Sudie iki kito sezono: kaip saugoti žieminius kailinius, paltus, batus bei kepures?
Greitai ateis diena, kai žieminę avalynę ir drabužius teks slėpti spintose. Kaip tinkamai tai daryti, kad drabužiai ir batai tarnautų mums kuo ilgiau?
Kailiniai
Prieš dėdami kailinius į spintą, kruopščiai juos išdžiovinkite. Nepamirškite, kad kailinių negalima džiovinti saulėje ar šalia dirbtinių šilumos šaltinių. Tiesiog pakabinkite kailinius ant platesnės pakabos ir palaikykite kambaryje porą dienų.
Po to kailinius išpurtykite, išvalykite, sušukuokite minkštu šepečiu ir dėkite į spintą. Tik jokiais būdais nelaikykite kailinių plastikiniuose maišeliuose. Kailiniai turi „kvėpuoti“. Tam tikslui naudokite „kvėpuojantį“ popierinį arba natūralaus audinio maišelį, o į jo vidų įdėkite priemonę nuo kandžių.
Versto kailio paltai ir odinės striukės
Prieš dėdami versto kailio ar odines striukes į „saugyklą“, kruopščiai jas išvalykite. Versto kailio paltą rekomenduojama atiduoti į cheminę valyklą. Lygius odinius gaminius patrinkite šiltame muiluotame vandenyje sudrėkinta kempinėle, o po to – sausu skudurėliu. Kad oda blizgėtų, patrinkite ją glicerinu.
TAIP PAT SKAITYKITE: Spintos revizija pagal stilistę Agnę Gilytę: drabužių deriniai kiekvienam figūros tipui
Pūkinės striukės
Pūkinius paltus ir striukes pirmiausia reikia išskalbti. Skalbimo mašinoje pūkinius gaminius galima skalbti 30 laipsnių temperatūroje be užmerkimo. Prieš tai nepamirškite atsegti kailio, užtraukti visus užtrauktukus ir užsegti sagas.
Kad pūkai nesukristų į gumulus, į skalbimo mašinos būgną įdėkite 2–3 teniso kamuoliukus. Po skalbimo pūkinį drabužį reikia gerai išdžiovinti ir, kad nesukristų pūkai, išpurenti.
Pūkinius drabužius, lygiai taip pat kaip ir natūralaus kailio kailinius, reikia laikyti „kvėpuojančiame“ popieriniame ar natūralaus audinio maišelyje, į kurį turi būti įdėta priemonė nuo kandžių.
Kepurės
Kad kailinė kepurė neprarastų formos, ją reikia užmauti ant specialios formos arba ant trilitrinio stiklainio. Jeigu tokios galimybės neturite, į kepurės vidų prikiškite popieriaus. Nedėkite kepurių į plastikinius maišelius, lagaminus ar mažas dėžes. Natūralaus kailio kepurė taip pat turi „kvėpuoti“.
Avalynė
Odinę avalynę nuplaukite šiltame muiluotame vandenyje sudrėkintu (bet ne šlapiu!) audiniu ir leiskite natūraliai išdžiūti. Po to kruopščiai ištepkite batų tepalu.
Verstos odos batus iš pradžių gerai išdžiovinkite, per žiemą atsiradusias dėmes nuvalykite trintuku, o po to išvalykite specialiu guminiu šepetėliu.
Kad batai „nesusiraukšlėtų“ ir neprarastų formos, jie kietai prikemšami popieriumi. Į ilgaaulio bato aulą rekomenduojama įdėti pagal jo formą susuktą kartoną.
Pirkdami naujus batus, turbūt pastebėjote, kad jų viduje būna įdėtas silikagelio granulių maišelis? Jis apsaugo batus nuo drėgmės bei pelėsio. Vietoj silikagelio granulių galima naudoti paprastą druską: įberkite druskos į popierinį maišelį ir įdėkite į batus.
Batus geriausia įdėti į kartonines ventiliuojamas dėžes, o tik po to krauti viską į spintą ar batų dėžes. Tiesa, į dėžes taip pat nepamirškite įdėti priemonių nuo kandžių.