Su šauliais savanorystę ligoninėje tęsiantis Svaras: „Mačiau, kaip akyse numiršta žmogus“

Gabrielius Liaudanskas-Svaras / Asmeninio albumo nuotr.
Gabrielius Liaudanskas-Svaras / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-12-22 15:16
AA

Jau kelias dienas Vilniaus klinikinėje ligoninėje savanoriaujantis Lietuvos šaulių sąjungos ir grupės „G&G Sindikatas“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras pasidalijo, ką šiomis dienomis patiria medikai ir pacientai. Pasak Svaro, jam akis į akį jau teko susidurti su mirties atveju.

Savo patirtmis G.Liaudanskas-Svaras dalijasi socialiniuose tinkluose.

„Ligoninėje esame padėjėjai. Savanoriai. Jie tai vertina, bendrauja maloniai ir kantriai, ypač jei darbą darome pirmą kartą. Viską paaiškina ir, jei per nuovargį prasimuša susierzinimo gaidelė, tai atsiprašo. „Patys suprantat, to darbo tiek..“ Mes suprantame, todėl ir esame ten. Pirmas dienas personalas pats nesitikėjo tos pagalbos, kai kada nežinodavo, kad ji šalia, o mes nežinodavome, kam pasiūlyti savo pagalbą. Bet viskas susidėliojo ir kuo toliau, tuo darniau viskas vyksta. Darbus dirbame visus galimus atlikti padėjėjui. Dirbame liftininkais.

Kam tas liftininkas paklausite? Ogi liftai ligoninėje – sovietiniai, valdomi tik iš vidaus, specialiai tam skirto žmogaus. Liftai – tai arterijos, nes judėjimas vyksta tik jais. Yra skambutis kiekvienam aukšte arba mobiliu telefonu susisiekiama su liftininku. Vežam žmones iš priėmimo į skyrius, palydim išėjusius. Vežiojam personalą po aukštus, į laboratoriją, išvežam šiukšles iš skyrių, iš priėmimo surenkam ir išnešiojam po skyrius siuntinius.

Vakar pirmąkart dalyvavau gaivinime. Ne eiliniuose kursuose, o realiai gydytojams kovojant už gyvybę. Tą valandą pavyko, nuvežėme į reanimaciją, bet deja.

Emociškai esu pasiruošęs, fiziškai irgi. Mes gintį Tėvynę ginklu eisim, jei reiks, tai su šiais aspektais senai susitvarkę. Tačiau... Jau pasakojau, bet pasikartosiu. Mirus žmogui, jo daiktai sudedami į juodą celofaninį maišą ir padedami kambariuke, priimamajame. Paskui atiduodami artimiems. Ir kartais tuose maišuose skamba mobilūs telefonai. To nepamirši.

Linkiu jums niekada neturėti tokių telefonų. Nei Jums, nei jūsų artimiems. Prašau, padarykite dėl to viską, ką galite. Jei ne savanoriauti, tai bent nedidinti rizikos ir neplatinti viruso ir mirčių bereikalingais pasivaikščiojimais prekybcentriuose. Ir neapgaudinėkit blokpostų, nes didelė tikimybė, kad nuvešite „dovaną“, už kurią kaip padėką gausite artimųjų urną. Stiprybės ir sveikatos mums visiems. Kaip bebūtų, mes visi kartu laimėsime šį karą“, – socialiniuose tinkluose rašė Gabrielius Liaudanskas-Svaras.