Plaukų stilistas Ąžuolas Misiukevičius gali pasigirti ne vienu pasiekimu savo karjeroje. Jauno vyro darbą vertina galybė klienčių Vilniuje, tarp kurių – ir žinomi veidai. Tiesa, internautai Ąžuolą atpažįsta ne tik kaip plaukų stilistą. Galima sakyti, kad jis – tikra soc. tinklų žuvelė. Sparčiai populiarėja Ąžuolo šūkis „Tik į priekį“, o geros nuotaikos pasisemti į jo profilį užsuka vis daugiau žmonių.
Nuo pat vaikystės Ažuolas buvo aktyvus ir kūrybingas. Jam nuolatos reikėjo bendrauti, judėti, o ir mada bei stiliumi domėtis ėmė dar būdamas mažas.
„Žinoma, labai mėgau ir kitas veiklas – nuo 13 metų lankiau stalo tenisą, net čempionu dukart Kaune tapau. Ketverius metus šokau pramoginius šokius, dvejus metus lankiau tapybą Dailės akademijoje. Vienas malonumas! Juk visi šie dalykai prisidėjo prie sėkmės mano gyvenime. Beveik visą laiką gyvenau Kaune, tačiau sulaukęs 19 metų ėmiausi plaukų stilisto amato ir šiuo metu apsistojau Vilniuje. Tiesą sakant, tikiu, jog ne metų, praleistų dirbant vienoje ar kitoje srityje, skaičius yra svarbus. Profesionalumą kuria žinios, didžiulis noras tobulėti ir nuoseklus darbas“, – Žmonės.lt pasakoja Ąžuolas.
Esi naujasis socialinių tinklų fenomenas, tavo video „Instagram“ sulaukia daug dėmesio, o šūkį „Tik į priekį“ pastaruoju metu vis dažniau girdžiu net savo draugų rate. Ką šie žodžiai reiškia? Jie gimė iš asmeninių išgyvenimų?
Tas fenomenas susiformavo be galo natūraliai. Kai savo sekėjams pradėjau kartoti ir raginti judėti „Tik į priekį“, šis optimistiškas postūmis prilipo ir daugumai buvo labai prie širdies. Netrukus, net gatvėje atpažinę mane žmonės sušukdavo: „Ąžuolai, tik į priekį!”.
Į šiuos žodžius galima sudėti labai daug. Ir ne tik asmeninių patirčių. Juk šūkis yra apie dalykus, kurie kasdieną vyksta tarp mūsų. Koronaviruso pandemija, sąstingis, sustojęs gyvenimas… kai norisi kažko siekti sunkiausiomis akimirkomis, reikia judėti ir žvelgti tik į priekį. Pozityvas – galinga jėga. Geriau jau mano šūkis plinta kaip virusas, o ne korona. Labai džiaugiuosi, kad „Tik į priekį“ žodžiais užsikrečia vis daugiau žmonių.
Dažnai originalūs, unikalūs žmonės sulaukia ne tik liaupsių, bet ir kritikos. Savo storiuose „Instagram“ iš neargumentuotos kritikos tu tik juokiesi ir veji ją savotiškai šalin. Visuomet buvai toks atsipalaidavęs optimistas?
Geriausias dalykas, kurį gali turėti, tai – optimizmas. Kritiką priimu tik tuomet, kai ji argumentuota ir reikalinga. Dažniausiai tai būna artimų žmonių įžvalgos, pastebėjimai. Aš suprantu, jog socialiniuose tinkluose ir kita medalio pusė yra neišvengiama, kad dauguma žmonių bandys mane pašiepti ar juoksis, bet ir sau, ir visiems sakau – tikrai neverta asmeniškai priimti ar pergyventi. Tai juk kainuoja energiją ir sveikatą. Absoliučiai kiekvienam tikrai neįtiksi. Išgirdęs kokį piktą žodį, komentarą, aš vis pagalvoju, ar verta imtis kokių veiksmų, tačiau tikriausiai tą daryčiau, jei kažkas šmeižtų mane kaip profesionalą, pateiktų melagingą informaciją.
Teko gyvenime dėl savo požiūrio, įsitikinimų, užsibrėžtų tikslų įgyvendimo patirti patyčių, sunkumų?
Kiekvienas iš mūsų turėjome ar turime kažkokį nelengvą laikotarpį, pergyvenome nemalonią situaciją. Tai yra dalykai, kurių neišvengsi gyvenime, tačiau vienaip ar kitaip jie mus užgrūdina, pasimokome iš klaidų, tam tikrų patirčių.
Jei nori įgyvendinti kokį tai tikslą, viskas nuo tavęs priklauso. Juk reikia išeiti iš komforto zonos ribų ir perlipti per save, kad ir kaip sunku bebūtų. Tiesa, nieko smagiau nėra, kai tai padarai. O kas liečia patyčias…tiesą sakant, negaliu perauklėti tam tikrų žmonių, pakeisti jų požiūrio. Manau, pats gyvenimas atitiesins.
Dažnai soc. tinkluose galima pamatyti ir tavo močiutę su mama. Koks jų vaidmuo tavo pasaulyje?
Mėgstu socialiniuose tinkluose rodyti savo šeimą, nes ji – didžiausia atrama. Mamą laikau ir savo artimiausia drauge, o močiutė yra mano sielos žmogus, jos abi – be galo svarbios. Juk visiems šeimos palaikymas – itin reikalingas.
Esi ne tik stilistas, bet domiesi ir mada. Neseniai sukūrei ir į rinką paleidai džemperius su šūkiu „Tik į priekį“.
Kartais idėjos gimsta visai netikėtai. Mano sekėjai pradėjo prašyti bliuzonų, net gatvėje atpažinę ir šypsodamiesi užsimindavo apie tokius. Pagalvojau, o kodėl gi ne? Nesitikėjau, kad bus tiek norinčių įsigyti. Ateityje planuoju išleisti dar vieną dalyką, tačiau kol kas tai tegu lieka paslaptyje.
Kas tave įkvepia, kur semiesi idėjų kaip vieną ar kitą dieną pasipuošti?
Tiesą sakant, dėl stiliaus aš nevargstu. Ne visada domiuosi, kas dabar „ant bangos“, dažniausiai rengiuosi pagal nuotaiką, kartais aprangos kodą padiktuoja aplinka. Dažnai mėgstu jaustis patogiai bei derinti įvairiausius drabužius.
Dažnai tave, kaip profesionalą, giria klientės, ne viena jų – puikiai žinoma moteris. Kaip pavyko „surinkti“ tokią klientūrą?
Labai sunku man būtų vertinti kaip pavyko, tačiau būdamas savo srities meistru, pirmiausia kreipiu dėmesį į kokybę. Naudoju gerus produktus, plaukų dažus. Visai nesvarbu, ar mano kėdėje žinomas žmogus ar ne. Mano tikslas yra pasiekti klientės norimą rezultatą, išsaugoti plauko kokybę ir jį puoselėti. Svarbu – sukurti ir gerą atmosferą aplink, kad mano klientės atsipalaiduotų, jaustųsi patogiai. Džiugu, kai moterys negaili komplimentų bei vertina pastangas. Tai – paskata toliau siekti savo tikslų.
Viena iš tavo klienčių – Dijora Petrikonytė. Ji ir džemperių pristatymo fotosesijoje su tavimi įsiamžino. Esate geri draugai?
Dijora yra mano esama ir būsima geriausia draugė, mes pažįstami daugiau nei 12 metų, praėjome kartu tikrai nemažai. Aš už ją džiaugiuosi taip pat, kaip ji už mane. Labai vienas kitą palaikome ir kai reikia, padedame.
Ankstesniais laikais plaukų stilisto profesija nebuvo tokia populiari. Dėl savo pasirinkimo kada nors jautei diskomfortą?
Tiesą sakant, ne. Man atrodo, kad žmogus turi būti laimingas atradęs save jam tinkančioje profesijoje. Kiek yra žmonių, nepatenkintų savu darbu?
Kiek laiko kasdieną skiri soc. tinklams?
Labai įvairiai. Priklauso nuo tos dienos planų. Laisvomis dienomis daugiau, darbo metu – mažiau, o būna kad visai nieko nekeliu. Tikrai neplanuoju tapti influenceriu, labiau save trokštu realizuoti kitoje srityje.