Su bigbendu koncertuojantis Marijonas Mikutavičius: „Pirmą kartą Palangoje su kostiumu“

Marijono Mikutavičiaus koncertas su Kauno bigbendu /  Lauryno Trimonio nuotr.
Marijono Mikutavičiaus koncertas su Kauno bigbendu / Lauryno Trimonio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-03 10:38
AA

Išskirtinių koncertų seriją su Kauno bigbendu rengiantis Marijonas Mikutavičius prisipažino, kad prieš pirmąjį pasirodymą jaudinosi labiau nei įprastai. Pilnutėlėje Palangos koncertų salėje dainininkas pristatė naujai aranžuotą septyniolikos geriausių savo dainų programą. Gerai žinomi kūriniai, nors ir išliko puikiai atpažįstami, įgijo orkestrinės apimties ir gelmės. Kiti M.Mikutavičiaus pasirodymai su bigbendu – rugpjūčio 18 d. Vilniuje ir rugsėjo 8 d. Kaune.

„Pirmą kartą Palangoje su kostiumu“, – prieš pirmą koncertą šmaikštavo Marijonas. Jis atrodė itin elegantiškai vilkėdamas juodą klasikinį kelnių ir švarko ansamblį bei baltus marškinius. Net varlyte ta proga pasidabino.

Naujas įvaizdis sužavėjo publiką. Tapo aišku, kad ji nieko panašaus iš Marijono nesitikėjo. Pirmomis sekundėmis į sceną einančio atlikėjo susirinkusieji net nepažino. Ir tik po pauzės susigaudžiusi salė prapliupo gausiais plojimais.

Marijono Mikutavičiaus koncertas su Kauno bigbendu / Lauryno Trimonio nuotr.

„Stengiuosi išlaikyti bigbendo lygį“, – juokėsi Marijonas, tačiau į koncerto pabaigą nebeištvėrė ir nusimetė švarką. Energingam, daug scenoje judančiam dainininkui po beveik dviejų valandų šou su kostiumu tapo itin karšta.

„Šiuo metu ant scenos yra velniai žino kiek kilogramų vario, todėl esu arčiausiai metalo (muzikos stiliaus – aut.past.), kiek tik esu buvęs gyvenime“, – geros nuotaikos nuo pat koncerto pradžios nestojo Marijonas.

Marijono Mikutavičiaus koncertas su Kauno bigbendu / Lauryno Trimonio nuotr.

Dainininkas per ilgą koncertinę biografiją yra vos kelis sykius dainavęs su orkestru, tačiau tai buvo pavieniai kūriniai. Pilna, specialiai aranžuota, solinė programa akompanuojama 17 bigbendo muzikantų ir pritariant trims vokalams suskambo pirmą kartą.

Sudėtingos instrumentuotės Marijono dainos išsiskleidė kaip niekad plačiai, kai jas užgrojo bigbendas. Lyriški kūriniai „Aš gyvenau“, „Aš miręs“, „Balintos sienos“, „Drąsių nieks nežudo“ tarsi įgijo papildomo gylio ir užkabino nuščiuvusią salę iki pat širdies gelmių. Himnai „Nebetyli sirgaliai“, „Trys milijonai“ pakylėti varinių pučiamųjų suskambo dar didingiau. O pašėlę „Leidom pasileidom“, „Ar mylėsi tu mane?“, „Pasveikinkit vieni kitus“, „Dabar geriausi vakarai“ – atrodo ir buvo sukurti groti su visu bigbendu. Kūrinių aranžuotes bigbendui sukūrė jo vadovo Jievaro Jasinskio kūrybinė grupė „JJA Music“.

Marijono Mikutavičiaus koncertas su Kauno bigbendu / Lauryno Trimonio nuotr.
Marijono Mikutavičiaus koncertas su Kauno bigbendu / Lauryno Trimonio nuotr.

„Tūkstantį kartų jau tas dainas esu dainavęs ir nemaniau, kad jos mane dar gali nustebinti. Bet buvo labai netikėtų momentų“, – įspūdžiais po koncerto dalijosi Marijonas.

M.Mikutavičiaus pasirodymas su Kauno bigbendu, be jokios abejonės, buvo daugiausiai tą vakarą žiūrovų sutraukęs įvykis visame kurorte. Jį stebėjo virš 2000 žmonių. „Esu sujaudintas, kad užuot ėję saulės lydėti, kai toks puikus oras, atėjote pabūti su mumis“, – dėkojo dainininkas.

Publika pirmą kartą išgirdusi bigbendui aranžuotas mylimas dainas neliko nusivylusi renginiu ir koncerto pabaigoje šėlo ne ką prasčiau nei per roko koncertą. Ir net išsireikalavo pakartoti „Tris milijonus“.

Marijonas ir Kauno bigbendas koncertuos: rugpjūčio 18 d. Vilniuje, VU didžiajame kieme, festivalyje „Untold City“ ir rugsėjo 8 d. Kauno miesto festivalyje „Muzika botanikoje“, VDU Botanikos sode.

Fotogalerija:

Palangoje – Marijono Mikutavičiaus koncertas su Kauno bigbendu (14 nuotr.)
+8