Stebuklingieji aliejai padės puoselėti grožį. Išsirinkite tinkamiausią

Alyvuogių aliejus / Fotolia nuotr.
Alyvuogių aliejus / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Gyvenimiška patirtis rodo, kad tai, kas esą tinka viskam, iš tikrųjų netinka niekam. Bet ši taisyklė negalioja, jei kalbam apie aliejus!

Aliejuose esančios riebalų rūgštys yra tiesiog gyvybiškai būtinos, todėl motina gamta ir pasirūpino, kad turėtume iš kur jų gauti. Nuo aksominio aliejaus prisilietimo oda tampa elastinga, lygi, puikiai sudrėkinta ir sveika.
Aliejai vienas nuo kito skiriasi juose esančių riebalų rūgščių (išliaupsintųjų omega-3 ir omega-6) proporcijomis. Kai kurie dar turi vitaminų, fitoestrogenų, uždegimą malšinančių medžiagų ar net tokių veiksmingų dalelių, dėl kurių riebalai išlieka takūs ir neužkemša odos porų. Taigi atsiras kiekvienai mūsų tinkantis ir patinkantis aliejus.

Įsidėmėti būtina tik vieną dalyką: kosmetinėms procedūroms naudoti tinkami tik šaltai spausti aliejai.

Linų sėmenų – ypač tinka riebiai, dažnai spuogų, inkštirų bei uždegimų varginamai odai.

Kaip išsirinkti tinkamiausią aliejų?

* Saldžiųjų migdolų – itin švelnus, palaiko natūralią odos pH pusiausvyrą, ramina sudirgintą odą, drėkina ją ir išlygina. Tinka bet kokio tipo odai.

* Linų sėmenų – ypač tinka riebiai, dažnai spuogų, inkštirų bei uždegimų varginamai odai. Jame yra medžiagų, kurios riebioms išskyroms neleidžia sutirštėti ir užkimšti odos porų. Turi daug lignano (fitoestrogeno), kuris naudingas brandžiai odai. Kaip tik ši medžiaga veiksmingai saugo nuo plaukų retėjimo ir slinkimo.Linų sėmenų aliejus grožio procedūroms naudojamas tik perpus (1:1) sumaišytas su kitais aliejais, pavyzdžiui, migdolų arba saulėgrąžų. Mat vienas jis odą gali pernelyg išsausinti.

* Sezamų aliejus yra puiki priemonė sausai, brandžiai, kiek sulėtėjusios kraujotakos odai puoselėti. Šiame aliejuje yra vitaminų E ir K. Jis tiesiog nepakeičiamas odos drėkinimo procedūroms. Jame taip pat esama vertingojo lignano, todėl šis aliejus pastebimai gerina brandžios odos būklę. Netinka uždegiminių procesų pažeistai odai prižiūrėti.

* Simondsijų ypač greitai susigeria į odą, ją suminkština, palaiko riebalų balansą. Šis aliejus odą ir sudrėkina suteikdamas jai elastingumo. Tai puiki greitoji pagalba per daug nudegus saulėje bei nebloga priemonė strijų profilaktikai.

* Šaltalankių turi sukaupęs gausybę vitaminų A ir E, todėl stipriai suaktyvina odos atkuriamuosius procesus. Panašiai kaip ir linų sėmenų aliejus, skystina riebiąsias išskyras, todėl praverčia gydant spuoguotą odą. Beje, indės šaltalankių aliejų naudoja depiliacijai. Jis lėtina plaukų augimą nepageidaujamose vietose silpnindamas po oda pasislėpusius plauko maišelius.

* Vynuogių kauliukų naudingas dėl vitamino E. Pasižymi antiseptinėmis bei odos senėjimą, raukšlių atsiradimą stabdančiomis savybėmis. Labiau tinka brandžiai arba spuogų išmargintai odai prižiūrėti.

* Arganų šis aliejus išgaunamas iš vienintelėje Žemės vietoje, Maroko pietinėje dalyje, augančio medžio kaulavaisių branduolių. Tai unikalus kokteilis, pačios gamtos suplaktas iš riebalų rūgščių ir vitamino E. Nėra aliejaus, kuris būtų veiksmingesnis puoselėjant brandžią odą, neleidžiant jai senti ir vysti.

* Laukinių rožių vertinamas dėl vitaminų bei karoteno gausos. Jis saugo odą nuo laisvųjų radikalų atsiradimo ir pasklidimo. Puikiai tinka puoselėti labai jautriai odai, ypač jei ryškūs arti paviršiaus esantys bei greitai trūkinėti linkę kapiliarai.

Eterinis rožių aliejus
Eterinis rožių aliejus / Fotolia nuotr.


* Kokosų – pasižymi raminamuoju bei vėsinamuoju poveikiu, sodriai sudrėkina bei pamaitina odą. Tikra atgaiva ir veiksminga pagalba saulės nusvilintai odai. Nenuvils tų, kurie ieško patikimos priemonės sausai odai ir plaukams prižiūrėti.

* Alyvuogių – švelniai sušildo ir suaktyvina kraujotaką. Daro įtaką riebalų liaukų veiklai bei reguliuoja odos drėgnumą. Šį aliejų patartina rinktis tiems, kurie turi blyškią, silpnai krauju aprūpinamą odą. Jis patinka ir brandžiai arba labai sausai, išvargusiai, skilinėjančiai odai, pavyzdžiui, pėdų ar alkūnių.

Grožio salonas namuose

Kaukė plaukams

Paimkite stiklinę kokosų aliejaus ir supilkite ją į nedidelį stiklainiuką. Dar įlašinkite 20 lašų eterinių aliejų: sausiems plaukams – santalų, linkusiems riebaluotis – kedrų, greipfrutų, geranijų, kiparisų ar bergamočių, silpniems ir lūžinėjantiems – levandų. Mišinį pašildykite įstačiusi stiklainį į dubenį su karštoku vandeniu. Tada užsipilkite aliejaus ant delno ir įmasažuokite jį į plaukus ir galvos odą. Galvą apsiriškite minkšta skarele ir palaikykite šią kaukę bent dvi valandas. Paskui išsitrinkite galvą švelniu šampūnu.

Maitinamasis serumas nagams

Į vieną šaukštą saldžiųjų migdolų aliejaus įvarvinkite po 2 lašus santalų, kiparisų ir levandų eterinio aliejaus. Viską išmaišykite ir supilkite saugoti į tamsaus stiklo indelį. Prieš tepant ant nagų, šį mišinėlį reikėtų pašildyti įstačius su visu indeliu į puodą su šiltu vandeniu.

Anticeliulitinė mikstūra

Sumaišykite po pustrečio šaukšto sojų ir migdolų aliejaus. Mišinį papildykite dviem šaukšteliais sezamų aliejaus ir dar įvarvinkite po 5 lašus citrinų, sandalmedžių bei apelsinų ir po 2 lašus eukaliptų bei kadagių eterinių aliejų. Vėsioje vietoje tokį mišinį galima laikyti visus metus.

Aliejų mišinys kūno odai

Po pustrečio šaukšto kokosų ir sezamų aliejų sumaišykite su 4 šaukšteliais vynuogių kauliukų aliejaus. Dar įvarvinkite po 10 lašų arbatmedžių ir nerulių bei 5 lašus levandų eterinių aliejų. Šiuo mišiniu labai pamaloninsite saulės įdegio nuvargintą odą.

Glotnios kojos

Iš pradžių kojas nudepiliuokite priimtiniausiu būdu – vašku, kremu ir t. t. Paskui kasdien įmasažuokite į ją šaltalankių aliejaus (kiekis priklauso nuo prižiūrimo odos paviršiaus dydžio; vienai kojai paprastai pakanka tiek aliejaus, kiek jo telpa delne). Plaukeliai ataugs kur kas lėčiau. Be to, tokia procedūra puikiai drėkina odą – ji tampa elastingesnė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Aromaterapeutė Aistra Papaitė: „Eteriniai aliejai gali padėti pagerinti gyvenimo kokybę“