daugelis tiki, kad meldžiantis ir prašant Švenčiausiosios Mergelės Marijos malonės vyksta stebuklai: žmonės pasveiksta, pildosi jų norai.

Aušros vartai 

Vilniaus senamiestyje esančiuose Aušros vartuose piligrimus traukia Švenčiausiosios Mergelės Marijos Gailestingumo Motinos paveikslas. Maldininkai įsitikinę, kad čia maldos pasiekia dangų: sveiksta ligoniai, išsipildo slapčiausi troškimai. 

Vištytis

Sūduvos pakraštyje, pačiame pasienyje (ribojasi su Lenkija ir Kaliningrado sritimi) esantį Vištytį labiausiai garsina stebuklingasis šaltinėlis. Stebuklinguoju šaltinėlį žmonės praminė todėl, kad jis netikėtai senovėje išsiveržė iš žemės gelmių. Teigiama, kad šio vandens paragavę žmonės stebuklingai išgydavo. Anot mokslininkų, požeminių versmių vanduo išties turi gydomųjų galių, nes jame gausu mineralinių medžiagų.

Ypatingų galių neva turi ir legendomis apipintas Vištyčio akmuo (trečiasis pagal dydį Lietuvoje). Jis dar vadinamas Šv. Mergelės Marijos akmeniu. Teigiama, kad pagonybės laikais čia būta aukuro, vykdavo ritualinės apeigos. XVIII a. bažnyčios dokumentuose šis riedulys vadinamas Švenčiausiosios Trejybės akmeniu, laikomas gėrio pergale prieš blogį. Anot legendos, ant to akmens sėdėjęs ir verkęs velnias. Dabar riedulio įduboje susikaupusį vandenį žmonės vadina velnio ašaromis. Sakoma, čia tvyro ypatinga energija.

Merkinės piramidė

Į Dzūkijoje (Varėnos rajone, Česukų kaime) esančią garsiąją Merkinės piramidę vis dar užsuka žmonės, tikintys stebuklingu išgijimu. Kalbama, kad žmones ši piramidė veikia stebuklingai, neva ne vienas, pabuvęs jos viduje, stebuklingai išgijo. Nors yra teigiančiųjų, kad piramidė skleidžia neigiamą energiją. Kai kurie bioenergetikai tvirtina, kad joje sklindanti energija vieniems gali padėti, kitiems, priešingai, pabloginti savijautą, nes vieniems tos vibracijos tinka, o kitiems ne.   

Piramidės kūrėjas teigia, kad šios konstrukcijos modelį jam padiktavęs Dievas.