Stilistė Viktorija Šaulytė apie karjeros pradžią: „Iš mamos „skolinausi“ ne lūpų dažus, o batus“

Veikla „ME akademijoje“/L. Kondratės nuotr.
Veikla „ME akademijoje“/L. Kondratės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-11-26 11:11
AA

Viena žinomiausių Lietuvos stilisčių Viktorija Šaulytė su šypsena prisimena savo karjeros pradžią – iš savo mamos nuo pat mažų dienų ji „skolinosi“ ne kosmetiką, o drabužius bei batus.

„Mano mama nesidažo. Jos kosmetinėje gali rasti tik blakstienų tušą ir lūpdažių. Tad, grožio paslapčių mokytojomis man tapo tetos, o praverdama mamos spintą įgijau pirmųjų stiliaus žinių“, – su Kaune veikiančios „Merginų estetikos akademijos“ auklėtinėmis potyriais dalijosi V. Šaulytė.

Ji vienam pusdieniui tapo jaunųjų damų, norinčių išmokti savimi rūpintis, stiliaus vadove.

„Merginos pačios rinkosi joms patinkančius derinius, o aš tik joms patardavau. Neabejoju, jog visos žinios, kurių įgyjame paauglystėje, ateityje bus aukso vertės“, – sakė V. Šaulytė.

Jai mama yra pasakojusi, kad aprengti dukrą visada tapdavo iššūkiu.

„Apgalvodavau visas detales. Labai mėgau vienos spalvos derinius“, – kalbėjo pašnekovė.

Beveik metus Kaune veikiančioje „Merginų estetikos akademijoje“ šiuo metu vyrauja itin šventinės nuotaikos. Pusšimtis šio socialinio projekto dalyvių nuo vasario mėnesio kartą savaitėje užsukančios į temines paskaitas netrukus galės patikinti žinančios visus svarbiausius dalykus, kuriuos būtina perprasti paauglystėje.

Veikla „ME akademijoje“/L. Kondratės nuotr.

„Daug metų vedu šokių treniruotes merginoms. Bendraudama su jaunais žmonėmis pastebėjau, jog jiems trūksta žinių, praverčiančių kasdien – kaip prižiūrėti plaukus, pasirinkti drabužius, elgtis prie stalo, sveikai maitintis. Dirbančios ir nuolat užimtos mamos neturi tiek laiko, kad viską smulkiai paaiškintų dukroms. O internete paskaityti, kaip pasidaryti makiažą, yra ne tas pats kaip pačiai pamėginti padedant profesionalui. Taip gimė „ME akademija“, – pasakojo „Dance AK“ studijos vadovė Kristina Burneikienė.

Projektą, skirtą padėti tobulėti jaunoms panelėms, ji įgyvendina kartu su bičiule, kelių privačių laikinosios sostinės darželių bendraturte Dovile Orlauskiene.

„Pastarąjį kartą akademijoje lankėsi ne tik stilistė V.Šaulytė, bet ir kirpėjas Karolis Murauskas, makiažo meistrės. Norime, kad tai, kas svarbu, merginos sužinotų ne tik iš mūsų, draugių ar sekdamos kitus žmones socialiniuose tinkluose, bet iš savo srities žinovų“, – paaiškino K. Burneikienė.

Anot jos, prieš kelis dešimtmečius Kaune buvo populiaru rengti paskaitas paauglėms, kuriose joms būdavo atskleidžiamos grožio paslaptys. Tačiau su laiku tokios iniciatyvos nebesulaukė dėmesio ir išblėso. Dabar analogų projektui, kaip sukurtasis Kristinos ir Dovilės, Lietuvoje nėra.

„Mes gilinamės ne tik į grožio sritį. Merginoms rūpi ir mada, etiketas, šokis, taisyklinga mityba ir daugybė kitų dalykų. Stengiamės joms atsakyti į svarbiausius klausimus“, – sakė neformalaus ugdymo užsiėmimų „ME akademijoje“ iniciatorė K. Burneikienė.  

„Merginų estetikos akademija“ (36 nuotr.)
+30