Stereotipų nepaisanti Eglė: darbe įkūrė savanorystės projektą, o vakarais į kelią išrieda motociklu
Nors Eglė didelę dalį dienos praleidžia biure, o jos kasdienybė sukasi aplink išmaniuosius daiktus, tačiau savaitgaliais ir laisvu laiku ji rieda motociklu gatvėmis ir savanoriauja. Jos veiklumas ir drąsa įtraukė net aplinkinius – noras padėti kitiems tapo geru pavyzdžiu ir padėjo susikurti „Gerulių“ iniciatyvai, o drąsa imtis ekstremalios veiklos įkvėpė artimiausius draugus.
„Gyvename tik kartą, todėl verta vadovautis auksine taisykle – geriau gailėtis to, ką padarei, negu to, ko nepadarei, nes laiko neatsuksi. Degu noru imtis skirtingų veiklų ir išbandyti save naujose srityse, kad galėčiau įgyti daugiau įvairesnės patirties. Tai lemia ir mano vadovų paskatinimas nebijoti klysti, nes taip mokausi iš klaidų ir dingsta baimė bandyti“, – teigia Eglė Kristapavičiūtė, „Tele2“ tiekimo koordinatorė.
Tobulėti padeda kolegos
Jau daugiau nei 10 metų „Tele2“ dirbanti Eglė niekada negalvojo, kad jos gyvenimo kelias pasuks į telekomunikacijas, tačiau studijų laikais gautas darbo pasiūlymas tapo sėkmingos karjeros pradžia. Per visą darbo laiką ji pakeitė net 3 pozicijas įmonės viduje – iš pradžių dirbo administratore, vėliau iš prekybos skyriaus perėjo į pirkimus, kur užima tiekimo koordinatorės poziciją. Pasak jos, augti įmonėje norėjosi ne tik dėl padedančio kolektyvo, bet ir dėl itin malonios atmosferos, požiūrio į darbuotoją ir lankstumo dirbti taip, kaip nori pats.
„Dirbdama administratore pažinau ir išmokau viską per kelerius metus. Atsiradus galimybei užimti poziciją prekybos skyriuje, ja pasinaudojau ir dirbau su visai kitokiomis užduotimis – salonais, logistika bei įvairiais prekybiniais klausimais. Dabar esu atsakinga už kelių prekių grupių, kaip aksesuarai ar išmanieji daiktai, pirkimą bei užsakymą į sandėlį. Žinoma, dažnai atsiranda ir visokių netikėtumų, bet dabar jau išmokau nusiraminti, o tuomet ieškoti sprendimo. Taip pat labai gelbsti kolegos – jie ne tik palaiko morališkai, bet ir padeda išspręsti iškilusius klausimus“, – džiaugiasi ji.
Darbe randa laiko padėti kitiems
Kasdienybėje Eglė randa laiko ir geriems darbams – kartu su kolegomis ji įkūrė „Gerulių“ iniciatyvą, kuri teikia įvairią paramą šeimoms, ligoninėms, prieglaudoms, senelių namams ir visiems, kuriems pagalbos labiausiai reikia. Kaip ji pasakoja, savanorystės gyslelę ji pajautė dar studijų laikais, o „Tele2“ gerų darbų banga prasidėjo nuo projekto „Vaikų svajonės“ ir kalėdiniu laikotarpiu pildomų jų norų.
„Jau daugiau nei 5 metus gyvuojanti iniciatyva gimė iš noro padėti tiems, kurie sulaukia mažiau dėmesio ir pagalbos. Dabar prie jos prisijungia nuo kelių iki keliolikos įmonės darbuotojų. Kartais gerus darbus atliekame čia ir dabar – perkame daiktus ar drabužius sutiktiems žmonėms, kuriems pagalba yra itin reikalinga ir svarbi. Kai darau gerus darbus, sprendžiu problemas ir matau laimingas kitų žmonių akis bei šypsenas, jaučiuosi gerai. Džiaugiuosi, kad „Tele2“ skiria metinį biudžetą šiai iniciatyvai, taip pat paramą teikiame ir iš darbuotojų savanoriškai paaukotų pinigų. Esu labai dėkinga įmonei už suteiktą galimybę padėti žmonėms ir kolegoms už tai, kad skiria savo laiką ir prisideda prie pagalbos“, – pabrėžia ji.
Atpalaiduoja skirtingi hobiai
Eglė laisvalaikiu derina labai skirtingus hobius: ji ne tik padeda kitiems, bet ir važinėja motociklu bei šoka tautinius šokius. Ilgą laiką ji svajojo vairuoti motociklą, nes jai tai asocijavosi su laisvės ir galios pojūčiu. Nors motociklo teises išlaikyti pavyko ne iš pirmo karto, ji nepasidavė ir dabar keliais rieda kartu su draugais, kuriuos taip pat įkvėpė sėsti ant šios transporto priemonės. Ši veikla jai yra poilsis, kurio metu nebelieka streso ar rūpesčių. Anot jos, įvairias veiklas pavyksta suvaldyti ne tik dėl atsakingo požiūrio į jas, bet ir dėl laisvės darbe bei kolegų pagalbos.
„Važiuodama motociklu atsiriboju nuo visko – dienos minčių ar darbų ir negalvoju apie nieką. Taip pat šoku ir tautinių šokių kolektyve, su kuriuo dalyvaujame koncertuose bei festivaliuose. Su draugais juokaujame, kad turiu daug asmenybių viename ir svarstėme, kaip atrodyčiau su tautiniais rūbais ant motociklo. Jeigu paisytume stereotipų, tai patys taptume jais ir nebebūtume savimi. Turime laisvę elgtis kaip norime, aš ir naudojuosi šiomis galimybėmis, veikiu tai, kas man prie širdies. Turiu daugybę kolegų, kurie taip pat nepaiso stereotipų ir kažkuo išsiskiria, todėl ir esame savaip žavūs bei vienas kitą priimame“, – patikina Eglė.