Su vaikais nebegyvenantys M. ir B. Obamos iš naujo vertina laiką kartu

Obamos su dukromis Sasha ir Malia 2019-ųjų pabaigoje, per Padėkos dieną
Obamos su dukromis Sasha ir Malia 2019-ųjų pabaigoje, per Padėkos dieną
Šaltinis: „Žmonės“
2020-01-17 20:51
AA

Nuo praėjusio rudens buvusi JAV pirmoji pora įžengė į naują tėvystės etapą: Michelle (55) ir Baracko (58) Obamų jaunylė dukra Sasha (18) pradėjo studijuoti Mičigano universitete.

Tačiau Padėkos dieną ištuštėjęs lizdas vėl buvo prisipildęs – į namus Vašingtone grįžo ir Sasha, ir Harvarde besimokanti vyresnėlė Malia (21), bet mažosios mergaitės, 2009 metais tapusios pirmosiomis Amerikos dukromis (Sashai tada buvo septyneri), jau tikrai suaugo. O su šiuo pokyčiu susitaikyti nelengva visiems tėvams, net tokiems veikliems kaip 44-asis JAV prezidentas ir jo žmona.

Išdidi ir laiminga mama tviteryje pasidalijo šeimos nuotrauka, o interviu „People“ (Michelle tapo viena iš keturių žurnalo renkamų metų žmonių) papasakojo apie jautrų atsisveikinimą, ilgesį ir pirmuosius neįprastus mėnesius tik dviese su vyru (Malia studijuoja jau trejus metus).

Michelle ir Barackas Obamos / VIDA PRESS nuotrauka

„Laikas bėga taip greitai. Kaip ir per pastaruosius dešimt metų, šįsyk norėjome, kad viskas būtų kiek įmanoma įprasčiau“, – prisiminė mama. Įtakingi tėvai neprašė jokių privilegijų, patys padėjo Sashai išpakuoti daiktus ir įsikurti bendrabutyje, kad jaustųsi kaip namie. Ir – kaip ir paprasti mirtingieji – pasiilgsta dukrų. Bet, remdamasi savo patirtimi, Michelle įsitikinusi, kad laisvė rasti savo kelią – vienas svarbiausių dalykų, kuriuos tėvai gali suteikti vaikams. Pačios Michelle mama jai ir broliui visada leido turėti savo nuomonę, klysti ir suprasti, ko išties nori.

To paties ji visada linkėjo ir savo vaikams, nors kai esi garsiausias paauglys pasaulyje, nelengva gyventi taip, kaip dauguma vaikų, nes kiekvieną dieną tave stebi daugybė žmonių, ir nėra laiko pabūti pačiu savimi. Nors tėvai stengėsi sukurti kuo sveikesnę aplinką ir apsaugoti mergaites nuo prezidento dukterų statuso šešėlio, pasak mamos, Sashai ir Maliai buvo sunku nemačiomis susirasti pirmąjį draugą, pirmą kartą pasibučiuoti su vaikinu ar net slapta surūkyti pirmąją cigaretę. Dar vienas neįprastas dalykas – galima sakyti, kad mergaitės užaugo Baltuosiuose rūmuose (šeima juos paliko 2017 metais). Ir iš esmės neturi vaikystės namų, į kuriuos galėtų grįžti.

Michelle Obamos mama Mariana Shield Robinson liepo 30-ąją švenčia gimimo dieną/Vida Press nuotr.

Išsiskyrimas turi ir pranašumų – šeima dar labiau vertina drauge praleistą laiką. Malia ir Sasha žengia į naują nepriklausomybės etapą, o jiedu su Baracku džiaugiasi matydami, kaip mergaitės tampa jaunomis moterimis, siekiančiomis savo tikslų ir svajonių.

Labai liūdėti tiesiog nėra laiko – buvęs prezidentas ir pirmoji ponia dirba savo fonde, kurio vienas iš tikslų – skatinti mergaičių švietimą visame pasaulyje. Būtent ši misija antrą gruodžio savaitę nuvedė Michelle į Vietnamą. Šviečiamojoje kelionėje ją lydėjo aktorė Julia Roberts ir „Today“ laidos vedėja, prezidento George’o W. Busho dukra Jenna Bush Hager, informuojanti apie šią misiją. Lapkričio pabaigoje Michelle parengė savo memuarų „Mano istorija“ specialųjį priedą.

Baracko Obamos šeima (iš kairės į dešinę): Malia Obama, Sasha Obama, Mariana Shields Robinsos, Mishelle Obama/Vida Press nuotr.

Leidykla „Penguin Random House“ teigia, kad 2018-ųjų pabaigoje išėjusi knyga, pasakojanti apie Michelle gyvenimą, santuoką su tada dar ne prezidentu Baracku Obama ir aštuonerius šeimos metus Baltuosiuose rūmuose, yra vieni populiariausių, o gal ir patys populiariausi visų laikų memuarai: Amerikoje jie parduoti daugiau nei 12 milijonų egzempliorių tiražu. „Mano istorijos“ reklamos ture apsilankė netoli 400 tūkstančių žmonių – visi bilietai buvo parduoti. Pasak leidėjų, tiek publikos paprastai susirenka pasiklausyti Taylor Swift ar „U2“. Ir – vyšnia ant torto: lapkričio pabaigoje „Mano istorijos“ garsaknygė nominuota „Grammy“. O autorė nerimavo, kad knyga ir turas nebus sėkmingi...

Baracko Obamos dukros / „Scanpix“ nuotr.

Barackas Obama turi du tokius „Auksinius gramofonus“: 2006 metais įvertinta garsaknygė „Dreams from My Father“ („Mano tėvo svajonės“), 2008-aisiais – „The Audacity of Hope“ („Vilties drąsa“). O „Penguin Random House“ laukia pažadėtosios memuarų knygos, kurią buvęs šalies vadovas rašo jau treti metai (2017-aisiais leidykla nupirko abiejų Obamų memuarų autorių teises už rekordinę sumą – 50 milijonų eurų). Kaip ir ankstesnes knygas, šią jis ranka rašo liniuotame bloknote, o žmona juokauja, kad niekas negalėtų teigti, jog Barackas Obama – greitas rašytojas. Tikimasi, kad memuarai turėtų pasirodyti iki 2020 metų rudens – JAV prezidento rinkimų.

Michelle Obamos mama Mariana Shield Robinson liepo 30-ąją švenčia gimimo dieną/Vida Press nuotr.

Porai netrūksta ir malonių rūpesčių: metų pabaigoje paskelbta, kad Obamos pagaliau įsigijo nuosavybę Martos Vynuogyno saloje, kur visada leido vasaras. 640 kvadratinių metrų ploto vilą su septyniais miegamaisiais, devyniais vonios kambariais, privačia prieplauka, baseinu ir kitais privalumais Edgartaune supa dvylikos hektarų sklypas, į kurį įeina ir Didžiojo Edgartauno ežero paplūdimys. Kaip teigiama nekilnojamojo turto agentūros pranešime, malonią vietelę šeima iki šiol nuomojosi iš Bostono „Celtics“ krepšinio klubo savininko Wyco Grousbecko, o dabar įsigijo už beveik 11,75 milijono JAV dolerių (maždaug 11 milijonų eurų).

Žurnalą „Žmonės“ galite prenumeruoti ČIA.

Naujoji Michelle ir Baracko Obamos rezidencija (10 nuotr.)
+4
Michelle ir Barcko Obamų šeima (35 nuotr.)
+29