Andrius Paulavičius – Sugrįžimas į kino aikštelę

Andrius Paulavičius / Paisso Laszlo nuotrauka
Andrius Paulavičius / Paisso Laszlo nuotrauka
GRYTĖ LIANDZBERGIENĖ
Šaltinis: Žmonės
2021-03-31 13:06
AA

„Metas grįžti prie darbo“, – šį raginimą aktorius Andrius PAULAVIČIUS (48) taiko ne tik sau, bet ir visai meno bei kultūros industrijai, išgyvenančiai niūrų sunkmetį. Pats Andrius yra tarsi gyvas įrodymas, jog per karantiną dirbti tikrai įmanoma: lietuvis skraido į kitas šalis, filmuojasi Holivudo serialuose ir mėgaujasi įdomia patirtimi, tuo pat metu išlikdamas saugus.

Andriau, daugelis aktorių dabar skundžiasi neturintys darbo, o jūs vos spėjate suktis?

Taip jau nutiko, kad pastarąjį pusmetį vienas po kito pasipylė rimti projektai. Net keista: daug žmonių šiemet sunkiai vertėsi, griuvo verslai, pusė smulkiojo verslo įmonių niekada neatsigaus – dėl to labai liūdna, tačiau man šis karantinas buvo sėkmingas ir darbingas kaip niekad.

Dėl koronaviruso Europoje tapo sudėtingiau keliauti, Rusijoje uždarytos sienos, tenykščiams aktoriams sunku gauti vizas ir išvykti dirbti svetur – todėl kino rinkoje atsirado laisva niša. Vakarų šalių kino kūrėjai juk nesustojo, dirba, kaip dirbę: „Netflix“, „Amazon“, HBO ir kitų kompanijų serialų dabar filmuojama daugybė.

Aktorių, kurie įkūnytų rusus ar rytų europiečius, amerikiečiai anksčiau ieškodavo Rusijoje – o dabar pasižvalgo ir Lietuvoje. Priklausau „Baltic Actors“ agentūrai – per ją ir pavyksta gauti įdomių vaidmenų holivudinėse juostose.