Stiliaus pamoka: kaip atrodyti tarsi už milijoną?

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-01-15 11:20
AA

Raktinis žodis yra „tarsi“, tad, suprantama, to milijono ir nereikės. Tiesa, Kerė iš „Sekso ir miesto“ sako, kad ji mėgsta matyti savo pinigus spintoje. Gerai, kad, kaip ir serialas, šis posakis nebeaktualus – pinigai geriausiai atrodo sąskaitoje, o jei stilius būtų lygu pinigai, mada neegzistuotų.

Todėl Honkongo milijonierių žmonos dažniau atrodo kaip obsesiškai neurotiškai tvarkingos eksprezidentienių kopijos arba nuotakų mamos ir tendencijų net sapnuose nediktuoja. O kas jas diktuoja? Kūrybingos.

Tiesa, kūrybingumas gali sprukt į krūmus, kai nuo visais kanalais plūsteli keliadešimt vieno sezono tendencijų ataskaitų. Štai vieną vakarą gurkšnodama vyną naršiau visokius internetinius žurnalus, blogus ir suskaičiavau apie 40 (!) praėjusio rudens tendencijų. Ir nors trys ketvirčiai jų – nenaujos, bet visais kanalais transliuojamos „naujausios rudens mados tendencijos“ priverčia atsirasti net tą veido raukšlę, kurią nežinojome turinčios.

Bet nevalia nerimauti. Oda, kailis, zomša, languoti audiniai, sodrios, turtingos spalvos, merinai ir kašmyrai, kostiumai, tvidai, juodi nėriniai ir blizgesys, skirti žiemos šventėms, yra „naujos“ tendencijos pastaruosius 20 metų. Tokius drabužius perkame kiaurus metus, pavyzdingai aplankome išpardavimą ir kaupiame garderobą netraumuodamos finansų.

Militaristinė. Militaristinis stilius ir vėsusis sezonas yra beveik sinonimai jau daug metų. Gerai sukonstruotas, su ryškia pečių linija, spindinčiomis sagomis, raudonais apkantavimais, sutažu – išeigines karines uniformas primenantis paltas gali tapti nepamainoma bet kokio garderobo dalimi, net jei militaristinis stilius – ne jūsų.

Kodėl? Nes kaip niekas kitas sutaria su bet kokiu stiliumi. Nėrinių sijonas? Raukinukai? Klasikinis kostiumas? Aštuntojo dešimtmečio midi? Kerziniai ir smigūs stiletai? Prašom į kompaniją – militaristinis švarkas ir / ar paltas yra šaltojo sezono stiliaus ašis.

„Burberry“ 2016 m. rugsėjo kolekcijos modelis / „Burberry“ nuotr.

Ko nedaryti. Nederinkite militaristinio palto su militaristiniais daiktais – prisiminkite moteriškumo ir vyriškumo kontrastą. Venkite visokių apsmukusių, beformių paltų ir švarkų – stipri pečių linija, puikus audinys, nepriekaištingas siluetas ir ledinės proporcijos lieknina, grakština, ištiesina nugarą ir suteikia pasitikėjimo.

Aksominė. Kalbant apie moteriškumo ir vyriškumo kontrastą, seniai pamirštas aksomas – vienas iš svarbiausių pastarųjų sezonų audinių. Tik priešingai, nei esate pratusios, modernusis aksomas – nebūtinai juodas ir nebūtinai vakariniams drabužiams. Ieškokite aksominio švarko, minkšto pižaminio stiliaus kostiumo ar vintažinės suknelės (į kompaniją militaristiniam paltui). Gėrėkitės, šio sezono aksomas – visų madingų spalvų: garstyčių, rūdžių, alyvų, smaragdų, akmenų pilkos, pudrinės.

„Burberry“ 2016 m. rugsėjo kolekcijos modelis / „Burberry“ nuotr.

Ko nedaryti. Venkite visokių balinių dekoltuotų aksominių aprėdų iš elastaninio velveto. Ieškokite modernaus drabužio – lengvai transformuojamo iš kasdienio į puošnų.

Viena spalva nuo galvos iki kojų. Geros naujienos: jei spalvų derinimas – ne jūsų sritis, tos pačios spalvos komplektai yra viena pačių šviežiausių tendencijų ne tik ant podiumo, bet ir gatvėje – kalbame apie tikras spalvas (pradžioje tiks juoda-pilka-balta-smėlinė). Tačiau derinti vis tiek reikės, tik ne spalvas, o faktūras. Panašiai kaip su interjero dekoru – mėlynos aksominės sofos nepuošiate mėlynu aksominiu užklotu, tačiau toks pat, tik atlasinis, grubaus mezginio ar kailinis, sukurs vaizdą, kad sofos savininkė su geru skoniu nesusipykusi. Tas pats su įvaizdžiu: sakykim, mėlynas vilnonis švarkas su atlasine mėlyna palaidine, to paties atspalvio džinsais, mėlynais zomšiniais aulinukais, lakine rankine ir taip toliau.

„Burberry“ 2016 m. rugsėjo kolekcijos modelis / „Burberry“ nuotr.

Kita vertus, nebūtina vienos spalvos tendencijos interpretuoti tiesiogiai – skirtingi tos pačios spalvos atspalviai sukurs iš kojų verčiantį derinį: švelnios rožinės čino kelnės su dideliu magentos skaistumo megztiniu ir avietiniais bateliais. Tad paeksperimentuokite.

Ko nedaryti. Vienspalviuose įvaizdžiuose venkite tos pačios faktūros daiktų ir perspausto ir/ar priderinto makiažo, suklijuotos šukuosenos. Vienos spalvos deriniai – ne skystablauzdėms (t. y. reikės pakuisti savyje įžūlumo), todėl tam, kad išlaikytumėte jį skoningą ir modernų, reikės balanso – minkštų plaukų, natūralaus makiažo. Papuošalus irgi atidėkite į šalį – tebūnie visas dėmesys spalvai ir faktūroms.

Marga. Viena gražiausių ir gaiviausių šiuolaikinės mados tendencijų apskritai po nesuskaičiuojamų vienspalvių sezonų – raštai. Nors daugelis žavisi suderintais raštais, ši tendencija kelia ir lengvą neviltį, jei ne paranoją – kaip juos derinti?! Anot Jennos Lyons („J. Crew“ kūrybos direktorės), yra trys neutralūs raštai (taip, jie irgi būna neutralūs!): kamufliažinis, natūralus leopardo ir tamsiai mėlyni dryžiai. Jie įprasti kiaurus metus ir sutaria su kitais raštais, aplikacijomis, nėriniais, perforacijomis.

„Burberry“ 2016 m. rugsėjo kolekcijos modelis / „Burberry“ nuotr.

Trys raštų taisyklės

Pradedančiųjų: tos pačios spalvos – skirtingi raštai, pavyzdžiui, mėlynai balti dryžiai ir mėlynai balti taškai.

Pažengusiųjų: pradedančiųjų derinys plius visai naujas ir netikėtas raštas. Čia reikės pasipraktikuoti.

Eksperčių: skirtingi margi raštai, bet panašios spalvų gamos – sakykim, gėlės ir langai su dominuojančiomis žaliomis ir violetinėmis spalvomis. Arba tokie patys raštai, bet skirtingos spalvos, pavyzdžiui, žalias ir rožinis leopardas!

„Burberry“ 2016 m. rugsėjo kolekcijos modelis / „Burberry“ nuotr.

Kostiumuota. Kalbu apie kelnių kostiumą – vyrišką, stiprų ir išraiškingą. Visai nesvarbu, klasikinių neutralių atspalvių su dviem eilėmis sagų, dryžuotą ar languotą, modernų aksominį ar ekstravagantišką vintažinį iš prabangaus brokato. Kostiumo kitoniškumą paryškinsite jį pateikdamos: gal kelnes sukišite į aulinukus, o gal ilgas megztinis kyšos iš po švarko, galbūt šis bus pudrinės spalvos ir jį dėvėsite su storapadžiais louferiais. Kaip supratote, modernus kostiumas – tai ne devintojo dešimtmečio juodas ir tamsiai mėlynas power-suit su milžiniškais pečiais, o universalus, elegantiškas, ypač šiuolaikiškas.

„Burberry“ 2016 m. rugsėjo kolekcijos modelis / „Burberry“ nuotr.

Ko nedaryti. Iš tolo apeikite sijonų kostiumėlius, juodus vidutiniškus laivelius ir kitokius uniforminius batus – nebent norite atrodyti kaip eksprezidentienės. Jokių per trumpų, per siaurų švarkelių ir siaurutėliausių kelnių – naujieji švarkai dengia klubus (o tai reiškia – ilgina ir grakština), kelnės minkštos ir tobulai krintančios.