Stilinga net lyjant lietui: „privalu turėti“ sąrašas ir mažos gudrybės
Ne visas vasaros dienas džiugina saulės spinduliai ir žaliuojanti veja. Iš lietaus debesų byrančios ašaros neturėtų būti pretekstas liūdėti. Net tokiu oru galite (ir privalote) išlikti stilinga.
Gyvename Lietuvoje, o čia – jei ryte saulė ritinėjasi horizontu, dar nereiškia, kad popiet šaligatviai nevirs balomis nužymėtu kliūčių ruožu.
Lietingomis dienomis dailioji lytis dažnai pasiduoda diktuojamoms nuotaikoms ir renkasi pilkus, nuobodžius drabužius. „O ko čia puoštis, jei vos iškėlusi koją iš namų, permirksiu iki paskutinio siūlelio? Vis tiek atrodysiu lyg šlapias šuo“, – po nosimi burba didžiausia paniurėlė.
Nesakome, kad lietus ir vėjas – svajonių oras, tačiau sumani moteris ras išeitį iš bet kokios padėties. Laukėme vasaros išskėstomis rankomis ir nieko tokio, jei kartais teks išsitraukti ir skėtį. Svarbiausia – neperšlapti, nesušalti ir atrodyti stilingai. Tad apsiginkluokite pozityvia nuotaika ir žvilgtelėkite į savo spintos turinį.
Privalu turėti
Nesenstantis lietpaltis. Tiek pavasarį, tiek ir vėsesnėmis bei lietingomis vasaros dienomis pravers viršutiniai drabužiai iš lengvų, tačiau neperšlampamų ir neperpučiamų audinių.
Dvieilis lietpaltis su nusegamu gobtuvu ir liemenį juosiančiu diržu – mados klasikos pavyzdys, kuris pravers ir šį sezoną. Verta investuoti į geros kokybės ir prie figūros tinkantį apdarą, nes sezoniniai drabužiai madingi ne vienus metus. Būtina sąlyga – lietpaltis turi tikti ir prie kelnių, ir prie sijono, turimos avalynės. Dangaus pilkumą atremkite vaivorykštės spalvomis: geltona, aguonų raudona, mėlyna ar žalia.
Patraukli alternatyva. Sportinio stiliaus gerbėjos neišsivers be lietaus striukių. Šį sezoną labai populiarūs trumpi bluzonai, primenantys amerikietiškojo beisbolo žaidėjų aprangą.
Pūsti pečiai suteikia apimties, o trikotažo juostos ties apykakle, rankogaliais ir juosmeniu saugo, kad vėsa neprasiskverbtų į vidų. Žirniukais, gėlių žiedais ar gyvūnų kailio raštais, geometriniais ornamentais marginti audiniai tinkamesni nei vienspalviai, nes ant pastarųjų itin matomi lietaus lašai. Dėl tos pačios priežasties venkite šviesių viršutinių drabužių.
Skėtis – ištikimasis kompanionas. Jei nesate iš tų, kurių kelionė į darbą ar namo trunka „nuo durų iki automobilio“, įsigykite kupolo formos skėtį, po juo būsite lyg po asmeniniu, mobiliu stogu.
Skėtis puikiai apsaugos viršutinę kūno dalį, todėl nereikės jaudintis dėl sugadintos šukuosenos. Nedaugelis moterų susimąsto, kad jis gali tapti įvaizdžio akcentu. Jei skėtis atlieka tam tikrą funkciją, dar nereiškia, kad negali būti gražus – ryškiaspalvis ar margas. Jei tektų rinktis tarp nesulankstomo ir teleskopinio aksesuaro, rinkitės pirmą variantą. Tvirtas karkasas atsparesnis vėjo gūsiams ir ilgaamžis.
Botai – ne tik vaikams. Balerinukės dailiai atrodo ant pėdų, žingsniuojant smėlėtu takeliu ar žalia veja, tačiau išsimaudžiusios baloje jos taps panašios į senas šlepetes. Kita vertus, kelioniniai batai (aulinukai pastorintais padais) – kaip tik tai, ko reikia žygiams per lietaus merkiamą miestą. Derinkite juos prie neperšlampamo lietpalčio ar ilgos striukės.
Neverskite savęs kaukšėti aukštakulniais purvinu grindiniu. Juk tokią avalynę galite persiauti atėjusi į darbo vietą. Jei mėgstate romantiškus pasivaikščiojimus per lietų (su širdies draugu ar keturkoju bičiuliu), būtinai įsigykite stilingus lietaus batus. Pirkite šiek tiek didesnius, kad prireikus galėtumėte apsimauti šiltas kojines. Kad ir kokios ekstremalios oro ar maršruto sąlygos jus užkluptų, su guminiais botais jūsų kojos visada liks sausos.
Laiko patikrinta išmintis
Sluoksniuokite drabužius. Sekite orų prognozes ir neskubėkite atsisakyti šiltų drabužių net ir vasarą. Ryte ir vakare gali būti gana vėsu, todėl pravers ploni šilti drabužiai. Drąsiai vilkitės šviesų megztuką ar nertinį, juk jį apsaugos krituliams atsparūs viršutiniai drabužiai.
Patalpoje turėsite visas galimybes pademonstruoti savo fantaziją. Dėvimų apdarų nebūtina derinti prie pilko aplinkos kolorito. Nustebinkite išmone: prie gėlėtos suknelės vilkėkite motociklininko striukę, o languotą lietpaltį derinkite su tamprėmis ir guminiais batais. „Lietinga“ mada suvienija grožį, universalumą ir praktiškumą.
Jokių maksi. Netinka viskas, kas šluoja žemę ar liečiasi prie kulkšnių. Labai nemalonu, jei drabužių apačia sušlampa ir aptaškoma gatvių purvu. Net jei keliaujate automobiliu, skvernus galite išsitepti prisilietusi prie šlapios transporto priemonės šono. Stilistai pataria rinktis klasikinio ilgio sijonus arba patrumpintas kelnes (kaprius, šortus). Neleiskite, kad klešnės mirktų balose. Jas galima tiesiog paraitoti arba sukišti į batus.
Sudie, džinsai! Storas ir tankus denimo audinys ilgai džiūsta, todėl patekus į liūtį ir neturint galimybės persirengti teks ilgai kentėti šlapias blauzdas ar pečius. Džinsinis švarkelis neapsaugos taip gerai kaip lietaus striukė. Kad ir kaip keistai nuskambės, bet lietingomis dienomis geriau dėvėti juodas storesnes pėdkelnes, suknelę ar sijoną ir ilgaaulius batus.
Antra oda. Odiniai drabužiai tebėra mados tendencijų viršūnėse, todėl jais drąsiai puoškitės permainingu oru. Jei odinis sijonas ar lietpaltis sušlapo, patalpoje jį tiesiog nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Žinoma, nepamirškite pasirūpinti odine avalyne. Prieš žengdama pro duris, panaudokite nuo drėgmės apsaugančias reikiamas priežiūros priemones, o šlapius batus, skubiai išdžiovinkite. Sakoma, kad lietingo stiliaus akcentas – lakuotos odos gaminiai.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip išmokti sluoksniavimo meno ir neatrodyti kaip svogūnui?
Mažos paslaptys
Skara vietoj šaliko. Įvairūs kaklo aksesuarai, kurių turime ne vieną ir ne du, pagyvina kasdienę aprangą ir leidžia sukurti vis kitokį įvaizdį. Prie vienspalvio lietpalčio derinkite margą šalikėlį, ir atvirkščiai. Šaunu, jei šaliko spalva kontrastuoja su viršutiniais drabužiais arba atspalviu dera su rankinės, skėčio, avalynės.
Didėlė skara, originaliai apvyniota aplink kaklą ar pečius, suteikia išvaizdai bohemišką prieskonį, tačiau atlieka ir gana žemišką funkciją. Prireikus skarą galima panaudoti kaip gobtuvą ir pridengti galvą nuo lietaus.
Atsisakykite zomšos. Lietus pasikėsins sugadinti jūsų rankinę ar batus, nes drėgmė – didžiausias zomšos priešas. Švelni versta oda nėra apsaugota, nepadės jokie impregnantai ar kitos avalynės priežiūros priemonės. Jei langais žliaugia lietus, mėgstamiausius gaminius saugiai palikite namuose. Jais pasidžiaugsite geresniu oru. Tokia pati taisyklė taikoma medžiaginiams batams. Nėra nieko blogiau, nei visą darbo dieną sėdėti šlapiomis kojomis.
Mažiau blizgučių. Nors pilką dieną norisi praskaidrinti nuotaiką, atsisakykite minties puoštis dideliais metaliniais papuošalais (kabančiais auskarais, plačiomis apyrankėmis, medalionais). Ant metalinių ar kitų blizgių paviršių labai gerai matomi lietaus lašai, o laiku jų nenusausinus, liks nepatrauklių dėmelių. Ilgainiui bižuteriją gali pakąsti rūdys. Tad lietingą dieną praktiškesni įvairiaspalviai papuošalai iš plastiko, akmens, karoliukų. Su kukliais auskariukais išvengsite grėsmės, o vėjo blaškomi plaukai neįsipainios į papuošalus. Lietaus lašelius imituos karolių eilės, o solidumo suteiks vandeniui atsparus laikrodis.
Blogų plaukų diena. Krituliai pragaištingi ne tik mūsų apdarams, bet šukuosenai. Lietingu oru garbanių plaukai tiesiog atsisako paklusti ir styro į visas puses. Drėgmė pavers nieku viso ryto pastangas susukti tvarkingas sruogas, todėl iš anksto apsidrauskite ir riškite arklio uodegą, kuodelį, supinkite plaukus į kasą. Iš keblios padėties gelbės plačiakraštė skrybėlė, fedora ar žaisminga trikotažinė kepuraitė.
Kaip džiovinti...
...drabužius. Šlapių striukių ar lietpalčių neskubėkite paslėpti prieškambario spintoje. Drėgni apdarai įgaus nemalonų kvapą. Nekabinkite ant kilpelės. Geriausia šlapius drabužius padžiauti ant pakabo ir laikyti gerai vėdinamame kambaryje. Atminkite, kad megztų drabužių ir aksesuarų negalima kabinti ant skalbinių virvės, nes jie išsitampys. Pirmiausia juos reikėtų nusausinti susukus į kilpinį rankšluostį, o vėliau džiovinti patiestus ant stalo. Nelaikykite drabužių, ypač vilnonių ar sintetinių medžiagų, arti gyvatuko ar elektrinių šildymo prietaisų, nes tai gali sugadinti jų formą.
...batus. Jeigu lyja, neavėkite tos pačios avalynės dvi dienas iš eilės. Leiskite batams visiškai išdžiūti. Iš pradžių šiltu vandeniu ir kempinėle nuplaukite purvą, tada nusausinkite sausa skepetėle. Proceso nepaspartinsite padžiovusi batelius ant radiatoriaus, tačiau drėgmę iš vidaus sugers suglamžyti laikraščių gniužuliukai. Pradžiūvusius odinius batelius gerai įtrinkite vazelinu, jis neleis paviršiui išsausėti ir suskilinėti, vėliau nublizginkite kaip įprasta. Atminkite, kad batais reikia pasirūpinti iš karto grįžus namo, o ne kitą dieną prireikus eiti į lauką.
...skėtį. Ilgai laikomas drėgnas skėtis ima skleisti nemalonų kvapą, nuo metalinių stipinų ant audinio gali atsirasti rūdžių dėmių. Nieko keisto, jei įsimes pelėsis ir pakis gaubto spalva. Skėtį rekomenduojama džiovinti šiek tiek išskleistą kambario temperatūroje. Jei džiovinsite jį visiškai išskleistą, gali išsitampyti kupolo audinys. Į medžiaginį dėklą galima dėti tik visiškai sausą aksesuarą. Beje, niekada nekiškite šlapio teleskopinio skėčio į rankinę, nelaikykite polietileno maiše.