Stilistė Agnė Gilytė patarė, kaip išrinkti išties džiuginančias kalėdines dovanas

Agnė Gilytė / „Agata Gri Photography“ nuotrauka („Akropolio“ archyvas)
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Artėjant didžiosioms metų šventėms, dažnas susiima už galvos: kokiomis dovanomis šįmet pradžiuginti draugus ir artimuosius? Stilistės Agnės Gilytės teigimu, rūpinantis, ką padėti po kalėdine egle, verta atkreipti dėmesį į kelis patarimus – šie ne tik padės sutaupyti laiko, bet ir pravers siekiant išties suteikti mylimiesiems džiaugsmo.

Dalindamasi mintimis apie kalėdines dovanas A. Gilytė neslepia: dovanos jai išties svarbu, tačiau ne ką mažiau malonu yra ir jas dovanoti.

„Esu iš tų, kuri labai mėgsta pradžiuginti žmones – ir sūnus, ir vyrą, mamą, drauges, koleges. Progos dovanoti neieškau – būna, pamatai gėles parduodančią močiutę, ir nuperku puokštę kam nors. Kalbant apie Kalėdas, man jos ypatingos dar ir dėl to, kad gruodžio 25-ąją švenčiu gimtadienį, todėl šis laikas užpildytas dovanomis. Absoliutus džiaugsmas“, – šypsosi stilistė.

Detaliais savo patarimais, kaip išrinkti artimajam pačią geriausią kalėdinę dovaną, A. Gilytė dalinsis prekybos centro „Europa“ gimtadienio šventėje Vilniuje, gruodžio 8–9 dienomis. Tačiau jau dabar negaili atskleisti reikšmingų gairių.

Dėmesys užuominoms

Ilgai svarstyti, ką kitam padovanoti, A. Gilytei neprisireikia – moteris pasakoja nuolat įsidėminti artimųjų užuominas, ir kitiems pataria šitaip daryti.

„Pati nuolat stebiu aplinką ir atkreipiu dėmesį į kitų pasisakymus. Būna, kad kas iš artimųjų net ir vasarą užsimena, ko norėtų, ko trūksta, ir aš tai įsidėmiu. Pasitaiko, net telefone pasižymiu, užsirašau, ir, atėjus laikui, bent jau preliminariai žinau, ką padovanoti. Pavyzdžiui, draugė lepteli, kad norėtų papuošalų dėžutės, ir jei atėjus Kalėdoms tokios dar neturi, aš jau skubu“, – juokiasi.

Stilistės teigimu, žmonės nuolat linkę išsiduoti apie savo norus, nesvarbu, sąmoningai ar ne. Kartais, pasak žinomos moters, tokie „išsidavimai“ būna ir nekonkretūs. Tada reikėtų pažvelgti originaliai. Įdomių dovanų idėjų žinoma moteris žada pateikti susitikimo su prekybos centro „Europa“ lankytojais metu.

„Jei kas pasako, kad norėtų aplink save matyti daugiau žalumos, tai imkite ir padovanokite porą vazoninių gėlių. O jei kažkas stokoja jaukumo, tai gal norėtų kašmyrinio šaliko? Renkant dovaną svarbu galvoti ne apie tai, ko norisi pačiam, bet ko nori kitas, apie ką gi jis tyliai svajoja. Man asmeniškai visad labai patinka šiek tiek neapčiuopiamos dovanos – potyris, kelionė ar kažkas panašaus. Galbūt tai apsilankymas restorane ar kokia degustacija? Galbūt kokia procedūra? Tai dalykai, kurie leidžia skirti laiko sau arba suteikia progą pabūti su dovanotoju“, – šypsosi A. Gilytė.

Išskyrė tendencijas

Stilistės teigimu, egzistuoja ir kalėdinių dovanų tendencijos – dažnai jos priklauso nuo gyvenimo etapo, kuriame šiuo metu yra dovanos gavėjas.

„Pavyzdžiui, jaunam žmogui labai aktualūs matomi, lengvai pastebimi dalykai, reiškiantys savotišką pripažinimą. Pavyzdžiui, naujas telefonas, nauji džinsai, garsaus prekės ženklo batai ir panašiai. Tačiau su laiku ateina ir poreikis nematomai kokybei – noras skaniai pavalgyti, vilkėti nebe vilną, o kašmyrą, sintetiką keisti šilku ir panašiai. Atsiranda ir skirtingų potyrių troškimas“, – tikina A. Gilytė.

Būtent potyrių troškimas, anot stilistės, smarkiai išaugo pastaraisiais metais. „Tokios „patyrimų“ dovanos pastaruoju metu dovanojamos vis dažniau. Pavyzdžiui, atrakcijos, kurių metu galima pabūti dviese – išvykos, procedūros, žaidimai... Dabar pasirinkimas – labai platus. Sakyčiau, bandome pirkti laiką sau, kurio įprastai niekaip nebesurandame“, – šypsosi.

Kiek turėtų kainuoti dovana? Pasak A. Gilytės, dovanos brangumas priklauso ne nuo kainos: „Žinoma, galima dovanoti labai daug kainuojantį papuošalą. Bet gal kitam daug brangesnis pasirodys koks molinis puodelis? Manau, tai šioje skalėje žodis „brangus“ turėtų būti matuojamas.“

Daugiau patarimų, kaip išrinkti artimąjį pradžiuginsiančią kalėdinę dovaną, A. Gilytė pažers prekybos centro „Europa“ Vilniuje gimtadienio šventėje, gruodžio 8–9 dienomis. Betarpiškų susitikimų metu A. Gilytė žada atsakyti į visus lankytojams rūpimus klausimus, geranoriškai konsultuoti ir pristatyti naujausią savo kūrinį – moterų lūkesčius pranokstančius „Atradimus su Agne Gilyte“.

Skaitykite daugiau