Sudužo aktoriaus Harrisono Fordo pilotuojamas lengvasis lėktuvas

Sudužo aktoriaus Harrisono Fordo lėktuvas / „Scanpix“/„Reuters“ ir „Garsų pasaulio įrašų“ nuotr.
Sudužo aktoriaus Harrisono Fordo lėktuvas / „Scanpix“/„Reuters“ ir „Garsų pasaulio įrašų“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2015-03-06 02:16
AA

Ketvirtadienį nukrito aktoriaus Harrisono Fordo (72 m.) pilotuojamas lengvasis lėktuvas – sužeista kino žvaigždė skubiai išvežta į ligoninę, tačiau jo būklė nėra tokia bloga kaip buvo pranešama iš pradžių.

Netrukus po nelaimės Harrisono Fordo sūnus Benas savo „Twitter“ paskyroje nuramino visus nerimaujančius: „Esu ligoninėje. Tėčiui viskas gerai. Jis aplamdytas, bet jaučiasi gerai. Jis tikrai yra toks vyras, kokį galėtumėt įsivaizduoti. Jis – neįtikėtinai stiprus žmogus“.

„Indianos Džonso“ ir „Žvaigždžių karų“ žvaigždės atstovė spaudai vėliau taip pat patikino, kad jo patirti sužalojimai nepavojingi gyvybei ir tikimasi, kad greitai jis turėtų visiškai atsigauti.

Harrisonas Fordas / „Scanpix“ nuotr.

TMZ ir „NBC News“ praneša, kad aktorius dėl variklio gedimo buvo priverstas avariniu būdu nutūpti viename golfo aikštyne netoli Los Andželo tuojau po to, kai pakilo iš Santa Monikos oro uosto, į kurį nebespėjo sugrįžti. Pokalbio su oro dispečeriais įraše girdima, kaip Harrisonas Fordas susirūpinusiu balsu ištaria „variklio gedimas“ ir paprašo leidimo „nedelsiant grįžti“ į oro uostą.

Aktoriaus polotuojamas lėktuvas kliudė medžius vos už kelių metrų nuo namų ir nukrito ant vejos golfo aikštelėje, už kelių šimtų metrų nuo oro uosto tako, ant kurio jis stengėsi grįžti.

PATYRĘS PILOTAS

Harrisonas Fordas skrido dviviečiu mokomuoju lėktuvu „Ryan PT-22“ atvira kabina. Šimtai tokių lėktuvų buvo pagaminti per Antrąjį pasaulinį karą JAV karo lakūnams mokyti. Tas 1942 metas pagamintas monoplanas su 160 arklio jėgų žvaigždiniu varikliu, galintis skristi iki 211 km per valandą greičiu, po karo nebebuvo naudojamas kariuomenės ir buvo smarkiai atleistas, nurodoma 2008 metais aviacijos žurnale „AOPA Pilot“ paskelbtame straipsnyje.

Harrisonas Fordas / „Scanpix“ nuotr.

1992 metais lėktuvą įsigijo vienas Ilinojaus inžinierius dizaineris, kuris jį restauravo ir pelnė geriausiai istorinio lėktuvo apdovanojimą per didžiausią pasaulyje Oškošo aviacijos šventę 1998 metais. Tuojau po to lėktuvas buvo parduotas naujam savininkui, o šiuo metu jis registruotas vienos Delavero valstijoje įsikūrusios kompanijos vardu, rodo Federalinės aviacijos administracijos (FAA) duomenys.

Harrisonas Fordas mokytis skraidyti pradėjo dar studijuodamas koledže, bet nebaigė kursų dėl pinigų stygiaus. Vėliau, tapęs pripažinimo sulaukusiu aktoriumi, jis įgijo piloto licenciją. Kino žvaigždė turėjo kelis orlaivius, pradedant dviviečiais lengvaisiais lėktuvėliais, baigiant verslo klasės reaktyviniais laineriais.

Harrisono Fordo pilotuojamas nedidelis lėktuvas leidosi avariniu būdu (18 nuotr.)
+12

Lėktuvų savininkų ir pilotų asociacijos (AOPA) atstovas Tomas Hainesas, kuris yra skraidęs su Harrisonu Fordu, sakė televizijai CNN, kad aktorius yra „labai gabus pilotas, daug dėmesio skiriantis saugumui“, pridūręs, kad jo skraidymo stilius yra „pedantiškas“.

Ši avarija – jau nebe pirma Harrisono Fordo patirta nelaimė ore, pasibaigusi sužeidimais. 1999 m. jis leidosi į Kalifornijos upės vagą, skrisdamas sraigtasparniu.