Su sunkia liga 5 metus kovojanti Justyna prašo pagalbos: didžiausias noras – matyti augantį sūnų

Vėžiu serganti Justyna / Asmeninio archyvo nuotr.
Vėžiu serganti Justyna / Asmeninio archyvo nuotr.
Emilija Dikčiūtė
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-04-19 16:11
AA

Justynos kova su liga tęsiasi ne vienerius metus – jauna moteris 2019 metais pirmąjį kartą pravėrė onkologo kabinetą. Po pašalinto ir ištirto apgamo ji išgirdo diagnozę – pilvo srities melanoma. Tą dieną moteris sako prisiminsianti visą gyvenimą – operacija buvo paskirta rugsėjo pirmąją dieną, per mokslo ir žinių šventę, kai ji norėjo lydėti sūnų į mokyklą.

Po pirmosios operacijos Justynai buvo priskirtas stebėjimas, tačiau joks gydymas nebuvo taikomas. Po kurio laiko moteris pati užčiuopė dar vieną darinį, tik šis jau buvo galvos srityje. Vėl buvo atlikta chirurginė operacija, kurios metu darinys pašalintas ir pacientė vėl palikta stebėjimui. Visgi, neilgai trukus Justyna paguldyta į ligoninę ir rastas ligos išplitimas. Tada metastazės aptiktos limfmazgiuose. Atliktas rentgeno tyrimas parodė, kad liga išplitusi jau ir plaučiuose.

Vėžiu serganti Justyna / Asmeninio archyvo nuotr.

Vaistų keliami šalutiniai poveikiai moterį paguldė į patalą

Justynai paskirtas gydymas biologine terapija. Vartojant šiuos vaistus po devynių mėnesių ėmė reikštis nuolatinis vėmimas, kuris kamavo moterį kasdien. Netenkant daug skysčių buvo reikalingos lašelinės, kurias statydavo namuose. Situacijai negerėjant ir vėmimui nesiliaujant imta ieškoti naujų gydymo būdų. Lyg to būtų maža – pastebėtos metastazės ir blužnyje bei kepenyse.

Biologinius vaistus imta leisti kartu su imunoterapija. Situacija ėmė lyg ir gerėti, tačiau po keleto mėnesių atlikti tyrimai parodė melanomos išplitimą kauluose ir galvoje.

Vėžiu serganti Justyna / Asmeninio archyvo nuotr.

Kauno klinikose Justynai atlikta operacija Gamma peiliu. Praėjusių metų lapkritį pacientė mena kaip sunkiausią laiką viso gydymo laikotarpiu – kūnas buvo nusėtas didžiuliais ir plika akimi matomais poodiniais dariniais, o savijauta buvo tokia, jog kartais pakilti iš lovos ir eiti ji tiesiog nepajėgdavo.

Gydytojo komentaras apie medikamento reikalingumą

Justyną prižiūrintis ir gydantis onkologas chemoterapeutas Vincas Urbonas pasiūlė išbandyti paskutine viltimi tapusius vaistus YERVOY. Viena šio medikamento dozė kainuoja 3 tūkstančius eurų, o tokių dozių pradžioje reikėjo bent keturių, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Justynos atveju šis vaistas yra ypač veiksmingas – atlikus tyrimus jau po pirmųjų dozių pamatėme kai kurių darinių visišką išnykimą, o likusieji – ženkliai sumažėję“, - sako pacientę gydantis onkologas chemoterapeutas Vincas Urbonas.

Vėžiu serganti Justyna / Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak gydytojo, deja, tačiau nėra stebuklingo vaisto, kuris garantuotų, jog liga pasitrauks, tačiau šiuo atveju vaistas YERVOY duoda teigiamus rezultatus gydymo eigoje. Moteris džiaugiasi, kad vaistas ligą suvaldo, nepasireiškia šalutiniai poveikiai.

Realybė tokia, jog „Lietuvos sąlygomis Justynai nėra jokio kito gydymo“ - paminėjo gyd. V.Urbonas, patvirtindamas, jog pacientei naudojamas medikamentas – vienintelis ir paskutinis išsigelbėjimas.

Šeima ir artimieji prisidėjo prie Justynos gydymo

Pirmąją vaistų dozę pacientė įsigijo pati. Padedama artimiausių žmonių bei šeimos narių surinko reikiamą sumą ir pradėjo gydymą, kuris turėtų suvaldyti ligą. Prašyti pagalbos, kaip pati Justyna sako, buvo išties labai sunku, tačiau pamačiusi, koks tai brangus medikamentas ir jog valstybė jo nekompensuoja, sako neturėjusi kito pasirinkimo... Gyventi bei matyti augantį sūnų – tai didžiausias moters noras.

To vedina Justyna nedrąsiai kreipėsi į Rimanto Kaukėno paramos fondą, globojantį onkologinėmis ligomis sergančius pacientus bei jų artimuosius. Fondo komanda, reaguodama į pagalbos prašymą, padedami fondo rėmėjų, suteikė paramą dar trejoms YERVOY vaisto dozėms įsigyti.

Šis vaistas pacientei leidžiamas kas keturias savaites ir jau po keturių dozių pastebėtas ligos pristabdymas. Šio vaisto vartojimas kartu su chemoterapiniu gydymu leido pastebėti vėžio sukontroliavimą – poodinių darinių nebėra, blužnyje ligos metastazių beveik nebematyti, taip pat ir kauluose.

Vėžiu serganti Justyna / Asmeninio archyvo nuotr.

Melanomos gydymui šis vaistas – vienintelė opcija

Šio tipo vėžio gydymui YERVOY vaistas yra vienintelė viltis. Kito gydymo, padėsiančio suvaldyti ligą tiesiog nėra. Justynai reikalingos dar keturios dozės šio medikamento, kurių kaina 12 tūkstančių eurų. Tokių pinigų šeima, deja, neturi.

„Esame dirbantys žmonės, kaip įmanydami stengiamės su sunkumais susitvarkyti patys, todėl kreiptis į paramos fondą buvo išties labai sunku“, – pokalbio metu sako pacientės vyras. Apie moters diagnozę žino tik patys artimiausi žmonės, nes labiau už viską Justyna nenori sulaukti gailesčio.

Liga į Justynos gyvenimą įžengė tuo metu, kai pasaulį sukaustė Covid-19 pandemija. Darbas persikėlė į namus ir pacientė iki pat dabar, kiek leidžia sveikata, dirba. Dienų būna visokių – kartais nėra jėgų eiti, ką jau kalbėti apie darbą, tačiau Justyna sako: „Negaliu sėdėti be veiklos. Tai man padeda slogias mintis nustumti į šoną ir tikėti, jog išauš šviesesnė diena. Net atlikusi darbines užduotis ir pajutusi, kad į galvą lenda tamsios mintys imu siurblį ar šluotą į rankas ir tvarkau namus.“

Vėžiu serganti Justyna / Asmeninio archyvo nuotr.

Tikėjimas veda į priekį – „manau, jog turiu angelą sargą“

Pacientė atvira, jog susirgusi ėmė kitaip žiūrėti į pasaulį, ją supančius žmones, o ir šeimos vertybės kardinaliai pasikeitė. Visiškai dingo noras „lygiuotis“ į kitus, siekti materialumo.

„Jau metus laiko kas rytą į rankas imu šiaurietiškas lazdas ir einu pasivaikščioti po apylinkes, nes gyvename šalia miško“, – sako Justyna, paklausta, kokia veikla jai teikia ramybės.

Dėkingumo žodžių ji negaili ir mylinčiam vyrui bei sūnui. Pasak pacientės vyras per šį laikotarpį yra didžiausias ramstis ir palaikymas., net leisti vaistus išmoko.

Justynos gyvenime atsirado daugiau tikėjimo – kasdien padėkoti už dar vieną išaušusią dieną jai tapo tiesiog įprasta. Dėkodama Dievui moteris sako nepamirštanti ir kitų, einančių šiuo sunkiu keliu ir tikinti, kad tai tik skaudžios gyvenimo pamokos, kurios sustiprins.

Kviečiame prisidėti prie Justynos gydymo kelio, aukojant į Rimanto Kaukėno paramos fondo sąskaitą, nurodant paskirtį – PARAMA JUSTYNAI.

Pavedimas į fondo sąskaitą:

Rimanto Kaukėno paramos grupė

Adresas: Dariaus ir Girėno g. 21, Vilnius

Teisinė forma: Labdaros ir paramos fondas

Įm. kodas: 302721009

PVM kodas: LT100011960710

Sąskaitos nr.: LT147290099086499744

Bankas: Citadele

Paskirtis: PARAMA JUSTYNAI

Vėžiu serganti Justyna (11 nuotr.)
+5