Sukčiai naudojasi Livetos Kazlauskienės vardu – ji kreipėsi į policiją

Liveta Kazlauskienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Liveta Kazlauskienė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-06-08 20:14
AA

Ketvirtadienio vakarą Kauno apskrities Vyriausiajame policijos komisariate (VPK) užregistruotas dainininkės Livetos Kazlauskienės pareiškimas, kuriame teigiama, kad internetiniai sukčiai, pasinaudodami jos vardu, iš patiklių asmenų vilioja pinigus.

„Apie tai, kad kažkas mano vardu sukurtame socialinio tinklo facebooko profilyje prašo aukoti bent po kelis eurus neva likimo nuskriaustam asmeniui, iš dukters Ingridos draugo sužinojau prieš kelias valandas. Situaciją iškart išdėsčiau elektroninėje erdvėje ir kreipiausi į pareigūnus“, – sakė L. Kazlauskienė, norinti apsaugoti žmones nuo apgaulės.

Ją šokiravo tai, kad nesąžiningi asmenys nepabijojo viešojoje erdvėje nurodyti savo duomenų – vardo, pavardės, sąskaitos numerio.

„Kiek gudručių slypi po „Livetos Kazlauskienės“ vardu dabar sunku pasakyti. Neabejoju, kad policija operatyviai išsiaiškins situaciją“, – kalbėjo atlikėja.

Anot jos, prašymas pervesti pinigus nebuvo paskelbtas netikro jos profilio pagrindiniame puslapyje. Žinutes su tekstu dėl reikalingos finansinės paramos sukčiai siuntė asmeniškai jame registruotiems draugams.

Pernai metais nežinomo asmens sukurtame Livetos Kazlauskienės profilyje veiksmas aktyviau vykti pradėjo šių metų sausį. Gana dažnai dainininkės vardu buvo skelbiamos jos nuotraukos ar neutralūs įrašai. Menama Liveta Kazlauskienė turi 4229 draugus.

„Užtenka, kad bent dešimtadalis jų pervestų sukčiams po eurą, ir jau nemaža suma sukaupta! Anksčiau nesu susidūrusi su panašiu atveju ir internete niekada niekam neieškojau finansinės paramos“, – patikino dainininkė.

L.Kazlauskienė socialinių tinklų naudotoja tapo neseniai. Jai profilį „Liveta ir Petras Kazlauskai“ sukūrė dukra. Šiuo metu jame yra 1296 virtualūs draugai.

Internetiniai sukčiai prašyme, kurį išplatino dainininkės vardu, nurodo gavėją – Vytautą Petrosevičių ir VšĮ „Galimybių laukas“. Žmonės.lt susisiekė su Kalvarijoje registruotos viešosios įstaigos direktore Renata Vensloviene. Moteris patikino nei apie V. Petrosevičių, nei apie jam renkamas lėšas nieko nežinanti.

„Vakar tikrinau įstaigos sąskaitą, tai jokių netikėtų įplaukų nebuvo. Na, bet jai ne mums skirtų perlaidų pasitaikys, pinigus grąžinsime tiems, kas aukojo“, – patikino pašnekovė.

Nuo rugsėjo veikiantis „Galimybių laukas“ užsiima šeimos švenčių rengimu bei vykdo įvairius smulkius socialinius projektus. Pagalbos visuomenėje jo atstovai ieškojo tik kartą – kai nuo gaisro nukentėjo viena kalvarijiečių šeima.