Dažniausios stiliaus klaidos
Kartais net labai atsakingai rinkdamosi drabužius galime prašauti pro šalį – koją pakiša neišmanymas. Arba nepasitikėjimas. Bet ne pinigų stoka. Atminkite, stilingai atrodyti galite ir pirkdamos drabužius dėvėtų prekių parduotuvėse. Svarbu žinoti pagrindines mados tendencijas ir stiliaus taisykles
(Ne)balta palaidinė
Įsidėmėkite visiems laikams – palaidinė turi būti akinamo baltumo, o ne žilų plaukų ar aptirpusio šaligatvių sniego spalvos. Pasiteisinimai, kad biure baltas drabužis greitai tepasi ar skalbiate jį aplinką ir jūsų odą tausojančiais ekologiškais skalbikliais, negalioja. Skalbkite nors ir kasdien, bet ji turi būti balta, ir taškas. Todėl šiukštu netaupykite geriems skalbimo milteliams, o jei skalbiate ekologiškais, įpilkite baliklio. Ką daryti, jei palaidinės spalvos niekaip nepavyksta atgaivinti? Metas jai keliauti į valyklą. Pamatysite, po valymo tvieks nepriekaištingu baltumu.
Per trumpos kelnės
Tikriausiai esate pastebėjusios tokį dalyką: vyras, kulniuojantis į darbą per trumpomis kelnėmis, tarsi prašyte prašosi užuojautos ir panėšėja į bėdžių. Moterims ši taisyklė taip pat galioja. Kelnių modelis turi būti labai aiškus: ilgos klasikinės, vidutinio ilgio bridžiai arba kapriai, trumpi šortai. Bet jei klešnių apačia keliais centimetrais trumpesnė, jos tikrai nei kapriai, nei bridžiai, o nevykusio ilgio. Ši mados klaida ypač pastebima, jei moteris avi aukštakulnius, o kelnės platėjančios. Kad ir kokias kelnes mūvėtumėte – klasikines ar laisvalaikio džinsus, jos turi dengti pusę batelių kulniuko.
Įmantrūs fasonai
Neretai nutinka taip, kad net žymiausios mados ikonos, kurios apie stilių tikrai daug išmano, ima ir apsirengia nei į tvorą, nei į mietą. Taigi, mielosios, rinkdamosi darbužių modelius, paisykite taisyklės: „mažiau yra daugiau“, ir viskas bus gerai. Įsidėmėkite ir tai, kad įmantrių siluetų drabužiai tinka tik lieknoms ir aukštoms. Įstrižos linijos, klostės, pūpsančios detalės, kaspinai ir raukiniai neproporcingą figūrą tik dar labiau sudarko ir suteikia jai papildomos apimties. Pasverkite, kas geriau – kvaila ekstravagancija ar nuobodi elegancija.
Nuklaipyti batai
Tai bene blogiausias dalykas, nederantis su stilingos moters įvaizdžiu. Moters amžių išduoda rankos ir kaklas, o stiliaus žinių spragas – netinkama avalynė. Atminkite, batams taupyti nevalia. Jie turi būti kokybiški, madingi ir prižiūrėti, t. y. nuvalyti, pakaltomis pakulnėmis. Galite nuo galvos iki kojų būti apsirengusi prabangiausiais dizainerių drabužiais, bet jei batai bus palaikiai, pasigailėjimo iš mados kritikų nesitikėkite. Ir liaukitės prieštarauti, kad batai niekam nerūpi, jie – labai svarbi stiliaus detalė, kuri turi idealiai tikti prie visos išvaizdos.
Blogo modelio aulinukai
Moterys, dėmesio! Jeigu esate drūtai suręstos, kresnos, jūsų blauzdos stambios, šiukštu nesiaukite trumpų siaurų aulinukų, ypač smailais kulniukais. Nesibaimindamos, kad įsižeisite, galime užsiminti, jog panėšėsite į vaikų piešinukuose ar karikatūrose tapomas personas su kanopėlėmis. Pirma, aulinukai negražiai įsiręš į blauzdą. Antra, smailas plonas kulniukas sudarys didelį kontrastą tvirtam jūsų sudėjimui, ir aplinkiniai spoksos su nuostaba – kada gi jis lūš?! Jums netiks ne tik aulinukai, bet ir bateliai plona smailėjančia pakulne, taip pat apavas su dirželiais aplink čiurną.
Ne jūsų dydžio drabužiai
Išsirinkti būtent savo dydžio ir tinkamo modelio drabužius labai svarbu! Nors visos mėgstame pakoketuoti su savo dydžiu ir jį pamažinti, patikėkite, rezultatas bus nei šioks, nei toks: palaidinės sagelės išdavikiškai skėsis per krūtinę, švarkelis – per liemenį. Dar blogiau, jei rinksitės per didelius, neva maskuojančius drabužius. Turbūt pastebėjote, kad šį triuką ypač mėgsta apkūnios merginos ir nėščiosios. Neapgaudinėkite savęs – vilkėdama keliais dydžiais per didelį drabužį, figūros trūkumų nepaslėpsite. Atvirkščiai – jūsų apimtys atrodys didesnės nei yra iš tiesų.
Netinkamas sijono ilgis
Atsiminkite, kad niekas taip nekeičia kūno proporcijų, kaip suknelės ar sijono ilgis. Jeigu jis bus tinkamas, atrodysite ir grakštesnė, ir aukštesnė, ir lieknesnė. Jeigu ne – atvirkščiai – kresna, drūta ir net paika (jei sijonas bus trumpesnis, nei leidžia jūsų amžius). O viena taisyklė galioja nepriklausomai nuo amžiaus – pasak stilistų, nei sijonas, nei suknelė negali baigtis ties storiausia blauzdos vieta. Kodėl? Nes jūsų kojos atrodys trumpesnės ir stambesnės, nei yra. Idealiausias ilgis, tinkantis kiekvienai moteriai, ne daugiau nei 2 cm žemiau kelių. Segint tokį sijoną, kojos atrodo itin lieknos ir grakščios.
Blogai pasirinkti apatiniai
Į minkštas ir putlias kūno vieteles įsirėžusios kelnaičių gumelės, iš po aptemptos suknutės išdavikiškai šviečiantys Bridžitos Džouns pantalonai, krūtinės formą darkanti per didelė ar per maža liemenėlė – blogi palydovai, akimirksniu sugadinsiantys net kruopščiausiai kurtą įvaizdį. Todėl labai svarbu išsirinkti jums tinkančio modelio ir reikiamo dydžio liemenėlę.
Pasak specialistų, net aštuonios moterys iš dešimties dėvi netinkamo dydžio apatinius drabužius ir apie tai net nepagalvoja. Kaip išsirinkti tinkamą liemenėlę, plačiau galite paskaityti čia.
Blogai sujuostas diržas
Kad diržas – puiki stiliaus detalė ir nepamainomas akcentas liemeniui paryškinti, žinote, tiesa? Bet ar žinote, kad tinkamas diržas puikiai modeliuoja figūrą ir gali padailinti jūsų kūno linijas, o netinkamas jas sudarkyti? Jeigu ne, pamokysime, kaip išsirinkti diržą.
- Jeigu jūsų klubai platūs, o viršutinė kūno dalis siaura, rinkitės vidutinio pločio (iki 3 cm) diržą. Jie nepabrėžia šio kontrastingo figūros skirtumo.
- Stambų liemenį juoskite minimalistinio modelio vidutinio pločio diržu be jokių akį rėžiančių sagtelių. Diržas būtinai turi būti tinkamo ilgio. Šiukštu nesuveržkite jo taip, kad pradingtų tarp riebaliukų klosčių.
- Anoreksiškai liaunam ir ilgam liemeniui tiks platus ir įvairiomis apimties suteikiančiomis detalėmis margintas diržas.
- Jei esate žemo ūgio, rinkitės tokios spalvos kaip ir drabužis diržą ir juoskitės kiek aukščiau liemens linijos – figūra vizualiai pailgės.
Falsifikatai
Jeigu negalite įsigyti tikrai originalaus dizainerio, dėl kurio alpstate, rankinės, batelių, šalikėlio ar kito mielo daikčiuko, verčiau apsieikite be jo nei pirkite menkavertį pakaitalą su garsios formos logotipu arba skiriamuoju ženklu – pavyzdžiui, batelius raudonais padais kaip garsieji „labutinai“. Pirma, savivertės toks daiktas nepakels, nes profesionalios akies bus atpažintas akimirksniu, o jūsų asmenybės reitingai smuks. Antra, dar labiau skatinsite vartojimą, o gražioji mūsų planeta dus nuo sintetinio ir pigaus trečiose šalyse pagaminto šlamšto.
Nesiorientavimas aplinkoje
Rinkdamasi aprangą, išsilavinusi moteris visada atsižvelgia į konkrečią progą, vietą ir laiką. Į sporto varžybas ji nekaukši aukštakulniais, biure bepasirodo vakarine palaidine ir žėrinčiu makiažu. Galite kiek norite maivytis ir dėtis profesionalė, bet jei kontoroje atrodote kaip naktinio klubo savininkė – tiek to profesionalumo.
Primename, kad darbo aplinkai keliami tam tikri reikalavimai. Čia tinkamiausi nuosaikių spalvų klasikinių audinių ir modelių drabužiai: suknelės, kelnių ir sijono kostiumai, liemenės ir prie jų derinami marškiniai. Beje, su dalykiniu kostiumu vilkint marškinėlius, nedera atsegti daugiau nei vieną jų sagą, o karštuoju metų laiku dėvimos palaidinukės būtinai turi dengti pažastis. Pagrindinė aprangos biure taisyklė: geriau mažiau nei per daug.
Nederantys aksesuarai
Jei prie darbo stalo sėdėsite apsikarsčiusi pigiais plastiko karoliais ar kita menkaverte bižuterija, o į vakarėlį prie madingiausios „Chanel“ suknelės plaukus segsite gumele už litą dvidešimt, basutes avėsite su 40 denjė pėdkelnėmis, jūsų stilius tikrai bus nevertas pagyrų. Visi aksesuarai turi derėti prie aprangos. Ir stiliaus. Pavyzdžiui, jei jis griežtas klasikinis, vietoj skimbčiojančių trijų spalvų apyrankių rinkitės geros firmos laikrodį, švelnių spalvų skarelę ar subtilų kaklo papuošalą. Atminkite, prie dalykinės aprangos papuošalų turėtų būti ne daugiau nei du. Vakarinio drabužio grožio taip pat neturi užgožti briliantų tviskesys.