Suknele pasipuošęs H.Stylesas pateko į „Vogue“ istoriją: normų paisymas yra kūrybinė mirtis

Harry Stylesas / Tylerio Mitchello („Vogue“) nuotr.
Harry Stylesas / Tylerio Mitchello („Vogue“) nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-11-19 14:32
AA

Populiarusis Didžiosios Britanijos atlikėjas Harry Stylesas (26) laužo standartus ir kuria lyčiai nepavaldų stilių. Jis tapo pirmuoju vyru su suknele įsiamžinusiu mados leidinio „Vogue“ viršelyje. Kuo šis žingsnis svarbus mados raidai, komentuoja mados tendencijų analitikė, Vyrų mados savaitės sumanytoja Marija Palaikytė (32).

Harry Stylesas ne tik pateko į istoriją kaip pirmasis vyras, papuošęs britiškąjį „Vogue“, jis į dienos šviesą ištraukė stereotipus griaunančią jėgą. Popatlikėjas Rytų Sasekse, prie Septynių seserų uolų, pozavo pasipuošęs „Gucci“ suknele.

Tokia ypatinga mados fotosesija neliko be atgarsio, Harry Stylesas buvo giriamas už drąsą, taip pat už ją ir kritikuojamas. Viršelis iš karto sukėlė aistringus pokalbius apie vyriškumą ir madą, priklausančią vienai ar kitai lyčiai.

Mados tendencijų analitikė Marija Palaikytė pasidalijo savo nuomone šia tema. Ar stilius turi paklusti tam tikroms taisyklėms?

„Visa įmanoma spauda negali atsitokėti – Harry Stylesas –  pirmasis vyras ant „Vogue“ viršelio ir ne tik.... Jis – vyras su sijonais, didingomis suknelėmis, masyviais papuošalais. Jeigu nuoširdžiai, vyras su suknele tikrai jokia ne naujiena, o gender neutral revoliucija yra ne vienos fotosesijos idėja, bet bene ryškiausia viso laikmečio sociokultūrinė tendencija. Tad, kodėl mums taip jautru matyti šias nuotraukas? Viską keičia aplinkybės. Ši fotosesija ne kuria naują požiūrį į madą, lytiškumą, o atspindi globalius požiūrio pasikeitimus. Taigi, žvelgiant plačiau, mastelis žymiai didesnis. Be to, prisideda „Vogue“ statusas, kuris viską iškelia ant pjedestalo“, – teigė M.Palaikytė.

Jis neišrado dviračio, bet statuso simbolis „Vogue“ pripažino būtent jį ir būtent dabar.

Mados tendencijų analitikė Marija Palaikytė pasipuošė savo pačios modeliuotu kostiumėliu / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

Pasak mados tendencijų tyrinėtojos, būti pirmu yra didelė privilegija ir didelė atsakomybė. Antras, trečias viršelis – tik statistika. Bet pirmas – visada yra istorija. Harry Stylesas, teigia Marija, nenubudo ant viršelio – jis jau ne vienerius metus puoselėjo visokiariopos laisvės filosofiją.

Tad dabar tiesiog pereinamasis etapas, kol priprasime, kad ir vyrai gali praplėsti savo garderobo ribas ir į moterišką pusę.

„Jis neišrado dviračio, bet statuso simbolis „Vogue“ pripažino būtent jį ir būtent dabar. Meno, šou ir mados pasaulyje normų atitikimas yra kūrybinė mirtis. O žvelgiant istoriškai, visi labai jautriai reagavo ir tuomet, kai moterys pradėjo vyriškus kostiumus dėvėti. Tad dabar tiesiog pereinamasis etapas, kol priprasime, kad ir vyrai gali praplėsti savo garderobo ribas ir į moterišką pusę“, – portalui Žmonės.lt sakė Marija Palaikytė.

H.Stylesas jau kurį laiką drąsiai žaidžia mada. Dainininkas 2019-ųjų „Guardian Weekend“ fotosesijoje pozavo pasipuošęs japonų prekės ženklo „Commes Des Garçons“ suknele ir gynė savo stiliaus estetiką. „Aš tai darau ne tik dėl to, kad būtų įdomu, ne todėl, kad atrodyčiau gėjus ar biseksualus. Nuoširdžiai manau, jog tai – tiesiog šaunu“, – yra sakęs jis.