Sukrečiančiose nuotraukose – išmaniųjų technologijų atitolinti herojai
Prisirišimas prie išmaniųjų telefonų ir kitų technologijų taip „įaugo“ į kasdienius mūsų įpročius, jog daugelis nebesusimąsto, kaip stipriai tai keičia tarpusavio bendravimą. Kol vieną dieną kas nors netikėtai pakelia akis kavinėje ir išvysta tylinčius žmones prie vieno staliuko – kolegas, draugus, šeimas – visi kaip vienas žvelgiančius į savo mobiliųjų telefonų ekranus.
Būtent taip nutiko amerikiečiui fotografui Ericui Pickersgillui, vieną rytą Niujorke su nuostaba stebėjusiam šeimą kavinėje prie vieno staliuko, kurios nariai nebendravo vienas su kitu, tačiau buvo įsistebeiliję į mobiliųjų telefonų ekranus.
Ši patirtis fotografą įkvėpė sukurti nuotraukų seriją, pavadintą „Removed“ („Nutolę“). Jo darytose nespalvotose nuotraukose užfiksuotos poros, šeimos, pavieniai žmonės, žvelgiantys į išmaniuosius įrenginius savo rankose, tačiau šie iš nuotraukų... pašalinti. Rezultatas – trikdančios nuotraukos, kuriose nejusti jokio herojų tarpusavio ryšio ar ryšio su fotoobjektyvu, tik kiek zombiškas susitelkimas į „ištrintą“ išmanųjį aparatą.
Ši nuotraukų serija iškart sulaukė daugybės internautų komentarų – nuo palaikančių ir raginančių aplinkinius pagaliau atitrūkti nuo bukinančių išmaniųjų telefonų ir daugiau bendrauti gyvai, iki skeptiškų atsiliepimų, jog gyvenimas be išmaniųjų technologijų nebeįmanomas, ar priekaištų, jog šia nuotraukų serija problema paprasčiausiai hiperbolizuojama.
„Neketinu žmonėms aiškinti, ką jiems veikti su savo laiku. Aš tik noriu suteikti jiems progą išgyventi panašų momentą, kokį aš patyriau prieš pradėdamas savo projektą“, – teigia E.Pickersgillas.