Stiliaus patarimai: kuriame harmoningą spalvų paletę savo drabužinėje
Spalva – reikšmingas mados ir stiliaus elementas, galintis sukurti vientisą ir žavingą įvaizdį arba sudarkyti jūsų stilių. Ne veltui spalvai dedikuota pramonė yra tokia didelė, aptarnaujanti mados, interjero pramones ir galybę kitų sektorių.
Spalvų palečių kūrėjai „Pantone“, kiekviena mados tendencijų prognozių kompanija, žurnalai bei leidybos grupės – visi daugiau ar mažiau domisi šviežiausiomis spalvų pasaulio naujienomis ir stengiasi pateikti kuo patrauklesnius spalvinius variantus savo įvaizdžiui gerinti.
Kai kurios spalvos, pasak ilgus metus dirbančių spalvų prognozuotojų ar dizainerių, nuslopsta ir išnyksta, į populiarumą grįždamos tik po kelių ar keliasdešimties metų! (Tai paaiškina kai kuriuos ryškius tonus drabužių parduotuvėse, kuriuos ankščiau matydavome tik dešimto dešimtmečio aprangoje).
Šiandien siūlome jums keletą patarimų, kaip subalansuoti savo spintos koloritą ir įvesti spalvų tvarką, jei pastaruoju metu sukate galvą, ką su kuo derinti.
Juoda ir balta drabužinė, paįvairinta rudais ir pilkšvais atspalviais:
Nuspręskite, kokie bus pagrindiniai akcentai
Ar jūs – neutralių tonų mėgėja, o gal dievinate oranžinę spalvą ir neiškentusi vis papildote spintą ugniniais tonais: nusiperkate oranžinį šalikėlį, oranžinius aukštakulnius, oranžinę apyrankę bei suknelę?
Taip pat skaitykite: Stiliaus patarimai. Kaip ir su kuo segėti midi sijoną, kad figūra atrodytų proporcingai?
Kai interjero dizaineriai renkasi spalvas, kurios dominuos klientų miegamuosiuose bei namų aplinkoje, jie visuomet atsižvelgia į geografinį bei kultūrinį kontekstą. Pavyzdžiui, žinoma, kad skandinavai linkę rinktis nublukintus tonus bei medvilnę, drobę, mezginius ir vilną, o Azijos šalys, pavyzdžiui, Kinija, kuri švenčia savo Naujuosius metus drakonų bei raudonų šviesų apsuptyje, labiau tikėtina, kad pasirinks dominuojančius juodos ir raudonos spalvų kontrastus ant šilko.
Ar tikrai balta – visuomet tik balta? „Pantone“ prieštarauja: juk yra galybė gelsvų, melsvų, kreminių baltos atspalvių!
Spalvų derinys romantiškoms asmenybėms, kurioms pabodo tradicinė rožinė:
Pagalvokite, kaip vystysite dominuojančias spalvas
Logiškas spintos kolorito tęsinys – varijuojantys atspalviai. Garantuojame, kad net jei dauguma jūsų drabužių yra mėlyni, kiekvienas jų skiriasi intensyvumu, sodrumu bei kitais aspektais – nuo žydrų blukintų džinsų iki vandenyno dugno atspalvio golfo.
Kaip pavyzdį pasitelkime rožinę spalvą: prieš kokį penkmetį populiari buvusi „barbiška“ spalva kiekvieną sezoną nedingo, tačiau sparčiai vystėsi, stulbindama naujomis savo variacijomis ir maloniai nustebindama netgi tuos, kurie šiai spalvai buvo priešiški.
Ryškią rožinę keitė aviečių rožinė, šią – koralų rausva, praėjusią žiemą mados tendencijose dominavo burgundiško vyno atspalvis, o šį rudenį – purpurinės, vyšnių ir slyvų tonų mišinys.
Tokia kaita – itin naudinga, ir ne tam, kad priverstų vartotojus neatsilikti nuo mados šuolių, bet tam, kad mąstančios ir sąmoningai savo stilių kuriančios moterys atsirinktų, kokie atspalviai joms tinka labiausiai, ir kurtų savo vientisą stilių aplink kertinius atspalvius.
Panaši situacija, kurią papasakojome apie rožinę, vyksta ir su geltona spalva: tam tikrais metais madoje ši spalva būdavo tiesiog išbraukta, tačiau pastaraisiais sezonais ji niekur nesitraukia. Atspalvio kaita, beje, irgi akivaizdi: nuo ryškios, „rėkiančios“ geltonos iki citrininio, švelnių ką tik išsiritusių viščiukų tonų, iki šiemet išpopuliarėjusių tamsaus garstyčių geltonumo.
Variantas žemiškų tonų mėgėjoms:
Paletė, leisianti pasijusti prabangiai ir elegantiškai:
Nepriimkite žurnalų medžiagos už gryną tiesą
Mados spauda ir mados tinklaraštininkai dažniausiai koncentruojasi ir dėmesį sutelkia į mados naujienas ir tendencijas. Tai nieko bloga, tai – naujienų variklis, tačiau norint susikurti ilgaamžį stilių, turite išmokti atsirinkti, kas – trumpalaikiai dalykai, o kurie iš naujų atributų tiks ir derės jums ilgai.
Mada – tai sritis, kurią veikia daugybė kitų faktorių, nuo istorijos įvykių, socialinių tendencijų iki meno ar fotografijos bangų. Tuojaus pateiksime pavyzdį: kaip dailininkai atkartoja išgyvenimus savo kūriniuose, taip ir madoje atsispindi pasaulio perspektyva, tiesa, per tam tikrą prizmę.
Taip pat skaitykite: Praktiškos moters spinta: 10 rudens mados hitų
Pavyzdžiui, įsigalėjus ekonominei krizei ir smukus pirkimams bei pasikeitus vartotojų įpročiams, madų savaitės ėmė koncentruotis ties asketiškais, griežtais ir netgi niūriais siluetais, praktiškomis medžiagomis ir spalvomis, tamsiais tonais arba baltu minimalizmu. Tuo tarpu rinkai pamažu vėl atgyjant ir imant vešėti, dizainerių kūryboje taip pat atsirado gyvybės – sušvito ryškios, žėrinčios, spalvingos formos, demonstruojamas mėgavimasis malonumais.
Įkvėpimas naujiems spalvų deriniams gali atkeliauti iš bet kur – net ir iš gamtos, vešinčios už lango:
Pakerėjo aplankyta vieta? Paanalizuokite, koks būtent atspalvių derinys jus sužavėjo. Pilkšvas dulkių sluoksnis, nuklojęs bažnyčią, rausva šviesa, sklindanti pro langus į interjerą, rudi skulptūrų kontūrai?
Venkite kraštutinumų
Jokiai moteriai nereikia vien juodos spintos. Nei vien baltos, nei vien rudos, nei vien pilkų atspalvių. Gražiausią harmoniją sukursite, kai turėsite dominuojantį toną (ar keletą jų), o likusį drabužinės turinį derinsite, pridėdama subtilias atspalvių variacijas.
Nors Lietuvoje neturime „Cos“ parduotuvės, svečiuodamasi užsienyje nepatingėkite užsukti į vidų ir pasižiūrėti, kaip sumaniai jie išdėlioja savo lentynas. Ten nerasite vien juodo, pilko ir balto spalvų pasaulio – kiekvienas kampas ten tarsi atskira spalvos erdvė.
Jei žalia – tai sukabinti visi žalsvi atspalviai, greta to – pakabos su rudais ir pilkais kolekcijų elementais. Jei parduotuvės kampas raudonas, tai būkite tikra, kad šalia rasite ir prie šios spalvos derančius atspalvius.
Ryškaus gyvenimo mėgėjoms: nebūtina griebtis tradicinių raudona-žalia kontrastų, geriau paieškokite naujų, unikalių aplinkos spalvų. Slyvų violetinė ir aviečių raudonis šį rudenį būtų puikus derinys. O išsiilgusios pavasario ar tiesiog norinčios švelnesnių tonų, gali pasimatuoti švelniai žalsvą pastelę, priderintą prie alyvų žiedų atspalvio.
Šaltos spalvos kartais irgi puikiai dera tarpusavyje:
Pasitelkite medžiagiškumą
Atrodo, tokia smulkmena, tačiau skirtingos medžiagų faktūros, ypač jei jos to paties atspalvio, sukuria neįtikėtinai patrauklų efektą. Be to, tai padės jums suprasti spalvas, kurias renkatės.
Tik pagalvokite: sumanėte apsirengti juodai. Kaip atrodysite originaliau – su juodos medvilnės sijonu, juodais medžiaginiais bateliais ir juodos medvilnės golfu ar storų siūlu juodu megztiniu, juodos sendintos odos batais ir juodos zomšos sijonėliu?
Dizainerio Alexanderio Wango medžiagos: