Su Shakira nusifilmavęs Marius Praniauskas – apie vaizdo klipo užkulisius ir tarptautinę karjerą

Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-12-28 19:48
AA

Po to, kai pasirodė naujas Shakiros vaizdo klipas „Chantaje“, lietuviškus naujienų portalus sudomino pikantiškesnė žinia – jame nusifilmavo ir Barselonoje gyvenantis lietuvis. Jis – 29-erių Marius Praniauskas.

Ir nors ne vienas naują klipą pažiūrėjęs Shakiros gerbėjas mintyse godžiai rijo pavydo seiles dėl galimybės dirbti kartu, Kupiškyje gimęs ir užaugęs vaikinas šio savo gyveno nuotykio nesureikšmina. „Atrodo, lyg tai būtų kažkas labai neįtikėtino, tačiau taip nėra“, – tikina jis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lietuvis nusifilmavo Shakiros vaizdo klipe „Chantaje“: peržiūrų jau milijonai

Marius – aktorius, šokėjas, dainininkas, modelis – visi šie žodžiai šiandien apibūdina jo veiklą. Prieš septynerius metus į Barseloną gyventi išsikraustęs vaikinas ten jau spėjo užmegzti nemažai pažinčių. Per darbus jis kadaise susipažino ir su Shakiros choreografe.

Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Būtent ji organizuodama atranką dėl naujo klipo filmavimo čia dalyvauti pakvietė ir lietuvį. „Ji mane gerai pažįsta, keletą kartų esame dirbę kartu. Tai, kad atsidūriau Shakiros klipe, man ir pačiam buvo netikėta. Mane tiesiog pakvietė, parašė žinutę, ar norėčiau, ar galiu filmuotis. Man viskas tiko ir sutikau“, – 15min pasakojo Marius.

Be Mariaus, „Chantaje“ klipo filmavime dalyvavo dar maždaug 15 aktorių, tačiau jis tapo dainininkės numylėtiniu. Lietuviui pasisekė – pati Shakira nusprendė, jog jis bus tas, kuris kartu su ja daugiausia rodysis kadre: pagal scenarijų jiedu turėjo kartu šokti, Marius buvo tas, kuris visuomet turėjo būti arčiausia dainininkės.

Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.

„Filmuota buvo daug, pats filmavimas truko apie 16 valandų. Tačiau vėliau daug kas buvo iškirpta ir čia normalu, viskas buvo sumontuota taip, kaip jie patys norėjo, tik tos mano scenos nelabai ir liko, vos tik pasimatau“, – šypteli Marius.

Duodamas interviu 15min jis pasakojo, kaip filmavimo metu jį dažniausiai statydavo prie Shakiros. „Nesu didelis jos gerbėjas, tačiau neslėpsiu – malonu, kai supranti, kad esi šalia to žmogaus, kurio muzikos kadaise pats klauseisi, pagal kurią šokai“, – tikino jis.

Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Tapo Shakiros numylėtiniu

Čia, kaip ir visuose panašiuose filmavimuose, iš aktorių buvo reikalaujama profesionalumo. Tačiau Marius neslepia – neužsižiūrėti į charizmatišką atlikėją tiesiog neįmanoma.

Sykį dėl per ilgai užlaikyto žvilgsnio jam teko ir raudonuoti

„Radęs kokią laisvesnę minutę vis pažiūrėdavau į ją ir vis mūsų žvilgsniai susitikdavo. Akimirką net buvau išsigandęs – vienu metu ji nuėjo prie choreografės ir kažką žiūrėdama į mane jai sušnabždėjo. Jau galvojau viskas, sakys, kas čia toks, piktinsis, kad į ją spokso, bet... netrukus buvo garsiai ištartas mano vardas, sužinojau, kad vienai iš scenų, kur reikėjo šokti kartu, ji pasirinko mane“, – kalbėjo Marius.

Kokį įspūdį jam paliko pati Shakira? Marius pasakojo turintis draugų, kurie dirba su Shakiros vyru, futbolo žvaigžde Gerardu Pique, šeimos drauge leidžia laisvalaikį, vakarieniauja, todėl iš bičiulių apie popmuzikos deivę jis priklausęs daug gražių žodžių, o ir pats susidarė gerą įspūdį.

Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.

„Shakira – pati sau bosė, ji – labai didelė perfekcionistė, kuri nori, kad viskas būtų labai gerai, kad viskas pavyktų. Ji žino ko nori, ir visuomet nori, kad būtų gerai. Žvaigždės sindromas? Šia prasme ji labai paprastas ir malonus žmogus“, – sakė Marius.

Darbų lietuviui netrūksta

Mariaus portfolio – kone 60 įvairių tarptautinių projektų, tarp kurių – įvairios reklamos, filmai, spektakliai.

Šiuo metu jis gyvena repeticijomis naujame, jau gruodžio viduryje Barselonoje startuosiančiame miuzikle. „Darbų pastaruoju metu tikrai daug negaliu skųstis“, – tikina jis.

Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Tuo tarpu laisvalaikiu Marius mėgsta organizuoti įvairius renginius, į kuriuos susirenka žinomi Barselonos menininkai – aktoriai, šokėjai, dainininkai. „Tai nėra darbas, tai labiau hobis. Barselonoje naktinis gyvenimas gana monotoniškas – be barų ir vietų, kur pašokti, čia nelabai kas yra, trūksta įdomesnių pasilinksminimų. Mane čia jau žino kaip vakarėlių organizatorių, visiems labai patinka, o ir man pačiam smagu“, – kalbėjo Marius.

Iš ekonominių – į aktorinius mokslus

Kupiškyje baigęs mokyklą Marius išvyko mokytis į Angliją, Mančesteryje studijavo ekonomiką ir finansus. Su pagyrimu baigęs universitetą jis įsidarbino banke, tačiau toks darbas jo nežavėjo ir, kaip pats sako, kone kas savaitgalį stengdamasis nuo jo atitrūkti, neretai kelioms dienoms išskrisdavo į Ispaniją, ši šalis jį jau seniai traukė.

Galiausiai Marius po pusmečio suprato – reikia keisti gyvenimo būdą. Susikrovė lagaminus ir išvyko į Barseloną be bilieto atgal.

Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.

„Palikau viską, kas tuo metu mane jau vimdė. Atvykau į Barseloną ir pasakiau sau – daugiau gyvenime nedarysiu nieko, ko nenoriu daryti. Atskridau vasarį ir jau kovą susiradau pirmą darbelį – turėjau nedidelį filmavimą. Tuomet taip užsikabinau ir nusprendžiau – kaip nors išgyvensiu. Supratau, kad noriu scenos, pradėjau studijuoti aktorinį, mokiausi muzikiniame teatre, šokau, dainavau – po truputį pradėjau lįsti į visą šitą gyvenimą“, – pasakojo jis.

Vos atvykęs į Barseloną Marius ėmė dalyvauti įvairiose aktorių, modelių, šokėjų atrankose. Kaip pats sako, nežinojo, kur ką veiks, tiesiog tikėjo idėja ir sekė paskui savo svajonę.

Šiandien jo pavardę žino ne viena agentūra, o pats Marius tikina vos spėjantis suktis. Įvairios repeticijos, atrankos, treniruotės – veiklos vaikinui tikrai netrūksta. Radęs laisvesnio laiko savo grafike jis dirba ir modeliu – filmuojasi, fotografuojasi įvairiose reklamose.

Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Svarsto vėl kelti sparnus

Nors Marius gyvendamas Barselonoje šiandien jaučiasi kaip inkstas taukuose, tolimos ateities vis dėlto šiame mieste sako nematantis. Ispanijos didmiestyje jis atsidūrė ieškodamas geresnių galimybių.

„Maniau, liksiu čia kokiems trejiems metams, o paskui išvažiuosiu. Tačiau mano planas nepavyko – vis dar sėdžiu čia ir kol kas dar nelabai ir galiu išvykti. Matyt, taip jau yra – kuo ilgiau kur gyveni, tuo daugiau pažinčių atsiranda, daugiau projektų, viskas įsivažiuoja, darbų daugėja. Nors... jau kartais pasvajoju apie ateitį kitur, pavyzdžiui, JAV“, – 15min kalbėjo Marius.

Amerika jis, sako, susižavėjęs po pastarųjų kelių vizitų ten. Marius už Atlanto vyko aplankyti draugų, per metus jis spėjo nukeliauti ten tris kartus, ir kuo toliau, tuo labiau pats supranta – nori ten apsistoti ilgesniam laikui.

„Vieną iš tų kartų Niujorke paveikslų parodoje susipažinau su tokiu režisieriumi, jis pakvietė mane į atranką, man pavyko, tad nusifilmavau su garsiais aktoriais iš „Oskarui“ nominuotos Gary Rosso juostos „Bado žaidynės“. Vėliau teko dirbti su Amerikos industrijoje daug pasiekusiais kino žmonėmis. Kaskart, kai nuvykstu į JAV, vis kas gero ir smagaus nutinka, atsiranda kokių darbo pasiūlymų, todėl vis dažniau pagalvoju apie galimybę išvykti. Bet... dar ne dabar, nenoriu dar kartą pradėti gyvenimo nuo nulio“, – pasakojo jis.

Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Svajonė – vaidinti lietuviškai

O kaip su Lietuva – ar prieš dešimt metų gimtąjį kraštą palikęs Marius nesvajoja į jį sugrįžti? „Yra vienas dalykas, kuris mane kaip kirminas griaužia. Visuomet svajojau vaidinti lietuvių kalba. Lietuvoje nieko nesu dirbęs, nieko nesu daręs, o čia man tenka vaidinti tai angliškai, tai ispaniškai, kataloniškai. Tiesa, teko porą kartų neva užsienio kalba pasakyti kelis sakinius taip, kad kiti nesuprastų, tada vaidinau lietuviškai, bet juk čia ne tas pats. Visai kita emocija, visai kitas jausmas. Tai – viena iš mano mažų svajonių“, – sakė Marius.

O šios svajonės jis per daug į šalį nenustumia ir tiki, kad vieną dieną ją būtinai pavyks įgyvendinti. Jis save vadina labiau kino, nei teatro žmogumi, darbas aikštelėje su kameromis – jo kasdienybė, nors teatras jam, kaip ir daugeliui aktorių, visuomet kelia itin malonius sentimentus.

Marius Praniauskas / Asmeninio albumo nuotr.

„Teatre dirbu nedaug, toks darbas reikalauja daug laiko ir, ką čia slėpti – atlyginimai menki, o juk reikia iš kažko gyventi. Audiovizualiniam mene viskas paprasčiau. Nors, būna, pagalvoju, kaip nuostabu vaidinti teatre, kai gali vaidinti nuo pradžios iki galo ir niekas tavęs nepertraukinėja, o ir niekam nekliūna, kad koks nors vienas tavo plaukas užsilenkę į kitą pusę – žavesio tame tikrai daug“, – pasakojo jis.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lietuvis nusifilmavo Shakiros vaizdo klipe „Chantaje“: peržiūrų jau milijonai

Marius Praniauskas (45 nuotr.)
+39