Stereotipų pasaulyje

Pora / Fotolia nuotr.
Pora / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Žurnalas „JI“
A
A

Kartais laikydamosi įvairių stereotipų pridarome galybę klaidų. Šįkart remkimės tuo, ką apie intymiuosius santykius byloja faktai.

Vyrams sekso reikia daugiau nei moterims

Sakoma, kad vyrai nuolat galvoja apie seksą ir nori, kad jų partnerės būtų pasirengusios pasimylėti, kai tik jie to trokšta. Paradoksalu, tačiau beveik trečdalis moterų, turinčių nuolatinius gyvenimo draugus, skundžiasi sekso trūkumu.

Brigita: „Man rodos, vyrai daugiau galvoja apie seksą, nei ką nors konkrečiai daro. Manasis draugas niekada nepraleidžia progos pakalbėti šia tema, nesvarbu, kur ir su kuo bendrautume, – jam tai natūralu, tačiau tikrai negaliu pasigirti, kad dažnai mylimės.“

Melas sužlugdo santykius

Daugelis moterų mano, kad atskleidusios draugui savo intymios praeities detales galės lengviau atsipūsti lyg atlikusios išpažintį, tuoktis ir ramiai gyventi. Deja, pernelyg didelis atvirumas vyrus gąsdina. Jie visiškai nenori žinoti, kiek meilužių turėjote praeityje, nors kartais ir tvirtina atvirkščiai.

Ana: „Mano jaunystė buvo labai spalvinga – kokių tik draugų neturėjau, kokių tik kvailysčių  neprikrėčiau. Tačiau susipažinusi su Andriumi nutariau tapti baltu popieriaus lapu. Mes puikiai sutarėme, jau ketinome tuoktis, kai nutariau papasakoti apie savo praeitį. Galvojau, taip sąžininga. Deja, labai klydau. Vyras iki šiol man prikaišioja buvusius draugus.“

Tikra meilė amžina

Apklausos tvirtina ką kita. Teigiama, kad romantika išgaruoja per ketverius metus. Ir tai visiškai nepriklauso nei nuo kultūros, nei nuo išsilavinimo, nei nuo šalies. Tiesiog ateina laikas pagalvoti apie tai, kaip „išgyventi“. Norint, kad meilė tęstųsi „amžinai“, reikia atsakingumo, noro drauge kurti ateitį ir dar daugelio dalykų.

Reda: „Pirmaisiais vedybinio gyvenimo metais svaigome nuo vienas kito artumo, draugai mus vadino idealia pora. Laikui bėgant tokie santykiai pradėjo keistis, prisiminėme, kad kiekvienas turime savo poreikius ir mėgstamą laisvalaikio leidimo būdą. Artėjo katastrofa. Mus išgelbėjo tik tai, kad buvome labai geri draugai. Nusprendėme, kad turime tą aistrą pakurstyti.“

Partneris turi būti geriausias draugas 

Net du trečdaliai moterų įsitikinusios, kad tas vyras, su kuriuo joms tenka dalytis lova, turi būti ir geriausias, kone vienintelis draugas. Tačiau tai didelė klaida. Norint išlaikyti dvasinę pusiausvyrą, būtina turėti gerą draugą ar draugę, kuriam galėtum pasiguosti dėl mylimojo nedorybių.

Živilė: „Susipažinusi su Nojumi išsižadėjau kone visų savo draugių. Jis man atrodė tobuliausias žmogus pasaulyje. Norėjau su juo dalytis viskuo. Laikas bėgo ir manasis misteris Tobulybė pradėjo stebinti ne tokiu tobulu elgesiu. Tada ir supratau, kad tobulų žmonių nereikia ieškoti ir apskritai nė vieno nereikia idealizuoti. Prisiminiau, kad vis dar turiu draugių, su kuriomis galiu atvirai pasikalbėti.“

Moteris negali turėti iškart dviejų romanų

Daugelis galvoja, kad moteriai meilė ir seksas yra visiškai susiję dalykai, ir nemylėdama ji negali nuklysti į šoną. Pasirodo, įmanoma rutulioti iš karto net du romanus – juk reikia išsirinkti geresnį. Trys romanai vienu metu – jau per daug.

Inga: „Nuo vaikystės draugavau su vienu vaikinu. Mūsų santykiai buvo puikūs, tačiau aš vis pasvajodavau, kaip galėtų būti su kitu vyru, norėjosi šio to naujo, gaivaus. Be to, mane kankino mintis, nejaugi mano pirmas vaikinas bus ir paskutinis, su kuriuo mylėsiuosi. Gal daugiau smalsumo skatinama užmezgiau romaną su vienu pažįstamu. Tarp mūsų įsiliepsnojo karšti jausmai. Ir seksas buvo nuostabus. Draugas nieko neįtarė – tiek buvome vienas prie kito pripratę. Iš tiesų mylėjau ir jį, ėmė graužti sąžinė.“

Priešingybės traukia

Vis dar gaji nuomonė, kad žmonės turi papildyti vienas kitą lyg dvi obuolio puselės. O mokslininkai teigia, kad panašių žmonių ryšys būna gerokai ilgesnis ir harmoningesnis. Mat kiekvienam gyvenime reikia kito žmogaus palaikymo, o tai galime gauti tik iš tokio, kuris panašus į mus.

Karilė: „Priešingybės traukia – tai tiesa, blogiau, kai reikia su tokia priešingybe gyventi po vienu stogu. Jis niekada nesupranta, kodėl rytą atsikėlus reikia pakloti lovą, juk vakare vis tiek eisime gulti, arba kodėl reikia laikytis etiketo, kai jo šiais laikais niekas nepaiso. Žodžiu, geriau turėti šalia savo kloną.“

Neištikimybė – galas santykiams

Reikia pripažinti, kad pavydas išeina iš mados. O jeigu kalbėsime rimtai, kuo labiau išsilavinęs žmogus, tuo geriau jis gali suprasti, kodėl kitas jį išdavė, ir... atleisti. Prieš šimtmetį neištikimybė buvo kraštutinis dalykas, o štai šiuo metu ją atleistų net apie 40 proc. europiečių vyrų ir 60 proc. moterų.

Greta: „Taip jau susiklostė mūsų santykiai, kad panašiu laiku vienas kitam buvome neištikimi. Aišku, viskas greitai išaiškėjo, reikėjo spręsti, ką darysime toliau. Abu pasirinkome gyvenimą drauge. Ir nors kartais tarp mūsų perbėga pavydo šešėlis ir nebepasitikime vienas kitu kaip anksčiau, stengiamės būti vienas kitam atidesni ir geresni. Tai buvo gera pamoka.“