Stilingi deriniai neįmanomi be šių trijų taisyklių
Mados taisyklės gali būti tokios painios: tas madinga, anas dar madingiau, tas galima, o tas – jau nebe. Raštai ar lygūs? Aukštakulniai ar žemakulniai? Sportiniai bateliai ar balerinos? Pižama – vietoj vakarinės suknelės?! (Dar ir kaip!) Ieškančius nekintančio mados taisyklių katalogo turiu nuvilti – jo nėra vien todėl, kad mada yra dinamiškas padaras, o tendencijas bei taisykles kuria jų vartotojai.
Ten, kur madą diktuoja gatvė, o ne(be) podiumas, griežtoms taisyklėms gyvuoti nėra vilčių – gatvės mada bet kokį sutrūnijusį prietarą sudrasko į skutelius ir paleidžia pavėjui (pavyzdžiui: ne – auksui su sidabru vienam deriny, komplekte turi būti tik vienas ryškus drabužis, vasarai netinka juoda ar juoda tinka visoms ir panašios „taisyklės“). Tačiau net kiečiausios, tendencijomis kvėpuojančios, gatvinės madistės sutaria dėl trijų dalykų. Šios taisyklės yra tarsi stiliaus stuburas – nesvarbu garderobo apimtis ar figūra, ir praverčia kasdien.
Drabužis turi tikti situacijai
Ar galite į draugės vestuves ateiti balta suknele, į operos premjerą – su timpomis ir neplautais plaukais? Žinoma, bet nereiškia, kad turėtumėte. Šiuolaikinėje madoje aprangos kodai yra lankstūs, tad svarbu ne tik „mano stilius“, bet ir kaip savo stilių pritaikyti aplinkai, kurioje esate. Mada yra socialus reiškinys, o geras skonis reiškia ne tik gražius drabužius ir makiažą.
Derinys turi būti patogus...
Pasitikėjimas savimi yra pats svarbiausias stilingo derinio ingredientas. Pasitikime savimi tada, kai drabužiai patogūs (Chanel sakydavo: „Prabanga turi būti patogi. Jei ji nepatogi, anokia tai prabanga.“). Savo ruožtu burbtelsiu, kad apskritai visi drabužiai turi būti patogūs – nieko nėra blogiau, nei „saugoti“ belipantį aukšyn sijoną, vis atsisegančias sagas ir pan. Verta atsiminti, kad patogumas nėra visiems vienodas – vienai tai gali reikšti didelį minkštą megztinį, kitai – aukštakulnius. Fizinis ir psichologinis drabužio patogumas teikia komforto ir pasitikėjimo jausmą.
...ir ne per daug madingas
Jokiu būdu neteigčiau, kad reikia laikytis įsikibus klasikinio garderobo – tai tiesiog nuobodu. Visgi ne visos tendencijos vertos dėmesio. Kai kurios naujos tendencijos gali išgelbėti miegantį stilių, kai kurios, atsiradusios trumpam, sužavi ir dingsta, nes yra nepraktiškos, per brangios ar per daug sudėtingai derinamos. Tokios tendencijos vadinamos mikrotendencijomis. Jos nėra nei blogos, nei geros, tačiau nebūtinos. Sakykim, kelnės su kilpomis – mikrotendencija, ir tikrai neverta sielotis, jei jos netinka. Kita vertus, kelnės aukštu juosmeniu ilgina kojas, grakština figūrą, yra lengvai derinamos ir madoje retai pamirštamos (ne be priežasties) – šios tendencijos atsisakyti neverta. Svarbiausia derinyje – supermadingų drabužių ir garderobo senbuvių pusiausvyra.